Конспект уроку .І.Франко. "Лисичка і Журавель"

Про матеріал
Даний конспект ознайомить учнів із життєвим і творчим шляхом І. Франка; сформує вміння будувати усні висловлювання, брати участь у діалозі в процесі обговорення прочитаної казки, ставити запитання, відповідати на запитання за змістом прочитаного твору; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву, уміння оцінювати вчинки дійових осіб.Діти вчитимуться самостійно контролювати й оцінювати свої результати,правильно називати героїв казки.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок читання

І. Франко «Лисичка і Журавель»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Федоренко Л. Г.

учитель початкових класів

 

 

 

 

 

Тема:

 Не роби іншому того, чого сам не любиш. Іван Франко «Лисичка і Журавель».(Слайд 1 )

 

Мета: 

 

  • формування предметних  компетентностей: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом І. Франка; формувати вміння будувати усні висловлювання, брати участь у діалозі в процесі обговорення прочитаної казки, ставити запитання, відповідати на запитання за змістом прочитаного твору; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву, уміння оцінювати вчинки дійових осіб;
  • формування ключових  компетентностей:

уміння вчитися:учити самостійно  контролювати й оцінювати свої результати,

правильно називати героїв казки;

соціальної: формувати здатність особистості продуктивно співпрацювати з різними партнерами  у парі та у групі, виконувати різні ролі та функції у колективі;

громадянської: формувати здатність дбайливо ставитися до людей, до самого себе;

  • загальнокультурної: сприяти дотриманню норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці.

 

 Обладнання:  портрет І.Я.Франка, зображення лисички і журавля, ілюстрації до казки «Лисичка і Журавель», маски лисички і журавля,аудіозапис казки, дидактична гра « Карусель», картки із завданнями для роботи в парах і групах, презентація, ноутбук, телевізор, 6 цеглинок LEGO, картка « Фішбоун».

 

Міжпредметні звязки: українська мова, англійська мова, образотворче мистецтво.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина

1 Організаційний момент ( Слайд 2 )

Пролунав уже дзвінок,

починається урок.

Він незвичний і цікавий.

 До нас на урок  гості завітали.

 Тож повернемось обличчям до гостей

 І лагідно промовим; «Добрий день».

 

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

 

2 Башта настрою ( Слайд 3 )

 Діти, у кожного  з вас є 6 цеглинок.

-На які дві групи можна їх розділити  за кольором?

- ( Теплі і холодні).

- А зараз побудуйте в групі вежу настрою, кожен бере лише одну цеглинку .

 

3 Рубрика «Очікування.» ( Слайд 4 )

 Вправа « Мікрофон»

Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

 

4 Мовленнєва розминка.( Слайд 5 )

 а)  Вправи для підготовки до артикуляції звуків.

     Гра « Хто як говорить?»(Слайд 6)

Пригадаймо, друзі вмить,

Як пшениченька шумить?  Ш-ш-ш.

Як в гайку струмок дзенить?  Дз-дз-дз.

Як бджола в саду бринить?  Дж-дж-дж.

Як шумлять у птаха крила? Ше-ше-ше

 В морі синьому вітрила?  З-з-з.

Вітер з гаєм розмовляє?   Шу-шу-шу.

Поміж листячком гуляє?  Ша-ша-ша.

Й ми всі трохи пошуміли,

Й до роботи приступили.

 

б) Робота над чистомовкою. ( Слайд 7)

Жа-жа-жа—широка межа

Жу-жу-жу—я туди біжу.

Жі-жі-жі—журавель на межі.

Же-же-же—журавель жабу стереже.

Жи-жи-жи—журавлю допоможи.

 

 

в) Робота над скоромовкою.( Слайд 8 )

Лис малий і більший лис

По гриби ходили в ліс.

Заздрить білка в лісі лису—

Лис лисички ніс із лісу.

 

5 Перевірка домашнього завдання. ( Слайд 9)

 

ІІ  Основна частина.

 

1 Повідомлення теми та завдань уроку.

Сьогодні до нас на урок завітала гостя.А хто вона , ви дізнаєтесь, коли складете  слово з цих букв :   ККЗАА.( Слайд 10)

Так. Це казка. .( Слайд 11)

Сьогодні познайомимось з казкою І. Франка.

 

2 Розповідь про життєвий і творчий  шлях Івана Франка. ( Слайд 12)

 Іван Якович Франко народився в с. Нагуєвичі у Львівській області 27 серпня 1856р. в родині коваля Якова Франка і Марії Кульчицької.

Великою мрією неписьменних батьків було дати освіту своїй дитині. У 6 років Івася віддають до школи у сусіднє село. Вчився хлопчик легко, оскільки від природи був здібним, мав надзвичайну пам'ять. Навчився читати українською мовою за 10 днів.Закінчив школу при монастирі, а згодом і гімназію. Після навчання в університеті здобув ступінь доктора філософії.

В університеті почав писати і друкувати свої твори.У літературній спадщині Франка помітне місце посідають казки для дітей. hello_html_59058c40.jpg

( Слайд 13)

 

 

 

 

 

 

 

Деякі з них об’єднані у збірці « Коли ще звірі говорили.» ( Слайд 14)

До збірки ввійшли казки:“Коли ще звірі говорили”, “Осел і лев”,

 “Фарбований лис” , “Лис і дрізд”, “Заєць і ведмідь”, “Заєць і їжак”, “Ворона і гадюка”.

( Слайд 15)

 

3 Робота над казкою «Лисичка і Журавель»

 

 а) Робота із назвою казки. ( Слайд 16)

Сьогодні на уроці ми почнемо знайомство з літературною казкою. І. Я.Франка «Лисичка та

Журавель». Вона дуже повчальна.

 

 

4. Словникова робота. ( Слайд 17)

(Робота зі словничком у парах)

- Давайте з’ясуємо значення окремих слів, які зустрічаються у казці.

У кожного з вас на парті лежать картки, вам треба знайти пояснення до кожного слова .

 

5. Перевірка робіт учнів.

( Екран телевізора)

Тепер нам відомі нові слова і ми можемо перейти до нашої казки.

6. Первинне ознайомлення з казкою.

      Слухання аудіозапису казки у виконанні актора театру. ( Слайд 18)

7. Перевірка сприймання змісту казки.

 ( Слайд 19)

- Скільки дійових осіб у казці?Назвіть їх.

- Куди запрошували Лисичка і Журавель один одного?

- Чому припинилася їх дружба?

- Чи схвалюєте ви їхню поведінку?

 

8. Повторне читання казки. ( Слайд 20)

- Чим пригощали друзі один одного?

 

9. Дидактична гра « Карусель.» ( Слайд 21)

 

10.  Вибіркове читання. ( Слайд 22)

 

-Як  Лисичка запрошувала Журавля до себе в гості?

-Зачитайте, як Лисичка подавала страву?

-Що примовляла Лисичка, частуючи Журавля?

 

 

11. Читання в особах. ( Слайд 23)

 - Перед тим як виступати, артисти обов’язково проводять репетиції, щоб знати, коли, хто і як говорить. Подумайте, яким голосом говорить лисичка. А яким — журавель?

Автором буде..., Лисичкою ..., Журавлем... .

 

--Діти, а  від чого нас застерігає автор у цій казці?

--Діти, давайте опишемо, яка була лисичка.

--А журавель.

 

ІІІ. Заключна частина.

 

1. Фішбоун. Робота в групах. ( Слайд 24)

Діти, а що означає в перекладі з англійської мови ФІШ ?( Риба)

І наше завдання—«одягнути» рибку.

( Проблема, причини, факти, висновки.)

Пригадайте правила роботи в групах.

( --Говорити по черзі,

-- прислухатися до думки інших,

-- не заважати працювати іншим групам)

 

2. Гра « Перевтілення.» . ( Слайд 25)

Хлопчики : « Якби я був Журавлем, то…»

Дівчатка: « Якби я була Лисичкою, то…»

 

3. Домашнє завдання. ( Слайд 26)

      Група А:  читати казку в особах;

      Група Б:  читати казку в особах,скласти продовження казки, щоб герої були         гостинними.               

 

4. Гра « Мій настрій».( Фото учнів)

 

5. Дякую за урок. ( Слайд 27)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 квітня 2021
Переглядів
1031
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку