Конспект уроку "Економічна і соціальна географія України як наука та навчальний предмет."

Про матеріал
Мета: - навчити учнів розуміти і називати, що є предметом вивчення економічної і соціальної географії України, розкривати зв’язки з іншими науками, пояснювати актуальність і необхідність вивчення курсу; - розвивати географічне мислення та цікавість до даного курсу;
Перегляд файлу

9   клас                              УРОК №11

 

Тема: Загальна характеристика господарства України.

Мета: - навчати учнів пояснювати та розрізняти суттєві ознаки понять «господарство», «інфраструктура», «галузь»,  називати  галузі виробничої і невиробничої сфери, риси ринкової системи господарювання;

           - розвивати географічне мислення та вміння працювати з картою,  уміння пояснювати та розпізнавати типи підприємств за формами власності, що формуються в Україні, пояснювати зміни в господарському комплексі України за роки незалежності;

       -  виховувати інтерес до предмета, розуміння важливості його вивчення, повагу до  людей та до їх праці.

Обладнання: підручник, атласи, карта «Господарства».

Тип уроку:  вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань

 Запитання

  1. Які види продукції виробляють промислові підприємства?
  2. Яку продукцію дає с/г?
  3. У чому полягає головне завдання транспорту?
  4. Як ви вважаєте, чому останніми роками відбувається процес приватизації державних підприємств?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 Галузева структура  економіки України формувалася впродовж тривалого періоду. В історичному минулому вона була складовим елементом єдиної господарської системи СРСР. Це означає, що економіка країни була підпорядкована виконанню єдиних народно –

господарських завдань, без достатнього урахування потреб республіки. Тому впродовж останніх років в господарстві України відбуваються серйозні структурні зміни.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

      План

  1. Поняття про господарство і національний господарський комплекс.
  2. Сучасні зміни в господарському комплексі країни.
  3. Типи підприємств (за формами власності)

 

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів

 Запитання

  1. Назвіть суттєві ознаки понять: « господарство», «галузь»
  2. Перелічіть галузі виробничої й невиробничої сфери.
  3. Які типи підприємств розрізняються за формами власності?
  4. Чим відрізняється державне підприємство від приватного?

 

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати § 11,  12 ст.57- 59  підручника.
doc
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
8 лютого 2020
Переглядів
581
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку