Конспект уроку для НУШ 5 клас

Про матеріал
Даний конспект для учнів 5 класу. Розроблений, користуючись тематичним планування. використання підручника Н. А. Тарасенкової
Перегляд файлу

Урок 1

Тема

Числа, дії з числами. Робота з даними

Мета

  1. Навчальна: повторити означення дій множення і ділення, назви компонентів цих дій, правила знаходження невідомих компонентів; відтворити вміння виконувати множення і ділення цих чисел;
  2. Розвивальна: формувати вміння правильно і чітко висловлювати власні думки, грамотне формулювати математичні твердження;
  3. Виховна: виховувати дисциплінованість.

Тип уроку: повторення і систематизація знань і вмінь.

Наочність та обладнання: опорний конспект, підручник, дошка.

Вимоги до підготовки учнів

У результаті повторення теми учні повинні: знати назви чисел в межах 1 000 000; визначати розрядний склад чисел; записувати число у вигляді розрядних доданків; знати назви компонентів та результатів арифметичних дій; виконувати арифметичні дії додавання, віднімання, множення і ділення; вносити дані до таблиці та аналізувати їх; застосовувати вивчене до розв’язування задач.

Методичні вказівки

Повторення за темою розраховано на один урок.

У підручнику наведено надлишкову кількість задач. Пропонуємо вчителю визначати обсяг завдань для класної і домашньої роботи, виходячи з особливостей конкретного класу.

На уроці доцільно провести повторення за наступним планом.

  1. Читання і запис чисел в межах 1 000 000. Визначення розрядного складу числа. Запис числа як суми розрядних доданків.
  2. Повторення назв компонентів і результатів арифметичних дій. Виконання дій додавання, віднімання, множення і ділення. Порядок виконання дій у виразах.
  3. Проведення роботи з даними на прикладі завдання за таблицею.
  4. Хід уроку

І. Організаційний етап. (5 хв)

Емоційне налаштування.

Поспішаємо у клас –
Математика у нас.

Щоб у небі політати,

І щоб гроші рахувати,
Продавати, купувати,
Треба добре її знати!

           ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Ви вже знайомилися в початкових класах з поняттями: числа, натуральні числа та дії над ними, тому завдання нашого уроку: повторити , узагальнити і закріпити свої знання, щодо арифметичних дій та порівняння натуральних чисел.

           IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

План:

Формування вмінь (30 хв)

Повторимо розряди чисел.

Наведіть приклади чисел, у яких цифра:
1) 7 – цифра тисяч;   2) 9 – цифра десятків;

3) 0 – цифра сотень; 4) 5 – цифра одиниць 

Для роботи в класі.

Опитування ланцюжком.

Завдання №1 устно.(підручник №1)

Прочитайте числа та розкладіть їх на розрядні доданки:

1)347;               2) 100101;

3) 6401;            4) 550505;

5) 72392;          6) 930 936;

Продовження

1)7 283;               2) 14 013;

3) 417 009;         4) 3 001;

5) 111;                 6) 200 007;

7) 13 000;            8) 127 397

Завдання №2. (підручник №2)

Обчисліть усно. Назвіть компоненти

та результат кожної арифметичної дії.

1) 18 + 17;    3) 9 · 9;     5) 16 + 9;     7) 7 · 11;

2) 25 – 12;    4) 30 : 2;   6) 81 – 41;   8) 44 : 4

Відповідь:

1) 35;  5) 25;
2) 13;  6) 40;
3) 81;  7) 77;
4) 15;  8) 11

Робота біля дошки

Завдання №3. (підручник №3)

Пронумеруйте порядок виконання дій та обчисліть значення виразу:

            1) (24 : 8 + 14) · 2 – 15;                     2) (45 + 5) : 10 · 4 + 12

Відповідь:

 

  1.     (24 : 8 + 14) · 2 – 15=19;

 

  1.     (45 + 5) : 10 · 4 + 12=32.

 

Завдання №4, (підручник №6)

Обчисліть значення виразу:

            1) 950 : 25 + 960 : 60;                2) (4528 – 4239) : 17 + 13;

3) 125 · 8 – 36 · 25 + 40 · 15;                  4) (32 · 16 + 38) : 11 – 25.

Розв’язання:

  1.     38 + 16 = 54;
  2.     289 : 17 + 13=17+13=30;
  3.     1000 – 900 + 600=700;
  4.     (512+ 38) : 11 – 25 =550:11-25=50-25=25 .

Завдання №5:

Розташуйте числа в порядку спадання та відгадайте прізвище видатного українського письменника:
36 981 (Н), 37 291 (Р), 36 831(О),

     42 379(Ф), 36 979(К), 37 219(A).

Відповідь: Іван Франко

Завдання №6

Порівняйте числа. Результат записати до зошита

а) 534 456     □      534 564         б) 100 456   □      100 399

в) 31 786       □      41 777           г) 594 756     □      589 999

Руханка:

Завдання №7

М. 45+132;       Т. 547-243;    Ф. 45*12;      А. 256:8;

К. 4723+287;    Р. 700-482;    И. 107*29     Е. 4000:25

32

218

3103

540

177

160

304

3103

5010

32

А

Р

И

Ф

М

Е

Т

И

К

А

Завдання №8

Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків:

1) 7383;   2) 20 730;   3) 100 200;  4)123 749.

Завдання №9

Виконайте обчислення та дізнайся кількість мешканців у деяких містах України:

Кременчук       Дубно          Вінниця        Вишневе

+ 135 938       – 58 019       + 169 537     – 51 593

      98 135          18 873          187 128        17 128

Завдання №10

Виконай обчислення, обираючи зручний порядок обчислення:

1) 2031 + 7605 + 1888       2) 8934 -7823 - 1111

Завдання №11

Знайди число, яке записано у вигляді суми розрядних доданків:

1) 6 ∙ 1 00 000 + 5 ∙ 10 000 + 1 ∙ 10 + 3;

2) 3 ∙ 10 000 + 7 ∙ 1000 + 1.

 

         III. Домашнє завдання (5 хв)

  1. Ще раз переглянути ті завдання, що розв’язувалися на уроці.
  2. Виконати завдання:

Підручник «Математика 5 клас» автор Н. А. Тарасенкова.

сторінка 4 вираз 4, сторінка 5 вираз 7

          IV. Підведення підсумку уроку (5 хв)

Математичний диктант

Дано числа:

382 497, 542 918, 43 429, 17 543, 932 415.

Виберіть з них ті, що мають у розряді:

  1. Десятків цифру 4;            
  2. Одиниць тисяч цифру 2;
  3. Десятків тисяч цифру 3, а в розряді одиниць цифру 5;
  4. Десятків тисяч та сотень однакові цифри.

Відповідь:

  1. 17 543;
  2. 382 497; 542 918
  3. 932 415

 43 429

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглину легко.

 

docx
Додано
2 серпня 2024
Переглядів
161
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку