Конспект уроку для 3 класу "Застосовую методи пізнання природи"

Про матеріал
РОЗРОБКА УРОКУ Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ В 3 КЛАСІ ЗА ПІДРУЧНИКОМ М. ВАШУЛЕНКО, Г. ЛОМАКОВСЬКА, Т.ЄРЕСЬКО З ВИКОРИСТАННЯМ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
Перегляд файлу

 

РОЗРОБКА УРОКУ Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ В 3 КЛАСІ ЗА ПІДРУЧНИКОМ М. ВАШУЛЕНКО, Г. ЛОМАКОВСЬКА, Т.ЄРЕСЬКО З ВИКОРИСТАННЯМ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ  КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

 

 

Тема:Застосовую методи пізнання природи

Мета: Продовжити формувати вміння спостерігати, аналізувати об’єкти, порівнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки і робити висновки. Розвивати науковий світогляд,  пізнавальний інтерес, спостережливість, кмітливість, наполегливість, охайність у виконуваній роботі. Виховувати:толерантні товариські стосунки у роботі; вміння співпрацювати у групі;  повагу до наукових надбань людства.

Обладнання:відео «Горобина», гілки горобини, смайлики, картки «Світлофора»», робочий зошит, підручники, ілюстрації до уроку.

Тип уроку: інтегрований.

Методи і прийоми роботи: бесіда, робота в групах, гра, пояснення, дослідження.

Очікувані результати: учні зможуть наводити приклади використання різних наукових методів під час вивчення природи та у повсякденному житті людини.

 

Структура уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Прийом «Бліц опитування»

- Що називають природою?

- Для чого потрібно вивчати природу?

- Які методи пізнання природи запам’ятали з попереднього уроку? (опис, спостереження, вимірювання, моделювання, експеримент, порівняння)

Прийом «Знаю більше»

Завдання. Доповніть народні прикмети:

Грім у вересні -            ( на теплу осінь).

Рано опадає листя -      (на холодну зиму).

 - Яким методом пізнання природи скористалися українці склавши ці прикмети?

Прийом «Роблю висновок»

Завдання. Сформулюйте висновок про те, для чого потрібні нам методи пізнання природи.(вивчати й пояснювати явища природи, законів, за якими вона існує і розвивається, а також використання набутих знань для потреб людства).

  1.              АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах з підручником (с. 74 № 2). До кожної світлини скласти розповідь за планом

 

План

  1. Який об’єкт вивчається.
  2. Застосовані методи пізнання природи.
  3. Які прилади використовуються
  4. Які ще методи пізнання цього об’єкта можна застосувати.

proiekt-zaniatiia-riabina-krasnaia-applikatsiia-iz-salfietok_3.pngСлухання і відгадування загадки.

Листя жовте облетіло,

Парки та сади укрило.

Та поглянь на гілочки,

Що горять, немов свічки…

Восени зачервоніла

Рясно – рясно… (горобина).

Технологія «Асоціативний кущ»

Горобина ( ягоди, дерево, птахи, осінь, зима, червоний, круглий і т. д.)

  1.              ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ

Прийом ІНСЕРТ

Прочитайте текст «Горобина». Біля кожного речення проставте олівцем позначки:

V – те, що ви знали.

+  - щойно дізнався.

? – хочу дізнатися більше.

Горобина

На земній кулі відомо понад сто видів горобини.

В Україні росте вісім видів. Серед них трапляється і високі дерева, і невеликі кущі. Горобина гостинно зустрічає пернатих друзів. ЇЇ червоні ягоди – улюблені ласощі птахів. Навіть деякі тварини (вовки, лисиці) пригощаються корисною і поживною горобиною.

 

  •                      Які факти виявилися для вас новими?
  •                      Про що ви хотіли дізнатися більше?
  •                      Які методи пізнання були застосовані людьми щоб отримати ці дані?

Перегляд відеоматеріалу   «Горобина»

https://www.youtube.com/watch?v=72DIAvMzrg0

Робота в парах  «Досліди горобину»

Проведи дослідження грони горобини, результати запиши у таблицю

 

 

Кількість ягід в одній гроні

Колір ягід

Колір листя

Розмір ягід (порівняно з ягодами шипшини)

Застосовані методи пізнання

 

 

 

 

 

 

  •   Оцініть  свою роботу (за допомогою «Світлофора»: потребую допомоги, добре працював, успішно виконав завдання).

Робота над задачею в підручнику(с.75 № 4)

Відомо, що 1 горобина віком близько 20 років може вродити щороку 100 кг ягід. Скільки ягід за один рік вродить 4 таких горобини?

100:20х4=20 (кг)

  1.               УЗАГАЛЬНЕННЯ  Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ  ЗНАНЬ

Робота у групах

Зробити виріб, використовуючи ягоди горобини.

Гра «Розгубилися слова»

- Діти складіть у групі речення про те, як потрібно ставитися до природи та речей, створених людьми.

Шанувати, речі, природу, потрібно, людиною, створені, і.

Висновок: Потрібно (1) шанувати  (2) природу (3) і (4) речі (5), створені (6) людиною (7).

  •                      Оцініть  свою роботу (за допомогою «Світлофора»: потребую допомоги, добре працював, успішно виконав завдання).

5.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

1) Рефлексія

- Що таке природа?

- Як потрібно ставитися до природи?

- Які методи пізнання природи застосовували на уроці?

- Чим жива природа відрізняється від не живої?

2) Вправа «Мій настрій»(використовуючи смайлики)

- Покажіть настрій на кінець уроку.

3) Домашнє завдання. Знайти з різноманітних джерел цікаві факти про горобину.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 березня 2025
Переглядів
435
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку