Конспект уроку для 3 класу "Узагальнення і систематизація знань за розділом "Прикметник". Діагностувальна робота." "

Про матеріал
В цьому конспекті використовуються прийоми та вправи на узагальнення та систематизацію знань за розділом "Прикметник" Розробка включає діагностувальну роботу (2 варіанти).
Перегляд файлу

Тема: Узагальнення і систематизація знань за розділом «Прикметник». Діагностувальна робота «Прикметник».

Мета: формування предметних компетентностей:

Перевірити рівень знань , умінь та навичок, здобутих при вивченні теми «Прикметник»; удосконалювати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці; правильно вживати прикметники у мовленні; розвивати пізнавальний інтерес, пам’ять, увагу, мислення; виховувати інтерес до навчання, почуття взаємодопомоги.

Формування ключових компетентностей:

  • вільне володіння державною мовою: вміння усно висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, любов до читання
  • інноваційність: формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади
  • навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання , навчання працювати самостійно і в парі

Обладнання: зображення парасольок, математичний приклад, зображення хлопчика – прикметника, ватман, маркери, цеглинки LEGO, аркуші із завданнями, екран настрою, смайлики.

Хід уроку:

І. Організація класу

Емоційне налаштування на урок.

«Парасольки»

 

Звучить мелодія грози, зливи.

  • Що за звуки ви почули?
  • Так, то звуки  грози та зливи. Інколи буває таке, що ми бачимо, що  задощило.
  • Що нас спасає від дощу?
  •  На партах у Вас парасольки, виберіть собі ту, під якою б Ви заховалися від дощу, а я зроблю Вам прогноз на сьогоднішній урок.

Картинки по запросу "парасолька"

ЧЕРВОНА

Ви – енергійні і сьогодні будете в центрі уваги.

Картинки по запросу "парасолька"

СИНЯ

Ви – врівноважені. Сьогодні на уроці гарно опануєте матеріал.

Картинки по запросу "парасолька"

ЖОВТА

Ви – дослідник, будете наполегливо працювати.

 

ЗЕЛЕНА

Ви – наполегливі; сьогодні на уроці досягнете гарного результату.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Хвилинка каліграфії (Грім, гриміти)

Робота над загадкою.

  • Відгадайте загадку

Стукотить, гуркотить,

Мов сто коней біжить.

(Грім)

  • Запишіть слово – відгадку.

Запис під диктовку

  • Запишіть  слова під диктовку.

Погримує, громовиця, гримить, грім, громовий.

  • Позначте корінь у кожному слові.
  • Бажаю, що на нашому уроці не дощило, а було лише сонячно від ваших посмішок.

 Вправа «Математичний ключ».

  • А зараз я вам пропоную дізнатися, хто є головною персоною на цьому уроці, зробивши математичні обчислення.

Пора – а + и – ори + в + а – ва + ри – ква – ва + мета – а + ник

(Прикметник)

  • Отже, гостем на нашому уроці  буде всім відомий Прикметник.

 

Складання інтелект – карти з теми «Прикметник»

  • Діти, а чи знайомі ми вже з Прикметником, як частиною мови?
  • Давайте пригадаємо все, що ми про нього знаємо і створимо інтелект-карту, до цієї теми.

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.

Вправа « Влучний погляд»

  • Наш гість приготував для вас різні завдання, йому цікаво, чи ви все про нього знаєте.
  • З першим завданням вам допоможе впоратися ваш «влучний погляд».
  • Ваше завдання з одного погляду визначити і пояснити який рід і число має прикметник.

Кришталева ваза

Затишний сад

Весняний ліс

Чарівні квіти

Бадьорий настрій

Довгі канікули.

- Молодці! Ви впоралися з завданням, визначили з першого погляду рід і число прикметника, а чому в словосполученнях чарівні квіти та довгі канікули не визначали рід?

Робота в групах. Вправа з цнглинками LEGO.

- а зараз попрацюємо в групах. Кожна група отримає комплект цеглинок Лего. Вам потрібно викласти із них речення, записати його в зошити і пояснити спосіб написання прикметників у ньому.

1-ша група.

Серце

матусі

маленьке,

а любов

у ньому

велика.

 

2-га група

У

моєї

бабусі

золоте

серце.

 

  • Молодці! І тут ви  продемонстрували  нашому гостю чудові знання.

Фізкультхвилинка

Діагностувальна робота «Прикметник».

  • І ось останнє завдання. Це діагностувальна робота.

Діагностична робота. Мовна тема «Прикметник» 3 клас НУШ

 

Діагностична робота. ІІ семестр. Варіант 1

Мовна тема «Прикметник»

учня /учениці_____________________________ дата________________

1. Прикметники вказують:

а) на ознаку предмета;

б) на назву предмета;

в) на дію предмета.

2. Прикметники жіночого роду мають закінчення:

а) –е, -є;

б) –ий, -ій;

в) –а, -я.

3. Яке словосполучення вживається в переносному значенні:

а) кисле яблуко;

б) кисле обличчя;

в) кисле молоко.

4. Доберіть по три прикметники до іменників:

Книга (яка?) ______________, ______________, __________ .

Будинок (який?) ______________, ______________, __________ .

Ягня (яке?) ______________, ______________, __________ .

5. Доберіть антоніми до поданих прикметників:

Важкий – ______________

Тепла – ________________

Сумні – ________________

М’яке – ________________

6. Складіть і запишіть речення із словосполученнями:

Рідний край, добре слово.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Спишіть, вставте пропущені закінчення, підкресліть прикметники з іменниками, визначте число і рід.

Тарасик – добр… хлопчик. Він любить читати чарівн… казки і розв’язувати задачі. Стареньк… бабуся хвалить онука за старанн… навчання.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

8. Запишіть правильно! Визначте закінчення прикметників:

Березова гай, зоряний небо, ніжна руки, маленький дівчинка.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Діагностична робота. ІІ семестр. Варіант 2

Мовна тема «Прикметник»

учня /учениці _____________________________ дата________________

  1. Прикметники вказують:

а) на  предмета;

б) на ознаку предмета;

в) на назву предмета.

2. Прикметники жіночого роду мають закінчення:

а) –ий, -ій;

б) –е, -є;

в) –а, -я.

3. Яке словосполучення вживається в прямому значенні:

а) тепла посмішка;

б) тепла вода;

в) тепла зустріч.

4. Доберіть по три прикметники до іменників:

Хмари (які?) ______________, ______________, __________ .

Матуся (яка?) ______________, ______________, __________ .

Село (яке?) ______________, ______________, __________ .

5. Доберіть антоніми до поданих прикметників:

Радісна – _______________

Сухий – ________________

Гірке – _________________

Швидкі – _______________

6. Складіть і запишіть речення із словосполученнями:

М’який характер, рідне село.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Спишіть, вставте пропущені закінчення, підкресліть прикметники з іменниками, визначте число і рід.

Біля річки росте кучеряв… верба. Вона миє свої зелен… коси у воді. Кожного ранку на її вітах співає дзвінкоголос… соловей.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

8. Запишіть правильно! Визначте закінчення прикметників:

Холодна вітер, смачний каша, сині небо, бурий ведмеді.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ІV. Підсумок уроку

Вправа «Смайлик»

  • Ось і добіг наш урок до кінця.
  • Чи здійснилися ваші очікування від уроку?
  • Пропоную тим у кого вони здійснилися прикріпити на екран настрою свою посмішку-смайлик та охарактеризувати урок одним словом- прикметником.

 

doc
Додано
20 березня 2022
Переглядів
960
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку