Тема уроку. Стандартний вигляд числа.
Мета уроку:
Формування компетентностей:
предметна компетентність:
пояснити, що таке «стандартний вигляд числа»; ключові компетентності:
спілкування державною мовою – грамотно висловлюватися рідною мовою; коректно вживати в мовленні математичну термінологію;
математична компетентність – оперувати числовою інформацією; розв’язувати життєві задачі;
уміння вчитися впродовж життя – визначити мету навчальної діяльності;
Виховувати інтерес до математики.
Очікувані результати:
- ознайомитись із правилом запису числа в стандартному вигляді;
- навчитись записувати числа в стандартному вигляді;
- навчитись визначати порядок числа, записаного в стандартному вигляді.
Хід уроку
І. Організаційний етап уроку.
Привітання, налаштування на гарний настрій на уроці.
Не відомо хто сказав слова, які передаються нам і які ми передаємо своїм нащадкам:
«Намагаймося щодня для кожної справи знайти якийсь позитивний початок, оскільки від того настрою, з яким ви вступаєте в день або в справу, залежать наші успіхи, а можливо, і невдачі.»
На уроці ми побачимо, як теорія знаходить застосування в житті та різних науках.
Бажаю усім розпочати урок з гарним настроєм і отримати гарні результати.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
До вашої уваги завдання онлайн. Часу для виконання - 5 хвилин. Бажаю успіхів!
Визначте відповідники. Робота за посиланням.
https://wordwall.net/play/65241/748/194
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Дайте усно відповіді на запитання.
ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів
В оточуючому світі існує безліч дуже великих та занадто малих величин.
Наприклад - маса планети Уран 87205800000000000000000000. Запишіть цю величину у зошитах.
- Чи швидко ви записали ці числа?
- Чи виникли якісь проблеми під час запису цих чисел?
- Чи не загубились нулі в числах?
Дійсно, при записі таких чисел ми легко можемо помилитись. Тому існує інший запис таких чисел.
Витрачати даремно час на записування таких чисел - звичайно ж не варто.
Тож виникла проблема – її треба вирішити, тому встановлено коротший запис таких чисел:
87205800000000000000000000 = 8,7258·, який називається стандартний вигляд числа.
Правило
Стандартним виглядом числа називають його запис у вигляді добутку
a · , де 1 a n – ціле число.
Якщо число записано у стандартному вигляді, то показник степеня n називають порядком числа.
V. Засвоєння знань.
Дайте відповідь на запитання. Виконайте завдання.
- Назвіть тільки ті числа, які задовольняють умову 1 ≤ а ≤ 10 15,23; 1,3; 1,8; 2,65; 101; 2,36; 0,96.
- Подайте числа у вигляді степеня з основою 10: 10; 100; 1; 1000; 1000000000; 0,1; 0,01; 0,0001.
У світі цікавого.
- Числа “ліліпути” . Числа “велетні” .
- Діаметр молекули води 0,000 000 000 28 м.
- Швидкість світла у вакуумі 299 792 458 м/с.
- Товщина плівки мильного пузиря 0,000 000 000 6м.
- Радіус Сонця 696 000 000 м.
- Радіус еритроцита 0,000 003 75 м.
- Площа поверхні Землі 510 083 000 км2км2
- Маса атома водню 0,0000000000000000000017 мг.
- Відстань від Землі до Місяця 384 400 000 м.
- Час існування атома надважкого водню 0,000 000 000 01 с.
- Відстань від Землі до Сонця 149 600 000 000 м.
VI. Рефлексія.
VIІ. Підсумок уроку.
Проводить вчитель.
VIІІ. Домашнє завдання.
§11, опрацювати .
Додаткове завдання.
№1.
Запишіть у стандартному вигляді число:
а) 52 000 000; б) 675 000 000; в) 0,00281; г) 2180 000; д) 40,44; є) 0,0000035.
№2
Запишіть у стандартному вигляді Числа “ліліпути”. Числа “велетні”