ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ ЧУДНА Т.М.
УРОК № 42
Дата: 21.11.2018
Тема уроку: Розвязування вправ.
Властивості множення.
Мета уроку:
Обладнання: зошит, підручник, презентація до уроку
Тип уроку: відпрацювання знань, вироблення вмінь.
Хід уроку І.Організаційний момент.
1.Привітання.
2.Введення елементу нестандартності.
Слово вчителя: Доброго дня! Сідайте!
Сьогодні у нас незвичайний урок.
По-перше, ми раді привітати шановних гостей.
По-друге, ми будемо учасниками квесту « Подорож математичним океаном»
Кожна людина перебуває постійно в подорожі, з якої черпає все красиве, нове і корисне. Хтось подорожує у сні, хтось наяву. Наше реальне життя – це також подорож.
Маршрут дуже складний. Нам можуть зустрітися підводні рифи, айсберг, мілина, можуть захопити у полон пірати, може трапитися шторм.
Сподіваюсь, що ці перешкоди не зіб’ють вас з дороги, Ви достойно їх подолаєте.
ІІ.Перевірка домашнього завдання.
Але, щоб узяти участь у подорож, слід зібрати валізи, де повинні бути не речі та гроші, а ваші знання.
Перевіряємо домашнє завдання.
Поміняйтесь зошитом із сусудом, візьміть олівці. Домашнє завдання записане за дошкою. Максимальний результат – 10 балів. Кожна помилка -1бал. Перевіряємо.
№432
47*632+632*53=632*(47+53)= 632*100=63200
598*49 - 597*49=49*(598 - 597)=49/*1=49
754*324 -754*314=754*(324 – 314)=754*10=7540
37*46 – 18*37 + 37*72 = 37*(46 – 18 + 72)=37*100=3700
№440
631*18 + 18*369=18*(631 + 369)=18*1000=18000
58*1024 - 58*824=58*(1024 – 824)=58*200=11600
№446(1)
93*24 – 27*24 + 66*76=24*(93 – 27) + 66*76=24*66 + 66*76 =66*(24 + 76)=66*100=6600
Молодці!
Ви гідно справилися!
1 мудрість.
Платон сказав: «Числа – це боги. Вони правять світом»
ІІІ.Актуалізація опорних знань.
Не встигли вийти у відкритий океан, попереду «Підводні рифи».
На дошці записані завдання для трьох учнів
( вчитель визиває до дошки 3 чол)
№1 №2 №3
У зошитах 6 чоловік виконує самостійно №439
398*36 + 36*602=36*(398 + 602)=36*1000=36000
986*83 – 86*83= 83*(986 – 86)=83*900=74700
Усний рахунок:
Зліва на дошці записані усні вправи, розв’язавши які, ми подолаємо підводні рифи математики.
1) 2693*х=0
2) 14375*х=143750
3) 52136*х=52136
4) х*64=64000
2. Обчисліть:
1) 3*4*5
2) 5*9*16*0*18
3) 6*57*(26-26)
4) 1*2*3*4*5*6
5) 5*63*20
6) 5*2*7*2*7*5
Ура! Ми подолали підводні рифи та рухаємось далі!
Мудрість 2. Математик Леонід Магницький сказав: « Арифметика – це лічильна мудрість. Без цієї мудрості ані філософа, ані лікаря не вийде.»
Ⅳ. Аукціон розпродажу путівок на Острів розваг.
Зараз ви виконаєте завдання на картках.
Треба розв’язати 6 прикладів, із отриманих відповідей скласти слово, яке є перепусткою на острів розваг. Максимальна оцінка – 8 балів
Час виконання – 5 хвилин.
путівки отримують перші 6 учнів.
Виконання самостійної роботи.
Картка 1
5) 405*48+48*595; 6) 497*33-33*397 Я – 3300 А – 17000 З - 2300 Н - 48000 |
Картка 2
І – 4500 Я – 2900 В – 8000 М – 1700 Н - 18000 |
Картка 3
А – 4300 У – 4800 Б – 36000 Д – 6000 Ж -37000 Р - 3100 |
Вчитель перевіряє у тих, хто справився раніше.
Підсумок. Ви достойно попрацювали.
Мудрість 3 . Роджер Бекон сказав: « Людина, що не знає математики, не здатна ні до яких інших наук.»
Ⅴ. Фізкультхвилинка
Встали рівно біля парт-
Починаємо наш старт.
Руки вгору, руки вниз,
Ще раз вгору, ще раз вниз.
Подивились пільно скрізь.
Головою покрутили,
Потім разом всі присіли.
Піднялися, посміхнулись,
І за парти знову сіли.
Ⅵ. Вироблення вмінь та навичок використовувати властивості множення.
Поки ми веселились, нас взяли у полон пірати. Вони вимагають, щоб ми розгадали їх загадки, інакше погрожують не відпустити нас.
Пірати зробили записи на піску, але хвиля змила деякі з них.
Усно:
(12+34)*… = …*15 + 34*…
(… + …)*… = 35*2 + 35*6
(… + …)*6=13*… + 23*6
Письмово:
4*83=4*(…+…)=4*80+4*3=320+12=332
7*98=7*(100-2)=7*…-7**…=700-14=686
6*79=6*(80-1)=6*80-6*1=480-6=474
8*72=8*(70+2)=8*70+8*2=560+16=576
Ура! Ми справились!
Але радіти рано. Море неспокійне. Наближається шторм. Не будемо чекати, поки він нас атакує. Атакуємо його першими.
Фронтальна робота з класом.
Колективне розв’язування вправ.
1 чоловік біля дошки, всі інші працюють у зошиті.
Стор.109 №445
1) 43*64 + 43*23 -87*33=43*(64 + 23) – 87*33= 43*87 – 87*33=87*(43 – 33)=87*10=870
2) 84*53 – 84*28 + 16*61 -16*36 = 84*(53-28) + 16*(61-36) = 84*25 + 16*25= =25*(84 + 16) = 25*100=2500
Мудрість 5. Айвен Нівен сказав: «Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід»
*** Якщо встигнемо, то №443
16*25=4*25*4=4*100=400
25*8*5=25*4*2*5=100*10=1000
15*12=5*3*4*3=3*3*5*9*20=180
375*24=125*3*3*8=3*3*125*8=9*1000=9000
VI. Підсумок уроку.
Ось і закінчилася наша подорож. Ми повертаємось у рідний порт.
Вправа»Мікрофон»
Учні відповідають на запитання:
VІІІ. Домашнє завдання Повт. П.17, на стор.108-109 виконати №438, 444, 446(2)
2.Оцінювання.
Домашнє завдання
№438
5а*20в=100ав=100*4*68=27200
4m*50n=200mn=200*22*34=149600
№ 444
25*4*6=6*100=600
125*25*32=125*8*25*4=1000*100=100000
75*36=25*3*4*9=100*27=2700
96*50=48*2*50=48*100=4800
№446(2)
82*46+82*54+135*18-18*35=82*(46+54) + 18*(135-35)=82*100+18*100=
= 100*(82+18)=100*100=10000