Конспект підсумкового уроку "Комп'ютерні презентації"

Про матеріал

Презентація та оцінювання проектів за новою програмою з інформатики для 6 класу. Конспект містить розроблені критерії оцінювання проектів. В оцінюванні задіяні учні та вчитель

Перегляд файлу

Урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок.

Тема: «Комп’ютерні презентації”

 

Мета:

  • здійснити контроль знань та вмінь учнів з теми «Комп’ютерні презентації”;
  • надати учням можливість розвивати здібність до самонавчання та самореалізації;
  • виховувати любов до прекрасного, естетичний смак, слухати і поважати думки інших учнів, уміння працювати в групах.

 

Очікувані навчальні досягнення учня:

  • вміти самостійно створювати освітні презентації за допомогою програми PowerPoint;
  • вміти демонструвати презентацію;
  • вміти висловлювати і відстоювати власну думку;
  •  удосконалити та поглибити знання з тем: «Комп’ютерна графіка», «Програми для опрацювання текстової інформації», «Апаратна складова інформаційної системи».

Обладнання: комп’ютери, програма PowerPoint, учнівські презентації, файл Критерії оцінювання.xls. 

Епіграф уроку:

«Те, що я чую, я забуваю.

Те, що я бачу, я трішки пам’ятаю.

Те, що я чую, бачу й обговорюю,
я починаю розуміти.

Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю,
я набуваю знань і навичок»

Хід уроку:

І Організаційний момент

1. Правила техніки безпеки в комп'ютерному класі.

2. Підготовка комп'ютерів до роботи.

3. Налагоджування власних презентацій для демонстрації

ІІ Повідомлення теми та мети

Сьогодення ставить перед учнем вимоги   не тільки отримувати знання на уроці, але вчитись здобувати їх самостійно, а також, використовуючи можливості комп’ютера, — представляти результат своєї роботи у вигляді публікацій, буклетів, інформаційних бюлетенів, презентацій, веб-сайтів. Навіть ті,  хто цього ніколи раніше не робив, мають навчитися всім цим навичкам і не лише дізнатися про те нове, що стосується теми проекту, а і показати іншим представлення своїх знань у цікавій, гарній формі.  Сьогодні у нас заліковий урок по темі: «Комп’ютерні презентації”. Тому логічно цей залік провести у вигляді захисту творчих робіт – презентацій, виконаних у програмі PowerPoint.

План проведення проекту:

  1. Підготовчий етап: вивчення тем «Графічний редактор» , «Текстовий редактор», «Комп’ютерні презентації», можливостей програм (теоретичні  та практичні уроки)
  2.  Розподіл на групи та отримання тем проекту: «Комп’ютерна графіка», «Програми для опрацювання текстової інформації», «Апаратна складова інформаційної системи»
  3. Робота над проектом в позаурочний час
  4. Захист творчих робіт

IІI. Організація класу до показу презентації

Учитель. Ось і настав той час, коли кожен з вас представлятиме й захищатиме проекти своїх презентацій і даватиме відповіді на всі запитання, які ставитимуть учні (глядачі). Сьогодні у вас будуть суворі судді. Це ви самі, а також наші гості-вчителі. На робочому столі відкрийте файл Критерії оцінювання.xls.

Кожному учню на захист презентації виділяється не більш ніж 5 хв. Прохання уважно слухати, аналізувати, продумувати запитання, які можна поставити, робити у зошитах помітки і активно долучатись до оцінювання презентацій.

Кожен з вас оцінюватиме презентації згідно цих критеріїв. При оцінюванні й виставлянні балів зверніть увагу на зміст кожного слайда, розкриття теми, його дизайн, вдале використання різних ефектів анімації, звуковий супровід, естетичне оформлення та яке враження справила презентація на кожного з вас. Наявність зробленої презентації оцінюється 10 балами. Кожний наступний пункт можна оцінити від 1-го до 10-ти балів.


Таблиця переводу кількості балів в оцінку

Кількість набраних балів

Оцінка

10 – 64

6

65 – 74

7

75 – 84

8

85 – 90

9

91 – 93

10

94 – 96

11

97 – 100

12

<10

1

>100

помилка

 

III. Презентація

Учні по черзі представляють свої презентації, а решта ставить запитання, оцінює.

Свої відповіді сформуйте за таким алгоритмом:

Я вважаю, ...

Тому що, ...

Наприклад, …

Отже, ...

 

Вчитель, учні, вчителі-гості  оцінюють кожну презентацію, використовуючи критерії. Оцінка учня – середнє арифметичне, отриманих оцінок.

 

 

 

 

 

 

IV. Підсумок уроку

Інтерактивна гра «Інтерв'ю»

Учитель. Кожен з вaс сьогодні представив свої презентації. Ви мали змогу за допомогою них розкрити та дослідити вибрані теми, продемонструвати пророблену роботу своїм однокласникам та вчителям.

  •      Чи сподобалось вам захищати презентацію?
  •      Чи зуміли ви розкрити обрану тему?
  •      Чи маєте бажання зробити ще одну презентацію, можливо, ґрунтовнішу?
  •      Що вам найбільше сподобалось у створенні презентації?
  •      Що вам найбільше сподобалось під час захисту презентації?
  •      Чия презентація, на вашу думку, найбільш вдала?
  •      Чи сподобалось вам оцінювати своїх однокласників і чи виникали при цьому труднощі?
  •      Чи завжди ви були об'єктивні в оцінюванні?

Вчитель дякує учням за презентації, які кожен мав змогу представити і захистити, виставляє бали кожному учню, враховуючи учнівське оцінювання, відзначає змістовні, естетично оформлені презентації. Учитель, зазначає, що при вивченні базових дисциплін учні повинні створювати комп'ютерні презентації, щоб розкрити певне поняття, тему, проблему, провести дослідження, експеримент. Особливо це буде корисним у захисті науково-дослідницьких робіт з МАН, створенні навчальних проектів, реклами. В майбутньому учні, можливо, стануть бізнесменами і їм неодноразово доведеться презентувати різні проекти, бізнес-плани, рекламувати свою продукцію, створюючи мультимедійні презентації, та надсилати їх в Інтернет. Хотілося б, щоб здобуті на уроках знання були поштовхом для розвитку учнівської творчості.

V. Домашнє завдання

Удосконалити свої презентації, врахувавши одержані пропозиції та зауваження

 

zip
Додано
8 липня 2018
Переглядів
1392
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку