Конспект уроку"Ділення на двоцифрове число.Задачі на рух в протилежних напрямках."

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 4 класу до підручника Н.Листопад" Ділення на двоцифрове число.Задачі на рух в протилежних напрямках"
Перегляд файлу

 

 

Математика, 4 клас

 

Тема. Ділення на двоцифрове число. Задачі на рух в протилежних        напрямках.

Мета: формувати вміння ділити багатоцифрові числа на двоцифрові письмово та виконувати перевірку множенням; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на рух в протилежних напрямках; вдосконалювати обчислювальні навички;

          розвивати мислення, математичний словниковий запас слів, увагу, пам’ять, асоціативне мислення; формувати інтерес до математики, бажання вчитися й здобувати знання; стимулювати учнів до   активної роботи; вчити учнів працювати у групі, домовлятись, знаходити спільне рішення.

          виховувати старанність, цікавість до уроків математики; виробляти самостійність та наполегливість.

 

Формування предметних компетентностей:

     визначає  розрядний  склад  багатоцифрового  числа; 

     визначає загальну кількість одиниць певного розряду;

     подає числа у вигляді суми розрядних доданків; 

     виконує  додавання  та  віднімання,  множення  і  ділення  на основі нумерації чисел;

     володіє обчислювальними навичками письмового множення і ділення на

двоцифрове число;

     виконує письмове ділення з остачею;

     планує послідовність виконання дій  у письмових обчисленнях;

     прогнозує кількість цифр у добутку, частці до знаходження результат;

     перевіряє правильність обчислень;

     визначає в навчальних і практичних ситуаціях  групи взаємопов’язаних

величин;

     користується у навчальних і практичних ситуаціях знанням залежності між величинами;

     розуміє,  що рух тіл описується за допомогою трійки взаємопов’язаних

величин: шлях, швидкість і час;

     розуміє швидкість рухомого тіла як шлях, пройдений ним за одиницю часу;

     знає назви і позначення одиниць швидкості; користується формулами для знаходження швидкості, подоланого шляху, часу під час розв’язування практично зорієнтованих задач.

Обладнання: підручник, канцелярське приладдя, аркуші із завданнями,

презентація.

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

Всі мерщій сідайте діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати

Руки вчасно підіймати.

Щоб не було нам мороки

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

  1. Усний рахунок. Вправа «Хто швидше?»

 

62

352

100

3

249

40

+ 19

+ 8

: 25

• 39

- 127

• 80

: 9

: 4

+ 76

+ 3

+ 58

: 100

• 70

- 75

- 48

: 4

: 30

+ 76

- 30

• 7

• 10

- 6

• 7

: 4

200

- 7

: 2

• 4

- 32

• 3

 

  1. Каліграфічна хвилинка

Завдання. Використовуючи кожну з цифр 0, 3, 8, 9, запишіть:

     найменше чотирицифрове число (3089);

     найбільше чотирицифрове число (9830).

Пропишіть ці числа каліграфічно.

 

  1. Активність «Щоденні 3». Математика разом.

Завдання. Скласти вирази за схемами та обчислити їх значення.

  1. Активність «Щоденні 3». Математика письмово.

Завдання. Округлити числа до десятків.

Самоперевірка.

43 (40), 19 (20), 51 (50), 89 (90), 34 (30).

 

  1. Активність «Щоденні 3». Математика самостійно.

Завдання. Знайти частку способом добору. Записати чотирицифрове число, що становить послідовні відповіді до виразів.

105 : 35

92 : 46

180 : 45

148 : 37

3

2

4

4

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

-         На сьогоднішньому уроці ми будемо формувати уміння ділити багатоцифрове  на двоцифрове число та розв’язувати задачі  на рух в протилежних  напрямках.

IV.  Вивчення нового матеріалу .

 

  1. Вправа «Мікрофон».

-         Розгляньте, як знаходили частку 41 528 : 58.

https://nuschool.com.ua/lessons/mathematics/4klas_2/4klas_2.files/image212.jpg

-         Чому першим неповним діленим не є 41 тисяча? (41 тисячу не можна поділити на 58 так, щоб у частці дістати тисячу.)

-         Назвіть перше неповне ділене. (415 сотень.)

-         Скільки цифр буде у частці? (Три.)

-         Як поділили 415 сотень на 58? (58 округлили до 60 і 415 поділили на 60, дістали приблизно 7.)

-         Назвіть друге неповне ділене (92)

-         Як поділити 92 на 58? (58 округлили до 60 і 92 поділили на 60, дістали приблизно 1 з остачею.)

-         Назвіть третє неповне ділене (348 одиниць)

-         Як поділити 348 на 58? (58 округлили до 60 і 348  поділили на 60, дістали приблизно 5)

-         Пробуємо число 5 (290, не підійшло)

-         Пробуємо число 6.

-         Назвіть отриману частку.(716)

  1. Коментоване письмо. Фронтальна робота на дошці

Завдання. Перевірити початок обчислення і закінчити ділення.

https://nuschool.com.ua/lessons/mathematics/4klas_2/4klas_2.files/image213.jpg

(учні коментують ділення чисел вголос аналогічно попередньому завданню)

 

  1. Робота в групах.

Завдання. Виконати обчислення та перевірити ділення множенням.

І група                                                           ІІ група

14 784 : 16                     11 610 :18

254 306 : 26                     239 686 : 37

Взаємоперевірка роботи за ключем.

https://nuschool.com.ua/lessons/mathematics/4klas_2/4klas_2.files/image214.jpg

 

 

 V. Математична руханка "Раз, два, три" https://youtu.be/BPc8GuNw6BI

VІ. Первинне закріплення вивченого матеріалу

 

  1. Розв’язування задачі №429. Фронтальна робота

-         Знайдіть у підручниках задачу 429 і запишіть у зошити Задача 429.

І. Ознайомлення із змістом задачі(читання задачі 2 рази)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Аналіз умови задачі за таблицею.

-         Про який рух ідеться в задачі? (У протилежних напрямках)

-         Заповніть таблицю числовими даними.

Учасники руху

Швидкість

Час

Відстань

Марія

?

 

5 хв

 

870 м

Андрій

90 м/хв

 

-         Про кого йдеться в задачі? (про Андрія та Марію)

-         Що робили діти? (вийшли зі спортивного клубу)

-         Куди рушили діти? (у протилежних напрямках)

-         Скільки часу йшли діти? (5 хв)

-         Яку відстань вони подолали за 5 хвилин? (870 м)

-         З якою швидкістю рухався Андрій? (90 м/хв)

-         Про що запитується в задачі?

ІІІ. Розв’язування задачі за планом.

-         А зараз встановимо  послідовність питань у плані розв’язання

[ 3] З якою швидкістю рухалася Марія?

[ 1] Скільки метрів пройшов Андрій за 5 хвилин?

[2 ] Яку відстань пройшла Марія за 5 хвилин?

-         Чи можна дати відповідь на ці запитання до задачі?

-         Що треба зробити, щоб дізнатися скільки метрів пройшов Андрій за 5 хв? (помножити швидкість 90 м/хв на час 5 хв)

-         Чи можна дізнатися, яку відстань пройшла Марія за 5 хв?  ( відняти від усієї відстані 870 м те, що пройшов Андрій – 450 м)

-         Чи можемо тепер відповісти на запитання задачі? (так, потрібно відстань 430 м поділити на час 5 хв і отримаємо відстань)

-         Запишемо самостійно розв’язування до задачі.

 

IV. Записування розв’язку задачі.

  1.     90 ● 5=450 (м)
  2.     870 - 450=430 (м)
  3.     430:5=84 (м/хв)

-  Ми вже відповіли на питання задачі? (так)

V. Складання виразу до задачі за схемою.

https://nuschool.com.ua/lessons/mathematics/4klas_2/4klas_2.files/image216.jpg

         - Запишемо вираз до задачі.

(870 — 90 • 5) : 5 = 84 (м/хв)

2.  Робота в парах.

Завдання. Скласти вираз та дізнатися у скільки разів різниця чисел 57 560 і 12 632 більше, ніж 39.

- Які дії треба виконати? (Віднімання і ділення.)

Самоперевірка.

https://nuschool.com.ua/lessons/mathematics/4klas_2/4klas_2.files/image215.jpg

  1. 560

   12 632

    44928

 

 

 

 

 

3.Творча робота наз задачами.  Робота в малих групах

Завдання. Розв'язати задачі за даними таблиць. Прочитати цікаві факти.

 

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

  1. Вправа «Незакінчене речення»

Завдання. Завершити речення.

На уроці я дізнався(лася)...

Я легко виконав(ла)...

Треба було подумати, коли...

На уроці мене зацікавило...

  1. Вправа «Самооцінювання діяльності на уроці»

 

C:\Users\User\Desktop\малюнки\0-02-05-4bd26b53cd557bc393b5ec3cf7d7f32b601be46d98f14d5349e36cdfe36f2288_a3d9d1819cf037dd.jpg

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
24 вересня 2023
Переглядів
1304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку