28 вересня о 18:00Вебінар: Формування навичок розв'язування задач із хімії засобами дистанційного навчання

Конспект уроку для 5 класу "Властивості множення натуральних чисел"

Про матеріал
Представлено конспект уроку- подорожі для учнів 5 класів загальноосвітніх навчальних закладів " Подорож Математичним океаном"
Перегляд файлу

ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ ЧУДНА Т.М.

УРОК № 42

Дата: 21.11.2018

Тема уроку: Розвязування вправ.

                    Властивості множення.

Мета уроку:

  •              закріпити знання переставної,сполучної та розподільної властивостей множення;
  •              відпрацювати  вміння  учнів використовувати властивості множення для обчислення  значень  та спрощення виразів;
  •              розвивати техніку усної лічби;
  •              розвивати увагу,  пам’ять,  логічне мислення;
  •              виховувати інтерес до навчання;
  •              формувати  навчальну 
  •              компетентність  учнів.

Обладнання: зошит, підручник, презентація до уроку

Тип уроку: відпрацювання знань, вироблення вмінь.

Хід уроку                                                                                                        І.Організаційний момент.

1.Привітання.

2.Введення елементу нестандартності.

Слово вчителя: Доброго дня! Сідайте!

Сьогодні  у нас незвичайний урок.

По-перше, ми раді привітати шановних гостей.

По-друге, ми будемо учасниками квесту « Подорож  математичним океаном»

Кожна людина перебуває постійно в подорожі, з якої черпає все красиве, нове і корисне. Хтось подорожує у сні, хтось наяву. Наше реальне життя – це також подорож.

  •      Сьогодні ви подорожуватимете в незвичайному світі – світі математики. Це чудовий і казковий край, де живуть числа, фігури, вирази.

Маршрут дуже складний. Нам можуть зустрітися підводні рифи, айсберг, мілина, можуть захопити у полон пірати, може трапитися шторм.

Сподіваюсь, що ці  перешкоди не зіб’ють вас з дороги, Ви достойно їх подолаєте.

ІІ.Перевірка домашнього завдання.

Але, щоб узяти участь у подорож, слід зібрати валізи, де повинні бути не речі та гроші, а ваші знання.

Перевіряємо домашнє завдання.

Поміняйтесь зошитом із сусудом, візьміть олівці. Домашнє завдання записане за дошкою. Максимальний результат – 10 балів. Кожна помилка -1бал. Перевіряємо.

№432

47*632+632*53=632*(47+53)= 632*100=63200

598*49 - 597*49=49*(598 - 597)=49/*1=49

754*324 -754*314=754*(324 – 314)=754*10=7540

37*46 – 18*37 + 37*72 = 37*(46 – 18 + 72)=37*100=3700

№440

631*18 + 18*369=18*(631 + 369)=18*1000=18000

58*1024  - 58*824=58*(1024 – 824)=58*200=11600

№446(1)

93*24 – 27*24 + 66*76=24*(93 – 27) + 66*76=24*66 + 66*76 =66*(24 + 76)=66*100=6600

Молодці!

Ви гідно справилися!

1 мудрість.

Платон сказав: «Числа – це боги. Вони правять світом»

ІІІ.Актуалізація опорних знань.

Не встигли вийти у відкритий океан, попереду «Підводні рифи».

На дошці записані завдання для трьох учнів

( вчитель визиває до дошки 3 чол)

№1                                             №2                               №3

  1. 4*39*25                        1) 14*4в                        1)607*76 + 607*24
  2. 125*14*8                      2) 7а*6                          2) 523*57 – 522*57
  3. 4*48*5                          3) 34*х*1 0                   3) 243*88 + 243*212
  4. 50*416*2                      4) 5а*16в

У зошитах 6 чоловік виконує самостійно №439

398*36 + 36*602=36*(398 + 602)=36*1000=36000

986*83 – 86*83= 83*(986 – 86)=83*900=74700

Усний рахунок:

Зліва на дошці записані усні вправи, розв’язавши які,  ми подолаємо підводні рифи математики.

  1. Назвіть корінь рівняння:

1) 2693*х=0

2) 14375*х=143750

3) 52136*х=52136

4) х*64=64000

2. Обчисліть:

1) 3*4*5

2) 5*9*16*0*18

3) 6*57*(26-26)

4) 1*2*3*4*5*6

5) 5*63*20

6) 5*2*7*2*7*5

Ура! Ми подолали підводні рифи та рухаємось далі!

Мудрість 2. Математик Леонід Магницький сказав: « Арифметика – це лічильна мудрість. Без цієї мудрості ані філософа, ані лікаря не вийде.»

Ⅳ. Аукціон розпродажу путівок на Острів розваг.

Зараз ви виконаєте завдання на картках.

Треба розв’язати 6 прикладів, із отриманих відповідей скласти слово, яке є перепусткою на острів розваг. Максимальна оцінка – 8 балів

Час виконання – 5 хвилин.

путівки отримують перші 6 учнів.

Виконання самостійної роботи.

     Картка 1

  1.     4*23*25;
  2.     40*24*50;
  3.     17*8*125;
  4.     50*48*20;

5)  405*48+48*595;

6)  497*33-33*397

Я – 3300      А – 17000

З -  2300      Н - 48000

Картка 2

  1.     40*20*10;
  2.     5*17*20;
  3.     25*45*4;
  4.     20*18*50;
  5.     417*18+18*583;
  6.     658*29-558*29

І – 4500              Я – 2900

В – 8000            М – 1700

Н - 18000

Картка 3

  1.     15*40*10;
  2.     4*31*25;
  3.     5*24*40;
  4.     125*37*8;
  5.     289*36+711*36;
  6.     968*43-868*43

А – 4300            У – 4800

Б – 36000          Д – 6000

Ж -37000           Р - 3100

Вчитель перевіряє у тих, хто справився раніше.

Підсумок. Ви достойно попрацювали.

Мудрість 3 . Роджер Бекон сказав: « Людина, що не знає математики, не здатна ні до яких інших наук.»

Ⅴ. Фізкультхвилинка

Встали рівно біля парт-

Починаємо наш старт.

Руки вгору, руки вниз,

Ще раз вгору, ще раз вниз.

Подивились пільно скрізь.

Головою покрутили,

Потім разом всі присіли.

Піднялися, посміхнулись,

І за парти знову сіли.

Ⅵ. Вироблення вмінь та навичок  використовувати властивості множення.

Поки ми веселились, нас взяли у полон пірати. Вони вимагають, щоб ми розгадали їх загадки, інакше погрожують не відпустити нас.

Пірати зробили записи на піску, але хвиля змила деякі з них.

Усно:

(12+34)*… = …*15 + 34*…

(… +  …)*… = 35*2 + 35*6

(… + …)*6=13*… + 23*6

Письмово:

4*83=4*(…+…)=4*80+4*3=320+12=332

7*98=7*(100-2)=7*…-7**…=700-14=686

6*79=6*(80-1)=6*80-6*1=480-6=474

8*72=8*(70+2)=8*70+8*2=560+16=576

Ура! Ми справились!

  • Мудрість 4. Математика – це не так знання, як уміння.
    • В.Серве

 Але радіти рано. Море неспокійне. Наближається шторм. Не будемо чекати, поки він нас атакує. Атакуємо його першими.

Фронтальна робота з класом.

Колективне розв’язування вправ.

1 чоловік біля дошки, всі інші працюють у зошиті.

Стор.109 №445

1)  43*64 + 43*23 -87*33=43*(64 + 23) – 87*33= 43*87 – 87*33=87*(43 – 33)=87*10=870

2) 84*53 – 84*28 + 16*61 -16*36 = 84*(53-28) + 16*(61-36) = 84*25 + 16*25= =25*(84 + 16) = 25*100=2500

Мудрість 5. Айвен Нівен сказав: «Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід»

 

*** Якщо встигнемо, то №443

16*25=4*25*4=4*100=400

25*8*5=25*4*2*5=100*10=1000

15*12=5*3*4*3=3*3*5*9*20=180

375*24=125*3*3*8=3*3*125*8=9*1000=9000

VI. Підсумок уроку.

Ось і закінчилася наша подорож. Ми повертаємось у рідний порт.

Вправа»Мікрофон»

Учні відповідають на запитання:

  •                Що нового ви взнали на цьому уроці?
  •                Чому ви навчилися?
  •                 Було цікаво?

VІІІ. Домашнє завдання Повт. П.17, на стор.108-109 виконати №438, 444, 446(2)

2.Оцінювання.

Домашнє завдання

№438

5а*20в=100ав=100*4*68=27200

4m*50n=200mn=200*22*34=149600

№ 444

25*4*6=6*100=600

125*25*32=125*8*25*4=1000*100=100000

75*36=25*3*4*9=100*27=2700

96*50=48*2*50=48*100=4800

№446(2)

82*46+82*54+135*18-18*35=82*(46+54) + 18*(135-35)=82*100+18*100=

= 100*(82+18)=100*100=10000

docx
Додав(-ла)
Чудна Тетяна
Додано
30 січня 2019
Переглядів
787
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку