Даний матеріал має метою інтеграцію природознавства та літературного читання.
Сценарій класної години : « Годівничка для синички»
Тема: Годівничка – спосіб привернення уваги до проблеми зимування птахів.
Мета:
формування предметних компетентностей :
- застосувати на практиці отримані знання про птахів;
- розвивати вміння складати спільну казку на задану тему;
- досліджувати поведінку птахів біля годівнички;
формування ключових компетентностей:
Хід уроку
Вступна частина
Зимова синичка
До нас у вікно зазирнула Зима,
Сказала: «Даруйте, що снігу нема!»
За нею з’явилась Синичка мала,
Цвірінькнула: «Скоро не буде й тепла!
Пора майструвати нову годівничку
На крихти смачненькі, пшоно і пшеничку!
С.Пантюк.
(Разом з дітьми читаємо разом два останні рядки)
Основна частина
3.Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні ми продовжимо бути дослідниками та зробимо і прикрасимо годівнички для птахів.
4. Вивчення нового матеріалу
4.1 Пригадаємо прислів’я.
Який перший день грудня, така й уся зима буде.
Грудень землю грудить і хату студить.
Півні співають – бути негоді.
Ворони на верхівках дерев – бути морозу, на землі – потепліє, шугають знизу вгору – буде хуртовина.
Давайте з вами складемо казочку про пташку - синичку, яка прилетіла до дітей - просити допомоги від злої завірюхи.
Пташка-синичка
Маленька синичка зазирнула у шкільне вікно. Саме йшов урок літературного читання і діти голосно читали . Та невгамовний Петрик примітив пташку, що стукала клювиком у зачинене вікно.
- Друзі, вона кличе на допомогу!
- Як холодно бідненькій! - не витримала Маринка.
- Ми допоможемо птахам!Давайте зробимо годівнички.
Наступного уроку вчителька внесла до класу пластикову тару.
Діти зраділи. Завжди приємно, коли ти можеш допомогти. Робота закипіла.
Н. Клевцова
Склали казочку – молодці! А хто може її переказати?
Вчитель продовжує.
Взимку важко всім пташкам. Багато пташок гине від голоду, а не холоду. З 10 синичок виживає одна. Потрібно підгодовувати пташок зерном, насінням соняшника, крихтами хліба.
А хто з вас розкаже вірш А. Качана «Крихта хліба» , який ми вчили на уроці літературного читання.
З лісосмуг, де свищуть сніговиці,
Перебрались лагідні синиці
У садки до нашого села.
В завірюху, ожеледь, морози
Стукають синиці у вікно,
З горобцями ділять на дорозі
Крихту хліба мерзлу і зерно.
Пригощав пташок я з годівниці
І почав нарешті відчувать,
Що для когось крихта — це дрібниця,
Де не стало корму і тепла,
А для пташки — жить чи замерзать.
Саме тому я пропоную вам виготовити в групах пластикові годівнички та прикрасити їх в новорічному стилі.
Практична робота: виготовлення в групах годівничок з пластикової тари.
1.Знімаємо обгортку з пластикової тари
2.Вирізаємо віконце для пташок
3.Прив’язуємо кріплення
4. Вирізаємо песиків, як символ нового року, прикрашаємо пластик. Кріпимо
Що ж , давайте тепло одягнемося та перевіримо стан погоди на вулиці.
( разом з класом виходимо на шкільне подвір’я . Вчитель звертає увагу на стан природи. )
Діти, яке небо?Чи є сонце або його закрили хмари?Чи літають птахи?А на деревах є птахи? Яка пора року? Місяць? Число?
Давайте закріпимо годівнички та наповнимо їх кормом . Важливо вчасно підгодовувати птахів і вони обов’язково віддячать вам .
Висновки: хто про птахів дбає – світ захищає!