Конспект уроку "Досліджуємо склад числа 9"

Про матеріал
Конспект уроку рекомендовано для вчителів 1 класу, у якому навчається дитина з ООП. Урок розроблено за підручником «Математика» автори С. О. Скворцова, О, В. Онопрієнко.Тема. "Досліджуємо склад числа 9"
Перегляд файлу

 

 

 

 

Конспект уроку з математики

 

1 клас

 

за підручником «Математика»

 С. О. Скворцова, О, В. Онопрієнко

 

Тема. Досліджуємо склад числа 9

 

 

 

 

 

Вчитель початкових класів

Ірина Кухарчук

 


Математика

1 клас

За підручником С. О. Скворцової, О, В. Онопрієнко

 

Тема. Досліджуємо склад числа 9

 

Мета уроку: актуалізувати знання учнів про число 9; дослідити склад числа 9; учити порівнювати числа; удосконалювати вміння складати за графічною схемою рівності на додавання та віднімання; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, дбайливе ставлення до природи.

 

Мета уроку для здобувача освіти з ООП: актуалізувати знання про число 9; на основі практичних дій з предметами   дослідити склад числа 9; учити порівнювати числа, використовуючи наочність; удосконалювати вміння складати за графічною схемою рівності на додавання та віднімання (за допомогою вчителя та асистента); розвивати логічне мислення шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, дбайливе ставлення до природи

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, природнича.

 

 

Хід уроку

Робота з дитиною з ООП

І. Вступна частина.

Організація класу.

Психологічне налаштування на урок

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності..

Актуалізація знань.

Порядкова лічба від 1 до 10, (лічба хором, по черзі «ланцюжком», індивідуально).

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Робота з презентацією

Фізхвилинка для очей.

ІІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії.

Ознайомлення зі складом числа 9.

Відео. Практична робота

Попрацюй з олівцями. Досліди склад числа 9.

Заповни таблицю. Перевір, чи правильно проілюстровано склад числа 9.

Усно склади відповідні рівності на додавання і віднімання.

Закріплення знань про склад числа 9.

Робота за демонстраційною таблицею.Склад числа 9

Робота з підручником

Завдання 3. Які кісточки доміно ілюструють склад числа 9

Удосконалення вміння складати рівності за схемами.

Завдання 4. Склади за кожною схемою рівності на додавання і віднімання.

 Рухлива вправа.

Формування вмінь порівнювати числа двома способами: за їх розташуванням на числовому промені та логічним способом.

Завдання 5. Порівняй числа.

IІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Робота в зошиті

Виконання графічних тренувальних вправ.

Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

1.Графічні тренувальні вправи. Наведіть та пропишіть цифри.

 

 

2.Виконання вправи на склад числа 9

 

 

 

3. Записати, з яких чисел складається число 9

4. Вправа на обчислення

Виправ помилки. Запиши скільки помилок знайдено в кожному стовпчику

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

 

 

 

 

 

 

Порахувати від 1 до 9.; від 6 до 1

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за тим, щоб учень правильно виконував практичну роботу. Робота з вчителем

 

 

 

 

Робота з асистентом вчителя

 

 

 

Використання числового променя. Робота з вчителем та асистентом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за правильністю написання цифр. Робота з асистентом.

Робота з вчителем. При виконанні завдання можна використати олівці

Виконання завдання 2 стовпчика. Робота з асистентом.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
1 грудня 2024
Переглядів
83
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку