Урок логоритміки
(1 клас)
Тема: «Прийшла зима біловолоса».
Мета: активізація музично-рухової та мовленнєвої діяльності дітей; просторових уявлень, розвиток координації рухів, відчуття темпу й ритму; розвиток уміння сприймати музичні образи і відтворювати їх, співвідносити мову з рухами; розвиток мелодико-інтонаційних компонентів, співочих навиків та дихання; розвиток слухової уваги; формування і розвиток комунікативної компетентності учнів.
Обладнання: Ватні кульки, синтепон («сніжки»), малюнки до гри «Чиї сліди?», хустинка, кошик та речі до гри «Що у кошику?», фонограма до розминки (Зарядка ТАНЦІ ЗІГРІВАНЦІ ⛄ Фізкультхвилинка розминка. Дитячі пісні з любов'ю до дітей); фонограма пісні «Рукавички» (муз. А. Олєйнікової, слова В. Чайковської), запис «Голоси птахів», фонограма до гри «Сніжинки», фонограма до гри в сніжки, музика для релаксації «Зимовий сон».
Хід заняття:
І. Основна частина.
Організація класу. Привітання.
На заняття ми прийшли, щоб займатися.
Та спочатку нам потрібно привітатися.
Доброго ранку, доброго дня!
Вітаються люди усюди щодня.
Хай буде добробут у всіх на землі,
Хай пташечки в небі літають завжди.
Хай сонечко світить і гріє щодень,
І вас ми вітаєм усіх, добрий день!
В: Дорога біла стелиться, краю їй нема.
Сніжок мете метелиця. Чекає нас зима.
Ми вирушимо потягом, зберемося за мить.
Але спочатку, дітоньки, вагончики зробіть.
Вправа «Веселий потяг»
В: Діти, яка зараз пора року?
Д: Зима
В: Назвіть помічників зими.
Д: Мороз, вітер, снігопад, завірюха та ін.
В: Так, діти, багато помічників у зими. Вона може бути морозною,
нещадною, лютою. Скажіть, діти, чи гарна ця пора року?
Д: Так
В: Сьогодні на нас чекає багато веселощів та цікавих завдань.
ІІ. Основна частина.
Музична розминка
Цілу нічку падав сніг,
Ковдрою товстою ліг,
Заховав усі доріжки,
Важко крокувати пішки.
Вправа «Протопчи доріжку» (виконуємо різні види ходьби).
В: Відгадайте загадку.
З неба линуть зірочки,
Граючись кружляють,
Опускаються в ліси,
Землю укривають?
В: Діти, що це?
Д: Сніжинки.
В: Так, це сніжинки. Вони дуже красиві. Давайте уявимо, що ми з вами
вітерець, який любить бавитися із сніжинками.
Дихальна вправа «Здмухни сніжинку з носика».
Робимо глибокий вдих через ніс – затримка дихання – 2-3 коротких видихи з
нижньої губи на ніс: «Ф-ф-фффф» (здуваємо ватні кульки с носика).
Падав сніг, падав сніг
для усіх, усіх, усіх:
і дорослих, і малих,
і веселих, і сумних.
Всім, хто гордо носа ніс,
він тихцем сідав на ніс…
Музична гра «Сніжинки літайте» (діти кружляють під музику, ніби
сніжинки, а коли вимикається музика становляться у пари).
В: Скажіть, а чи хочеться нашим дівчатам й хлоп’ятам на пару хвилинок
сніжинками стати? Так от, хто в долоньки тричі плесне, того перетворення
жде чарівне. Дивіться, Альбіна, Христина та наш Сергійко, тепер всі
сніжинки. Діти, давайте з вами пограємо у гру «Сніжинки літайте»
(повторюємо гру 6-7 разів).
Сніжинки, літайте, літайте,
Та швидко у пари ставайте.
В: Діти, а чи багато снігу у цьому році?
Д: Так.
В: Послухайте зимові прикмети про сніг та запам’ятайте їх.
Зимові прикмети
Якщо хмари йдуть проти вітру, чекайте снігу.
Ворони і галки кружляють у повітрі – до снігу.
Падають великі сніжинки – до відлиги.
Сніг на полі лежить пагорбами, хвилями – на врожай жита.
Місяць яскравий – до ясної погоди, а блідий, покритий туманцем – до снігу.
Фізкультхвилинка «Сніг»
На горі – сніг, сніг,
Під горою – сніг, сніг,
На ялинці – сніг, сніг,
Під вербою – сніг, сніг,
А під снігом – спить ведмідь,
Ви його не розбудіть!
Гра «Так чи ні»
В: Діти, я називатиму тварин, а вам потрібно правильно відповісти, впадає у
сплячку та чи інша тварина, чи не впадає (якщо впадає – плещемо у
долоньки, якщо ні – тупотіть ногами).
Гра «Чиї сліди?»
В: Діти, вгадайте, хто чиї це сліди на снігу? (діти вгадують кому належать
сліди)
В: Скажіть, а пташки залишають сліди на снігу?
Д: Так.
В: А яких зимуючих пташок ви знаєте? Давайте послухаємо та назвемо їх.
Гра «Яка це пташка?»
Діти слухають спів різних птахів, та відгадують їх.
В: Діти, чим ми можемо допомогти пташкам взимку?
Д: Підгодовувати їх.
В: Так, діти, або ладнати годівнички.
Пальчикова вправа «Пташки»
Я ладнаю годівнички
Для горобчика й синички,
Для малого снігурця
Крихт насиплю і пшонця.
Прилітайте, друзі милі,
Не лякайтесь заметілі!
Гра «Назви лагідно» (пташка, горобець, синиця, голуб, дерево, вітер, сонце, хмара, зоря, зима, сніговик, мороз, сніг).
Артикуляційна гімнастика
«Віконце», «лопатка», «гірка», «гойдалка», «конячка», «млинець»,
«смачне варення», «чашечка».
Гра «Підбери слова»
В: Заметіль що робить?
Д: Мете, крутить, замітає, гуде, затихає та ін.
В: Сніг що робить?
Д: Йде, летить, падає, кружляє, стелиться, вкриває, блищить ті ін.
В: Діти взимку що роблять?
Д: Граються, веселяться, катаються на санчатах, ліплять сніговика, катаються
на ковзанах, на лижах та ін.
В: Як називаються зимові місяці?
Д: Грудень, січень, лютий.
В: Назвіть ознаки зими.
Д: Холод, снігопад, іній, ожеледиця, завірюха, заметіль, мороз та ін.
В: Що малює мороз на вікні?
Д: Незвичайні візерунки.
Чистомовка
Ло-ло-ло – снігом землю замело.
Ля-ля-ля – стала білою земля.
Лі-лі-лі – ось замети чималі.
Ра-ра-ра – дуже рада дітвора.
В: Діти, що можна зліпити із снігу?
Пальчикова гімнастика «Сніг»
З снігу зліпимо ми враз
Все що тільки схочемо.
Ліпить Саша колобка,
А Наташа – теремка,
Таня ліпить спритних риб,
А Іринка білий гриб.
В: Діти, а ви любите грати у сніжки?
Д: Так
Вправа на узгодження слів із рухами «Сніжок»
1-2-3-4 – ми з тобою сніжок ліпили
Він кругленький і гладенький,
Але зовсім не смачненький.
Раз підкинемо сніжок, два кидок, іще разок.
Три його впіймаємо і сніжок скатаємо.
Гра в сніжки (діти під музику грають в сніжки зроблені з синтепону).
В: Діти, а сніг холодний?
Д: Так
В: Давайте разом погріємо долоньки!
Вправа «Гріємо долоньки»
В: Дихаємо на долоньки та вимовляємо ха-хи-хе-хо-ху.
Фізкультхвилинка «Сніговик»
В: Діти, давайте згадаємо як ліплять сніговика.
Ліпим, ліпим сніжний ком.
Буде ком сніговиком!
Зверху ми поставим два:
Самий верхній – голова.
Ніс морквинка, рот маленький,
Очі вуглики кругленькі.
В: Подивіться, діти, хто до нас завітав?
Д: Сніговик.
В: Сніговик приніс нам кошик. Цікаво, а що в ньому лежить?
Гра «Що у кошику?»
Діти по черзі дістають і вгадують, що лежить у кошику (шапка, шарф, светр,
шуба, рукавички, шкарпетки, чоботи та ін.)
В: Діти, що це?
Д: Це теплі речі.
В: Для чого взимку теплі речі?
Д: Щоб не змерзнути взимку.
В: Молодці, діти! А тепер заспіваємо разом пісню про теплі
рукавички!
Пісня «Рукавички» (муз. А.Олєйнікової, слова В.Чайковської)
В: Зараз ми з вами вивчимо та заспіваємо пісню «Рукавички».
ІІІ. Заключна частина
Релаксація «Зимовий сон»
Діти лягають на килим і відпочивають під спокійну музику.
Підсумок уроку
В: Чи весела ця пора року? Назвіть ознаки зими. Які зимові прикмети ви
запам’ятали? Що найбільше вам сподобалось?
Музичний матеріал до уроку
1. Розминка
https://drive.google.com/file/d/1-xuc67S5oRj_dH7D5R88SlOU6ZU9Jhgb/view?usp=sharing
2. Музична гра «Сніжинки літайте»
https://drive.google.com/file/d/1cjAXkhNNDz989jTB4Zk3WTOiV1fIRZBJ/view?usp=share_link
3. Гра «Яка це пташка?»
https://drive.google.com/file/d/12gKTsxXCPHGgYRcz5vflGGPOubxx3JTJ/view?usp=sharing
4. Гра в сніжки
https://drive.google.com/file/d/1d2c0eL2GTAbkm5uXEfYKklm6F4yK1CKQ/view?usp=sharing
5. Пісня «Рукавички» (муз. А.Олєйнікової, слова В.Чайковської)
https://drive.google.com/file/d/12diRWyLitl8mf9OVEL0xXWrsR7PAk_aT/view?usp=sharing
6. Музика для релаксації «Зимовий сон» https://drive.google.com/file/d/1jrD7fe87XJMH5dWRSz8GdzvV8athVVs7/view?usp=sharing