29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

Конспект уроку 7 з музичного мистецтва для 3 класу НУШ з теми "Інструментальна музика: ансамбль, соло, дует, тріо, квартет"

Про матеріал
Тема: Інструментальна музика: ансамбль, соло, дует, тріо, квартет Мета: 1) ознайомити з інструментальною музикою, складом ансамблів, формувати образне мислення, здатність порівнювати, давати характеристику музиці; 2) розвивати уважність, тембровий слух, вокально-хорові навички; 3) виховувати ціннісне ставлення до інструментальних творів
Перегляд файлу

                                                       Урок 7

Тема: Інструментальна музика: ансамбль,  соло,  дует,  тріо, квартет

Мета: 1) ознайомити з інструментальною музикою, складом ансамблів, формувати образне мислення, здатність порівнювати, давати характеристику музиці;

2) розвивати уважність, тембровий слух, вокально-хорові навички;

3) виховувати ціннісне ставлення до інструментальних творів

Тип уроку: комбінований

Форма організації пізнавальної діяльності учнів: колективна робота

Методи: аудіовізуальний, інтонаційно-стильове осягнення музики, художня драматургія, метод порівняння і зіставлення

Очікуваний результат: розвиток тембрового слуху, аналізування прослуханої музики, емоційне виконання пісні

                                              ХІД УРОКУ:

1. Організаційний етап

   *Яку музику ми називаємо інструментальною?

  *З якими музичними інструментами ми знайомі?

2. Мотиваційний етап

  За способом гри на інструменті, матеріалом та будовою інструмента ми визначаємо групу, до якої інструмент належить: струнний, духовий, клавішний, ударний.

Визначаємо групу інструментів:

https://z1.fm/artist/2777490

https://z1.fm/mp3/search?keywords=труба

https://z1.fm/song/17697184

https://z1.fm/mp3/search?keywords=литавры

3. Етап засвоєння нових знань

Ансамбль – це спільне виконання музикантів.

Виконання одним музикантом називають СОЛО.

*Які назви мають ансамблі з різним складом виконавців?

Флейта і фортепіано або скрипка й контрабас –

Це сузір’я непогані, звуком гарним бавлять нас.

Ладний в музиці портрет намалює нам… ДУЕТ

 

Скрипка, альт, віолончель – це гармонії модель.

Музика звучить красиво!

Колектив зоветься…  ТРІО

 

Чотири класні музиканти дарують нам свої таланти.

Вони – оркестру силует і називаються…КВАРТЕТ

4. Сприймання музики: І.Кореневська «Дощик» https://www.youtube.com/watch?v=v-Xca7uid_I

А.Купревич «Осінній ескіз»

https://www.youtube.com/watch?v=YBbh5mhQkKA

Яка музика за характером? Чи відповідає характер назві? Який інструмент виконує п’єси?

А.Дубина «Гуцульська фантазія»

https://www.youtube.com/watch?v=cUyN72jNu6c

Твір виконував соліст чи колектив?

Як назвати цю групу виконавців? Які інструменти ви почули?

-Зачитування байки Л.Глібова «Музики» або І.Крилова «Квартет»

5.Вокально-хорова робота

-розспівування

-розучування пісні А.Мігай «Дощик»

-виконання раніше розучених пісень

6. Підсумковий етап

  • Як ви вважаєте, легше виконувати музику соло чи в ансамблі?
  • Що треба  для того, щоб в ансамблі був лад?
  • Які інструменти можуть звучати разом в дуеті? Тріо? Квартеті?

Для гри в колективі необхідно мати музичний слух, здібності й досвід спілкування в ансамблі.

7.Рефлексія

Виконання музики утрьох називають…

Квартет – це ансамбль з … виконавців

Виконання музики індивідуально голосом або на інструменті – …

Два виконавці на інструментах або вокально створюють …

docx
Додано
31 жовтня 2020
Переглядів
759
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку