Урок РЗМ "Малюю перший сніг "

Про матеріал
Урок української мови ( дистанційно) за посібником К.Пономарьової "Малюю словом " з використанням ІКТ
Перегляд файлу

 Клас _2 клас                                              Прізвище вчителя   Пилипова  В.М. 

 

 

Урок  розвитку зв’язного мовлення

Тема: Малюю перший сніг

Мета:

Формування предметних компетентностей:  збагатити словниковий запас учнів та їх знання про зиму, розвивати  усне мовлення  і мислення, вчити складати розповідь, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Формування ключових компетентностей:

 

вміння вчитися:формувати здатність розуміти визначену вчителем мету навчальної діяльності; учити виправляти помилки у своєму мовленні;

 

соціальної: удосконалювати здатність працювати в парі та групі, висловлювати свої власні думки, робити висновки;

 

загальнокультурної: учити дотримуватись норм культурної поведінки.

 

Обладнання: зошити з розвитку мовлення «Малюю словом» К. Пономарьова, картини про зиму, фото  Сніговика,   звірів ,  сніжинки із завданнями, відеопрезентація  П.І.Чайковський «Пори року. Зима», електронний  посібник під редакцією К.   Пономарьової “Малюю словом “, презентація  .

 

Хід уроку

І. Організаційний  момент  .Психологічна  і практична підготовка  учнів до навчальної діяльності

1. Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну природи, в країну погоди,

В країну чудової української мови.

 

2. Робота над чистомовкою. ( Робота з   електронним  посібником )

 


Ок-ок-ок — білий падає сніжок,

Ки-ки-ки — замітає всі стежки,

Ать-ать-ать — вибіг зайчик погулять.

Ма-ма-ма — вже прийшла зима.

Оз-оз-оз — надворі мороз.

Ло-ло-ло — снігу намело.

Гу-гу-гу — ялинка в снігу.


 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

    Вступ (вступна бесіда):на екрані з'являються головні герої, які розповідатимуть про тематику уроку. Вони вітаються з учнями, ведуть між собою та учнями діалог відповідно до теми уроку. Учитель (за бажанням) може продовжити з учнями цей діалог.

- Сьогодні ми з вами помандруємо в гості до зими. Під час мандрівки ми повинні бути дуже уважними, щоб не пропустити зміни, які відбулися в природі. А поведе нас у подорож оцей чарівний Сніговичок, який сьогодні завітав до нас у гості. Його зліпили лісові звірята. Тут сніжинки – завдання, а звірята читати не вміють і чекають нашої допомоги. Допоможемо їм? Тоді за роботу.  

 

 

 

 

 

 

ІІІ.     Робота  над    темою .

 

  1.  Відгадування загадок.

 


Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі.

Поля причепурила -

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте - хто вона

Бабуся чепурна?         (Зима)

          

  Гуси пір'я розгубили -

  Все подвір’я стало біле.

  А коли набив подушку -

             Потекла вода з-під вушка!

 

              Що це?      (Сніг)

 

Прийшов до нас гість

та зробив нам міст

без сокири, без долота -

швидка й міцна робота. (Лід)


2. Вправа «Фотооко» (вивчення вірша напам’ять).

 


Срібнокоса, білогрива

Бабуся – зима,

Снігу, холоду і криги

В торбі принесла.

  • Про кого цей вірш?
  • Якою ви уявляєте бабусю - зиму?
  • Чим порадувала нас зима?

 

3.  Запишіть «зимові слова».  (Ілюстрації слів )

 

(кожна дитина повинна записати якнайбільше слів)

Сніг, мороз, віхола, крига, лижі, санки…

 

4. Встановити цифрами порядок речень у тексті.

 

Звірі лягли в сплячку (3).

Стало дуже холодно (2).

Лід скував річки та озера (4).

Прийшла зима (1).

Діти катаються на санках та ковзанах (5).

5.  Психогімнастика      ( фізкультхвилинка )

https://www.youtube.com/watch?v=AQk9EMIyepQ

 

 

«Ми — сніжинки».

— Діти, уявімо себе маленькими, легенькими сніжинками, які кружляють у веселому танку. Сніжинки то піднімаються вгору, то ніби притискаються до землі. Ми — сніжинки, нам легко, радісно, весело. Подуває вітерець, сніжинки танцюють у повітрі. Хочеться літати, бути легесенькими, радіти життю. Бути завжди щасливими, ніжними, добрими!

 

6.Утворіть нові слова, які зашифровані цифрами зі слова сніговик.

С

Н

І

Г

О

В

И

К

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1234 – сніг          63278 – віник     1325 – сіно        1723 – сині  

85278 – коник    1567 – сови         2547 - ноги

 

  • Добре, діти, ви  працюєте. Тому Сніговичок підготував для вас ще цікаві завдання у зошиті.

 

 

ІV. Формування практичних навичок:

 

Робота у зошиті с.19-20.  (Електронний  посібник.)

  1. Вправа 1.

- Розгляньте малюнок на с. 19.

- Кого бачите на малюнку?

- Як друзі зустріли перший сніг?

- Що їх зачарувало?

  

2. Слухання твору-опису «Який буває сніг?»

 

Який буває сніг? "Білий, холодний", — скажете ви. Але це так нудно!

Я хочу вам розповісти, яким я бачив сніг упродовж лише одного зимового дня.

Уранці я прокинувся та підійшов до вікна. З неба, кружляючи, повільно падали великі сніжинки. Здалеку їх не можна було розгледіти. Я вийшов на вулицю, простягнув руку. На долоню впало декілька сніжинок. Які вони гарні! "Сніг буває візерунчастим", — подумав я.

Удень визирнуло сонечко, і місто, засипане снігом, заіскрилось у його променях. Я подивився навколо і побачив сніг, що мінився і вигравав на сонці. Він виблискував також і на гілках ялини у нашому дворі. Вони були вкриті м'яким, наче вата, снігом. Хлопчаки грали в сніжки. Вони ліпили їх із пухнастого снігу, а він розсипався в їхніх руках, тому що був невеличкий морозець.

Увечері сніг зробився рожевим, потім блакитним, потім синім, а потім бузковим. А коли зійшов місяць, він став сріблястим. "Це справжнє диво!" — подумав я. Сніг — це диво природи. І воно задарма дістається кожній людині, яка її любить.

    3. Доповнення рядів слів (вправа 3).

Сніг (який?) лапатий, … пухнастий, візерунчастий, м’який, сріблястий.

Сніжинки (що роблять?) опускаються, … кружляють, танцюють, літають.

Земля вкрилася (чим?) ковдрою, …пухом, ватою.

     4. Перегляд відеопрезентації  П.І. Чайковського «Пори року. Зима».

     5. Малювання словами першого снігу за поданими запитаннями (вправа 4).

6. Запис складеної розповіді.  (Презентація )

 

Картка – опора

      Перший сніг пішов (коли?)… . Він був (який?)… . Сніжинки (що робили?)… .

Земля вкрилася (чим?) ….

  Аналіз виконаних дій: питання головних героїв до учнів. Учні відповідають самостійно, іноді - за допомогою підказок на моніторі або з допомогою вчителя. Учитель доповнює  аналіз власними питаннями, завданнями.

 

7.  Розгадування ребусів (робота у парах) – вправа 8.

           Мороз, крига, ковзанка.

  

     8.  Розмальовка Сніговика.

    

     9. Складання усної розповіді за малюнком.

 

V.    Підведення підсумків уроку:     діалог головних героїв.

Ось і виконали ми всі завдання Сніговика.  Звірята дякують нам за допомогу.

  • То ж про яку пору року ми сьогодні говорили?
  • За що ви любите зиму?
  • Що найбільше вас зацікавило на уроці?
  • Оцініть свою роботу на уроці смайликом  у зошиті 

 

1

 

docx
Додано
12 березня 2023
Переглядів
408
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку