Конспект уроку " Добираю числівники.Складання речень"

Про матеріал
Для кращого запам'ятовування матеріалу пропоную роботу з цеглинами LEGO, прислів'я, загадки, роботу з підручником, творче завданн - склати текст із трьох, чотирьох речень із числівниками.
Перегляд файлу

Тема: Добираю числівники. Записую відповіді на запитання. Складання речень.

Мета: Ознайомити з терміном « числівник». Вчити визначати числівники у реченні, вірші, добирати їх,  ставити запитання. Удосконалювати вміння записувати відповіді на запитання, складати речення.

Розвивати словник, уяву, увагу.

Виховувати любов до природи, бажання вести здоровий спосіб життя.

Хід уроку

І. Організація дітей.

Пропоную дітям обрати Смайлик, який відповідає їх настрою, прослідкувати, чи зміниться настрій протягом уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Розподілити на групи слова: іменники, прикметники, дієслова, слова- числа. Продемонструвати це за допомогою цеглинок LEGO.

Іменники – червоний колір цеглинок,

Прикметники – зелений,

Дієслова – жовтий,

Слова- числа- оранжевий.

Сонце, читають, красивий, сім, два, діти, рідна, слухають, білий, пташка, майструє, двадцять, відпочивають, бабуся, мужній, сто, школа, мирний, п’ять, будують.

ІІІ. Тема уроку. Мотивація навчальної діяльності

Слухання вірша:

Що тримає всьому лад

Ще й полічить все підряд.

По порядку поскладає,

Бо тим числам лік він знає.

Один, два, три. Чотири

Певну кількість полічили.

Перший, другий, третій…

Рядочками поскладали

Про що йдеться відгадали?

(Відповіді дітей- про слова- числа)

-Так, слова, які називають числа, кількість предметів або порядок при лічбі.

ІV. Сприймання матеріалу.

-Отже, сьогодні ми будемо говорити про слова-числівники, тобто ті, які називають числа, кількість, порядок при лічбі. Числівники відповідають на запитання  скільки?, який по порядку?

1.Робота з підручником. ( К. Пономарьова « Українська мова та читання» 2 клас, с.100)

-Щебетунчик запросив друзів уболівати за його команду. Які змагання відбуваються?

-Скільки команд грає на полі?

-Скільки гравців борються за м’яч?

-Під яким номером грає Щебетунчик?

Діти записують числа словами.

2. Доповнення речення

Команда Щебетунчика забила…

V. Фізкультхвилинка

Раз,  два – всі присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три,. Чотири – нахилились

Із струмочка гарно вмились.

П’ять, шість – всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім. Вісім – в поїзд сіли,

Ніжками затупотіли.

Дев’ять, десять – відпочили

І за парти тихо сіли.

VІ. Усвідомлення матеріалу.

1.Виписування числівників із вправи 6.

(Дві, чотири, один).

2. Творче завдання « Добери числівники»

Білосніжка і … гномів.  (сім).

Д’Артаньян і … мушкетери ( три).

… місяців  ( дванадцять).

Вовк і …козенят ( семеро).

Алі-Баба і … розбійників ( сорок)

3.  Творча робота

Складання невеликої розповіді про екскурсію до лісу із вживанням числівників

Наприклад,

Сьогодні п’яте березня. О тринадцятіій годині ми вирушили до лісу. Нас було одинадцять і учитель. Уже розквітли перші тендітні проліски. Тут були дві години. Гарно провели час.

4.   Читання задачі, запропонованої Родзинкою (впр.8 с.101)

-Називання числівників.

-Записування відповіді одним реченням

Сергій з’їв три сливки.

VІІ. Підсумок уроку

-Чи змінювався ваш настрій протягом уроку? Чому?

-Чи все вам зрозуміло?

-Чи було важко?

-Що найбільше запам’яталося?

-Чим цікаві числівники?

-Утворіть  слова

100+лик   (столик)

7+я            (сім’я)

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 березня 2023
Переглядів
1036
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку