конспект уроку 5 клас "Шкала. Координатний промінь"

Про матеріал
Урок засвоєння нових знань, умінь та навичок для 5 класу з теми "Координатний промінь"
Перегляд файлу

Тема уроку. Координатний промінь. Шкала.

 

Мета уроку:

  •                   дати уявлення про координатний (числовий)  промінь, шкалу;
  •                   домогтися засвоєння учнями понять «координатний промінь», «початок відліку», «одиничний відрізок», «координата точки», «шкала»;
  •                   формувати вміння позначати натуральні числа на числовому промені;
  •                   формувати вміння читати  показання на шкалі, вміння аналізувати певні математичні твердження, робити математичні записи і  висновки;
  •                   виховувати зацікавленість предметом, культуру усного мовлення;
  •                   виховувати старанність та охайність у роботі; розвиток та вдосконалення ключових компетентностей:
  •              спілкування державною мовою – доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію;
  •              уміння вчитися впродовж життя – організовувати та планувати свою навчальну діяльність;
  •                   соціальна та громадянська компетентності – висловлювати власну думку, слухати і чути інших, вміння працювати в парах.

 

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.

 

Хід уроку:

 

І . Організація класу.

  •                   Доброго дня! Сьогодні на нашому уроці присутні гості. Привітайте їх!

Девізом нашого уроку будуть слова відомого французького письменника Анатоля Франса, який жив понад 100 років тому. Він говорив «Вчитися можна  тільки весело. Щоб перетравлювати знання, треба поглинати їх з апетитом».

 

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1.               Усне опитування.
  •                   Яку тему вивчали на попередньому уроці?
  •                   Що таке пряма?
  •                   Що таке промінь?
  •                   Що таке відрізок?
  •                   Що таке площина?
  1.               Перевірка домашнього завдання.

 

ІІІ. Формулювання теми і мети уроку.

 

 ІV. Засвоєння знань.

Пояснення нового матеріалу.

  •                   Ви часто стикаєтесь з вимірювальними приладами, на яких є поділки. Це термометр, лінійка, годинник, секундомір, тощо. Всі вони мають скінченну шкалу, а ми сьогодні будуватимемо нескінченну шкалу, - координатний промінь.
  •                   Що таке шкала?

Якщо придивитися до лінійки, то можна побачити, що на ній нанесено поділки. Відстань між сусідніми малими поділками дорівнює 1 мм, а між великими – 1 см.( числа написані тільки навпроти них).

Систему поділок з відповідними числами називають шкалою, а ціна поділки на ній становить 1 мм. Одна велика поділка складається з 10 малих. Шкали бувають різної форми.

Алгоритм побудови координатного променя – перегляд відеоролика.

      

V. Формування практичних вмінь.

    1. Усні вправи:

назвати координати точок за малюнком:

а) Шкала. Координатний промінь

О(0), Е(1), М(2), N(3), K(5);

 

б)

K(1), L(4), N(5), M(7).

  1.               Зорова гімнастика.

 

  1.               Письмові вправи, з перевіркою в парах.

Яким числам відповідають точки A, B, C,  D, E, зображені на рисунку?

 

45_М 6

 

Розв’язання

  1.               A(6); B(4); C(8); D(9); E(2);
  2.               A(30); B(130); C(150); D(180); E(200).

 

4. Виконання рухливих вправ.

 

VІ. Закріплення матеріалу.

 

Робота за підручником: (учні працюють біля дошки)

 «Математика», Істер;  ст. 106 № 629, 632

 

VІІ. Підсумок уроку.

 

1. На сьогоднішньому уроці ми  повторили, що таке пряма, промінь, відрізок, площина.

2. Вивчили, що таке координатний промінь, шкала.

3. Розв’язали ряд практичних задач.

 

VІІІ. Домашнє завдання за підручником:

 «Математика», Істер:§ 19 прочитати, виконати № 631, 633.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Горик Руслана Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Єгорова Галина
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
2762
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку