План – конспект
Уроку з фізичної культури
для 11 класу
Тема : баскетбол
Мета: удосконалення знання учнів у використанні вивчених технічних елементів з баскетболу.
Розвиток фізичних якостей таких, як спритність витривалість. Сприяння вихованню колективізму та
дружності.
План – конспект
Уроку з фізичної культури
для 11 класу
Тема : баскетбол
Мета: удосконалення знання учнів у використанні вивчених технічних елементів з баскетболу.
Розвиток фізичних якостей таких, як спритність витривалість. Сприяння вихованню колективізму та
дружності.
ЗАВДАННЯ УРОКУ:
Інвентар: баскетбольні м'ячі, стійки, секундомір.
Тип уроку: комбінований
Місце проведення: спортивний зал
Хід уроку
№ з/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
||||
Під-готовча |
Основ-на |
Спеціаль-на |
|||||
І. Підготовча частина (13 хв)
|
|||||||
1 |
Шикування, привітання, здача рапорту, оголошення завдань уроку, Стройові вправи:
Бесіда про правила гри у баскетбол:
Перешикування. |
|
3 хв.
30с
1хв |
|
Шеренга. Звернути увагу на наявність спортивної форми. Правильне та чітке виконання команд.
Словесний метод
В колону по одному, дистанція у два кроки. |
||
2 |
Ходьба.
|
|
5 хв. |
|
Виконувати груповим методом в шерензі. Дотримання дистанції та правильної постави під час ходьби. Стежити за ритмічним диханням Звернути увагу на правильність виконання. Інтервал між учнями 1-2 кроки. Темп середній. З максимальною амплітудою.
|
||
3 |
Біг
Пульсометрія. |
|
5 хв. |
|
Дотримання дистанції та правильної постави під час бігу. Стежити за ритмічним диханням. Виконувати в середньому та швидкому темпі. Робота рук.
Виконувати в повільному темпі.
Виконувати на носочка по хлопку стрибок і за сигналом прискорення. |
||
II. Основна частина (28 хв)
|
|
||||||
1
2
|
Ведення м’яча : На місці
а) правою рукою; б) лівою рукою
В русі
Стійки розміщенні на майданчику в формі квадрату біля щита.(1-ша ст.. в верхній точці штрафного кола, 2-га ст.. зліва від щита , 3-тя ст.. під щитом і 4-та ст.. с права від щита ) Учні стоять в колону по одному за сигналом перший учень рухається з центру штрафного кола обводить стійку, робить перевод рухаючись в ліво, обводить стійку та робить наступний первод, знову обводить стійку яка знаходиться під щитом з максимально мінімальним радіусом, виконує переводом м’яча до наступної стійки і рухаємося до місця початку. Обвівши стійку зробіть два кроки в право та виконайте кидок в корзину.
(Стійки розміщені на відстані 2-х м в напрямку до щита) Для початку підведіть м’яч в баскетбольній стійці обвівши його зробіть перевод м’яча спереді та продовжуйте рухатись до ноступної стійки, повторяйте з кожною стійкою доки не опинитесь під щитом. Потім виконайте кидок м’яча в кошик.
Виконати: ведення м’яча 2 - 3 удари – зупинка – 2-3 удари назад – перевод – прискорення – подвійний крок і кидок в кільце. Передачі м’яча:
|
|
7хв. |
|
Вправу виконувати з різною висотою відскоку. В високій та низькій стійці.
Звернути увагу на роботу кисті рук.
Виконувати поточним методом. Виконувати вправу в швидкому темпі. Для слабшої руки вправу можна виконати дзеркально. Стійки які находяться в верхній та нижній точці обводити з максимально мінімальним радіусом. Кидок виконати однією рукою від голови
Слідкувати за роботою ніг. Виконувати в середньому та швидкому темпі. Ведення м’яча перемінно право та лівою рукою
Звернути увагу на роботу кисті при веденні. М’яч збоку. Середня швидкість. Потоковим методом Швидкість середня. Кидок виконати однією рукою від голови. Звернути увагу на правильну техніку виконання.
Передачу виконувати двома руками від грудей. Швидкість середня. Вказати на помилки. Звернути увагу на поставлення кисті рук при передачі. Індивідуально вказати на помилки, які учні допустили, виконуючи передачу м'яча з відскоком від підлоги. Слідкувати за правильною технікою виконання передач. Виконувати в парах у дві шеренги.
Відстань 2м виконувати передачі в стіну на швидкість протягом 20с. намагатися зробити як можна більше передач. (орієнтовочно18,16 предач). |
||
2 |
Кидок м’яча
Кидок м’яча після передачі м’яча партнера. Після оббігання стійок.
Гра в баскетбол Пульсометрія. |
|
5 хв.
8 раз
5хв |
|
Гравець веде м’яч до корзини. Захисник веде пасивний захист. Нападаючий виконує кидок в корзину, якщо м’яча відскочив виконує підбирання та робить кидок до попадання Стійки розташовані по колу 3-х с зони. Учень починає біг від щита до першої стійки торкається її повертаючись назад отримує передачу та виконує кидок після подвійного кроку. Другий учень який виконує передачу робить її з відскоком від пола. Швидкість виконання вправи максимальна. Звернути увагу на постановку ніг при зупинці. Та роботу рук при кидкові м’яча. Швидкість максимальна.
|
III. Заключна частина (4 хв)
|
|||||
1
|
Ходьба та вправи на відновлення дихання |
|
1 хв. |
|
Темп ходьби повільний |
2 |
Оцінювання навчальних досягнень учнів |
|
30 с. |
|
Індивідуально вказати кожному на помилки, які найчастіше трапляються на уроці |
3 |
Баскетбольна вікторина Що означає жест судді:
|
|
2 хв. |
|
Використати малюнки
|
5 |
Домашнє завдання |
|
30 с. |
|
Стрибки вгору з присіду зі сплеском у найвищій точці польоту (4x10 р.), присідання на одній нозі |
6 |
Організований вихід із залу
|
|
30с |
|
|