Урок було розроблено та проведено мною у 1 класі НУШ 18.12. 2018 року.
Тема. Берізка у задумі
Цілі уроку: спостереження за виражальними можливостями слова у загадках. Вчити виділяти ознаки предмета і послідовно називати їх словами та за поданими ознаками пізнавати предмети. Розвивати уміння добирати виразні мовні засоби у процесі засоби у процесі висловлення думки. Розвивати навички каліграфічного запису літери Б. виховувати любов до природи
Зінтегровано зміст предметів: Читання, Я досліджую світ.
На шкільному подвір′ї.
Хід уроку
-
Привітання
-
Актуалізація ЗУН
-
Діти, яка зараз пора року?(Зима)
-
А погляньте у вікно, яка зараз дерева? В якому вони стані? (дерева голі, сумні)
-
Оголошення теми уроку.
-
Діти, сьогодні на уроці, ми завітаємо у гості до одного деревця, що росте від неподалік школи. А до якого саме дерева ми вирушимо,ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.
Білокура і вродлива,
Віти-коси до землі.
Де вона-й земля щаслива,
Вся в святковому вбранні.
-
Які слова допомогають нам відгадати загадку? (Білокора, віти- коси до землі)
-
Правильно! Тож до кого ми відправимося у гості? (до берізки)
-
Спостереження за берізкою.
-
Чи подобається вам берізка?
-
Чим вона вас приваблює? Верхній шар кори-берест- народні майстри роблять легкі ажурні кошики, сільнички, хлібниці. У давнину бересту використовували для письма. А ще у берізок дуже корисний березовий сік.
-
Дитки, як ви гадаєте, який настрій у нашої берізки?
-
Для того щоб трішки звеселити берізку давайте повернемося в клас і попрацюємо.
-
Каліграфічна хвилинка. Прописування букви Б, складу бе, складання і записування слова берізка звуками.
БЕРІЗОНЬКА
Берізонько, берізко,
Ти, мавко лісова,
Зелені твої кіски
Вітрисько розвіва.
Стоїш ти при дорозі
У травах і кущах,
І білі свої нозі
Все миєш на дощах.
Прошу вас, із берези
Ви соку не точіть,
Ви краще їй сестричку
Зелену посадіть.
Ви краще їй шпаківню
Поставте на гілках,
Хай приліта до неї
Друг лісу, добрий птах!
-
Що просить автор у людей?
-
Опис берізки
-
А зараз ми з вами спробуємо описати берізку. Для цього нам треба розказати, еке це деревце.
-
На що схожа?
-
Який у неї стовбур?
-
А тепер кожен з спробує описати берізку. Починати будемо так «Біля школи росте берізка…»,а потім розкажете яка вона і якою вам видається.
-
Звуко-буквенний аналіз слів
Складання слів магнітами: береза, стовбур, сумна.
-
Робота з словами
Береза- (Який?) березовий
Береза- (місяць) березень
-
Підсумок уроку.
-
Яку літеру сьогодні на уроці вчили?
-
Що вам сподобалося?