Дата: 23.01.2020
Предмет: Я досліджую світ
Тема: Потреби людини
Мета: сформувати в учнів поняття про потреби, дати їм класифікацію; розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань.
Обладнання: презентація
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Актуалізація опорних знань
1. Перевірка д\з
- Що таке традиція?
- Які є сімейні традиції?
- Які свята святкують у січні? У лютому? На весні?
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
Потре́би — це необхідність для людини таких умов, що забезпечують її існування і самозабезпечення.
IV Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення
Потреба – те, що вам необхідне, і те, що б вам хотілося б мати.
- Є такі види потреб:
1. матеріальні: в їжі, одязі, предметах побуту, житлі (вони вважаються базовими)
2. духовні: в освіті, в підвищенні кваліфікації, в художній творчості, в розвитку науки та мистецтва
3. соціальні: в медичному обслуговуванні, в вихованні дітей, у вільному часі, в гідних умовах праці і навчання.
2. Створення проблемної ситуації
Вчитель
Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається, вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок
Як він зветься?
/Вчитель вивішує картку з написом на дошці/
/Вчитель вивішує картку з написом на дошці/
/Вчитель вивішує картку з написом на дошці/
3. Робота з підручником
- Розгорніть підручник на ст.14
- Які потреби можуть бути у людини?
- Прочитаємо термін у рожевій рамочці.
Потреба – те, що вам необхідне, і те, що б вам хотілося б мати.
- Розглянемо зображенні потреби .
- Нумо поміркуємо, які потреби тут для нас першочергові, а які – другорядні.
- Розглянемо малюнки на ст. 15., що ми бачимо?
- Наведіть приклади нематеріальних потреб.
- Тобто, матеріальні це які? Ті, що можемо купити за гроші. А нематеріальні?
- Прочитаємо вірш усі разом, усі слідкуємо.
- Які потреби у хлопчика?
- Які потреби у бабусі?
- Чому у них різні потреби?
V Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в парі
- Обговоріть у парі, які потреби можуть бути у хлопчика, у дівчинки, у дорослої людини, у дитини.
2.Вправа «Що люблять тваринки»
- З’єднай лініями тваринок з їхніми потребами.
VІ. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
/Відповіді дітей/.
VII Д\з
Ст. 14-15. Творче завдання: за допомогою малюнка відобразити свою найголовнішу потребу