Конспект уроку алгебри у 8 класі з теми "Перетворення виразів, які містять квадратні корені"

Про матеріал
Урок побудований із використанням краєзнавчого матеріалу про рідне село, що допомагає поєднати математичні знання з реальним життям громади. Під час заняття учні повторюють властивості арифметичного квадратного кореня та виконують тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені, розв’язуючи завдання, пов’язані з об’єктами та історичними особливостями свого села. Використання інформації про рідний край сприяє розвитку дослідницьких і творчих здібностей школярів, формує інтерес до історії та життя своєї маленької батьківщини, виховує відповідальність, активність і прагнення до самовдосконалення.
Перегляд файлу

Тема. Перетворення виразів, які містять квадратні корені

Мета.Повторити властивості арифметичного квадратного кореня, систематизувати навички виконання тотожних перетворень виразів, що містять квадратні корені, сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів. Розвивати логічне мислення, математичну мову, пізнавальний інтерес учнів, вміння шукати цікаву інформацію. Виховувати відповідальність, прагнення до самовдосконалення.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь.

Форма проведення:  математична подорож стежками рідного краю

Обладнання: мультимедійна дошка, картки «Математичне лото», підручники, комп'ютерна презентація,

 

                                           Хід уроку:

І. Організаційний момент.

     Психологічне налаштування учнів.

Вчитель. Покладіть руки на коліна. Очі заплющені,тіло розслаблене, дихання повільне, ритмічне. Уявіть простір навколо себе. У кожний бік зверніть побажання:

    Миру, любові, добра всім, хто праворуч.

    Миру, любові, добра всім, хто ліворуч.

    Миру, любові, добра всім, хто попереду.

    Миру, любові, добра всім, хто позаду.

   Розплющте очі, посміхніться  один одному  почнімо урок із гарним настроєм,

ІІ. Мотивація навчання

         Я хочу почати наш урок із слів поета Миколи  Дорізо: «Життя – як розв’язування задачі. З невдачі зумій ти добути корінь удачі». Отже, сьогодні ми будемо не тільки знаходити арифметичний квадратний  корінь, але й «добувати корінь удачі».

           І удача  сьогодні  буде на стороні тих учнів , які використавши  свої  знання та вміння з вивченої теми  ,  перегорнуть  сторінки літопису  історії нашого рідного села Ковалівки.

C:\Users\hp\Documents\Самошкына\фотографії\Музей\Изображение 060.jpg

       Рідний край!   Тут проходить наше дитинство, юність, тому хочеться знати про нього якщо не все, то, принаймні, більше, ніж ми знали досі.

C:\Users\hp\Documents\подвір'я школи\100_3041.JPG

     Нехай  девізом нашого уроку  стануть такі  слова: «Вивчай !Люби!Бережи!»

ІІІ. Актуалізація опорних знань

а)Фронтальне опитування  «Прихована  буква» .

 (В разі правильної відповіді учні здобувають право відкрити  букву)

 1. Що називається квадратним коренем? (К)

 2.Сформулюйте означення арифметичного квадратного кореня(О)

 3. Як знайти квадратний корінь з добутку?(В)

 4.Як знайти квадратний корінь з  дробу?(А)

 5.Як знайти квадратний корінь з степеня? (Л)

 6. При яких значення вираз має зміст? (І)

 7.Чи має рівняння   корені,якщо (В) 

  8. Скільки коренів має рівняння   х2  = 0   ?    (К)       

  9.Вираз, який містить знак кореня називається …(А)   

               Кожна людина з великою любов'ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилась, де промайнуло її босоноге дитинство з дивосвітом-казкою у затишній батьківській оселі. Родинне вогнище, маленька батьківщина нашої квітучої України – мальовниче село Ковалівка  є невід'ємною частиною нашої великої Батьківщини України.

б)  Виконавши  тренувальні усні вправи (умови і відповіді з’являються на екрані) ми пригадаємо дату заснування нашого села:

а) Розв’яжіть рівняння:                             1

б) Знайдіть корінь рівняння:                   0

в) Обчисліть:                                                1

г)                                                                7

д)                                                                     9

 е)                                                          1

                                                       

 Відповіді до усних вправ дають нам дату: 10.1791.

       Так ,саме в жовтні  1791 року було засноване наше село Ковалівка.

І Y. Розв’язування вправ.

1) А зараз – візитна картка з минулих століть. Ми  дізнаємося,  хто ж першими  облюбовав  території  нашого села  ще в кінці ІІ  тисячоліття до нашої ери. Для цього необхідно розгадати шифрограму.  Потрібно вибрати букву , яка відповідає отриманому результату. (клас об'єднується в дві групи.)

Завдання. Обчислити та розшифрувати назву.

А)

Б)

В)  (5

Г) (

Д) (2

Є) (

 Ж)  (2  +

 

М

И

А

С

Р

Т

А

1

6

9

-4

42

-13

11

  

C:\Users\hp\Music\Desktop\img39.jpg

 

Отже,  це були  - скіфи та сармати.

2)    А ось вже в атласі «Очаківська  земля» про Ковалівку згадують як поселення із певної кількості козацьких сімей. А скільки було їх ми дізнаємося , попрацювавши в парах:

І пара-  завд.1,2

ІІ пара –завд. 3,4.

Разом знайти різницю результатів  чисел, які одержали ІІ та І пари.

  1.               (-)( + )= (2)2-3 = 4-3 = 1.
  2.               (√50 – 1/√2) = √100 - √2/ √2 = 10-1 = 9.
  3.               (√3+√2)2 - 2√6 = 3+2√6+2-2√6 = 5.
  4.               ((√3)2 -2)( √3)2+2) = 32-22 = 9-4 =5

Відповідь:  55-19=36( козацьких сімей)

3) Робота в групах«Математичне лото».

      Розв’язавши запропоновані рівняння, знайшовши відповіді на картках, і накривши ними комірки із завданнями,  ви  одержите фото унікального кургана , який було розкопано  поблизу Ковалівки в 1974 році.

   Таблиця-завдання

1 5=3

5 2=12

2 1+=10

6 -3=2

3 =4

7=5

42- 16=0

8 ²=0

 

Таблиця -відповідей

36

25

81

16

21

1; -1

4; -4

 

Відповідь.  Курган Соколова Могила (висота-6,4 м, а радіус-70 м, був споруджений в епоху міді-бронзи)

4)«Підбери   пару»

(добрати необхідний множник до дробу)
  

       Виконавши  завдання , знайшовши правильну відповідь у «Скринці скарбів » ви зможете дізнатися про унікальні знахідки розкопок  Соколової Могили (число-відповідь – картка –фото та коротка інформація про відкопаний  предмет :  сережки з підвісками,  браслети,  персні ожерельє із бус і т.п.)

C:\Users\hp\Music\Desktop\24000048.jpg

 

5)  Самостійна робота «Є ідея!!!»

 Скоротіть дріб:

Хто першим виконав завдання коментує одержані результати.

V  Підсумок уроку

    - Завдання в тестовій формі

1.Виберіть три вирази, що не мають змісту.

2.Виберіть три правильні тотожності:

(

(

(

(

(

3.Визначте правильні переходи від виразів з ірраціональним знамен-

ником дробу до виразу, в якому звільнились від ірраціональності в знаменнику:

 

Рефлексія. Ось і закінчився наш урок-подорож по рідній  Ковалівці.

Справді, наша земля неповторна, чарівна, мальовнича. Не засмучуйтесь, що заочна подорож закінчилась. На вас чекає ще багато нового і цікавого, тож не лінуйтесь, збагачуйте і накопичуйте свої знання. Вони – основа вашого успіху, ваших майбутніх відкриттів.

Спитати хочеться мені:

  •                      Навчились ви чогось, чи ні?

Продовжіть:  ЗНАЮ…ВМІЮ … ЦІНУЮ …

Оцінювання.

Молодці! Перешкоди подолали, всі задачі розв'язали. Настав оцінок час!

VІ Домашнє завдання:  Скласти завдання на застосування властивостей квадратного кореня та використовуючи матеріал про визволення  Ковалівки в  березні 1944 року.

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
До уроку
Розділ 2. Квадратні корені. Дійсні числа
Додано
14 березня
Переглядів
16
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку