Конспект уроку для дітей з порушенням мовленнєво слухової агнозії

Про матеріал
Тема заняття: Розрізнення на слух звуків І – Й Мета заняття: - Навчальна: навчити дитину розрізняти на слух звуки І – Й та використовувати їх у мовленні; - Виховна: сприяти розвитку любові до мовлення та мовної культури; виховувати інтерес до читання, товариство, доброту; - Корекційна: підвищити рівень вміння розрізняти звуки та поліпшити вимову звуків І – Й; Обладнання: мультиплікаційні герої: Крош і Нюша, картки з корекції зорового сприйняття, індивідуальні картки, кольорові олівці, фломастери.
Перегляд файлу

Тема заняття: Розрізнення на слух звуків І – Й

Мета заняття:

  •              Навчальна: навчити дитину розрізняти на слух звуки І – Й та використовувати їх у мовленні;
  •              Виховна: сприяти розвитку любові до мовлення та мовної культури; виховувати інтерес до читання, товариство, доброту;
  •              Корекційна: підвищити рівень вміння розрізняти звуки та поліпшити вимову звуків І – Й;

Обладнання: мультиплікаційні герої: Крош і Нюша, картки з корекції зорового сприйняття, індивідуальні картки, кольорові олівці, фломастери.

Хід заняття

  1.           Підготовча частина.
  1.          Організаційний момент

Доброго ранку, сонце привітне!(показати руками сонечко);

Доброго ранку, небо блакитне!(підняти руки вгору);

Доброго ранку в небі пташки!»(показати пташок);

 

2.Психоемоційне налаштування (девіз).

Давайте підготуємось до заняття і зробимо самомасаж з міогімнастикою

Ми долоньки розтираємо,

свої ручки зігріваємо.(розтирати долоні одна об одну навпроти сонячного сплетіння);

Потім лчко умиваємо –

Так ми втому всі знімаємо. (погладжувати пальцями чоло від середини до скринь і щоки – вниз до шиї);

Щічки злегка розминаємо,

Щоби надувалися. (круговими рухами пальців розминати щоки);

Губки також розминаємо

Щоби посміхалися. (вказівними і великими пальцями розминати спочатку нижню губу, потім – верхню);

а тепер давай пограємо:

Кути рота піднімаємо. (вказівними пальцями почергово піднімати кути рота);

Щічки, мов кульки, ми надимаємо (надути щоки і плеснути по ним долоньками , випускаючи повітря);

Язик сховався під губою-

Його знайдемо ми з тобою. (язик помістити під нижню губу, постукати по неї кулачком);

Ніби водичка по шиї струмочком стікає. (плавно провести пальцями по шиї вниз).

3.Гра для стимуляції пізнавальної активності

Гра "Що змінилось?"

Покладіть на стіл декілька предметів : олівець, зошит, книгу , лінійку і пенал

У вас є декілька  хвилин, щоб ретельно розглянути предмети та запам'ятати їх.

(діти закривають очі, а вчитель міняє місцями предмети). Відкривайте очі та намагайтесь знайти, що змінилось. Після того, як діти відгадали, який предмет змінив своє місце, вони можуть самі змінити місцями інші предмети.

 

  1.       Основна частина

1.Повідомлення теми уроку

Тема нашого уроку - Звуки і букви і - Й (відкривається картка на дошці)

Ми будемо вчитися розрізняти їх на слух.

Давайте вимовимо звуки И, Ї

2.Мовленнєва розминка

Чистоговорка:

Й-й-й - якось Яків сіяв мак

Ї-ї-ї - Їздять по гриби щодня.

3.Вивчення нової теми

3.1.Гра «Покажи літеру»

Інструкція: Послухайте слова (Ірина, свій, майка, миска, шкарпетки, виття). Коли почуєте слово зі звуком Й , підніміть картку з літерою Ї, коли зі звуком І - картку з буквою В. Будьте уважні. Поясніть значення слів.

 3.2.Гра «Знайди пару»

Слова написані на картках у два стовпчики. Переставити картки так, щоб вийшли речення.

Мій міш-ка

Мої іг-руш-ки

Твій пла-ток

Твої ку-бі-ки

3.3.Дидактична гра «Готуємо йогутр» з використанням конструктора LEGO

Мета: розподіл слова на склади і визначення їх кількості у слові. Розвиток дрібної моторики.

- Зараз кожному видається картка з зображенням інгредієнтів для приготування йогурту. Ви повинні зібрати йогурт з LEGO, відповідно до зображення на картці. Кожен має обмежений час на виконання завдання. На  мій знак починається гра.

 3.4.Сюрпризний момент. В гості завітав Їжачок.

-Подивіться якик красень до нас завітав. Давайте нагодуємо Іжачка нашим  запашним йогуртом.

3.5.Дидактична гра «Було - не було»

Мета: рефлексія дітей, стосовно змісту заняття

Іжачок задає дітям питання:

- З чого готують йогурт?

- Який йогурт на смак?

- Чим корисний йогурт?

3.6.Гра: «Відгадай задумане слово»

- Дуже сильна людина. (Силач).

- Навчальний предмет для креслення прямих ліній. (Лінійка).

- Дика тварина з помаранчевим пухнастим хвостом. (Лисиця).

- Предмет, на якому готують їжу. (Плита).

- Назвіть звук, який ви чуєте в середині кожного слова. (І).

- Який це звук? (голосний)

- Яким кольором закрасимо гурток? (червоним).

4.Позначення звуків буквами.

Ці літери так схожі!

Переплутати їх ми можемо.

Щоб правильно писати Й і Ї у свій зошит,

Над однією з букв ми будемо

Зверху галочку писати.

- Про яких буквах йдеться у вірші?

-Над якою буквою треба писати галочку?

-Який звук позначається буквою І? Ї?

- Виберіть букви І і Ї з абетки і розставте їх під гуртками, які позначають звуки (гуртки червоного та синього кольору).

5.Фізкультхвилинка «Журавель» Діти промовляють слова, виконують відповідні рухи.

Прилетів журавель із заморських земель,

На болоті сів – упав, «Добрий ранок » - затурчав.

Зазирнув туди – сюди, під латаття на воді,

І подибав – чвак – чалап, рахувать в болоті жаб.

6.Гра «Плутанина». Виправ помилку в словах.

Слова: заба, яогурт, іжак зуравель, йіжа, манстерня, морз, лизі.

  1.   Заключна частина

1.Підсумок.

- Які звуки ми порівнювали на занятті? (звертається увага на положення артикуляційних органів у момент вимови звуків, на спільне між обома звуками: дзвінкі приголосні)

- Чи однаково ми їх вимовляємо?

- Як ми пишемо Ї? (Й)

2.Оцінювання

3.Знаття емоційної напруги.

Вправа «Кошик для сміття»

Мета: позбутися негативних емоцій.

Хід вправи: Підготуйте невелички аркушики та олівці, роздайте їх учням. Запропонуйте дітям стати у коло, а в центрі кола поставте кошик для сміття (звичайний або просто будь-яку коробку).

Попросіть дітей написати на аркуші, які негативні емоції вони відчувають просто зараз. Потім запитайте, чи хоче хтось поділитися з товаришами змістом свого аркуша (якщо учні соромляться, то подайте приклад! Але не наполягайте). Діти називають негативні емоції, які зараз їм дошкуляють, а потім мнуть папірец та викидують у кошик для сміття.

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
11 травня 2023
Переглядів
624
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку