Урок-казка математики в 1 класі
Тема: складання таблиць додавання і віднімання числа 4. Розв’язування задачі на знаходження остачі.
Тип уроку: Відкриття нових знань.
Мета: а) діяльнісна: сформувати вміння складати таблиці додавання і віднімання числа 4; розвивати мислення, пам'ять;
б) компетентісна: формувати інформаційну, комунікативну, соціальну, здоров’язбережувальну компетентності, уміння вчитись;
в) навчальна : вчити виконувати приклади на додавання і віднімання числа 4, розв’язувати задачі на знаходження остачі;
г) знання: знати таблиці додавання і віднімання числа 4;
д) уміння: уміти виконувати додавання і віднімання 4; складати умову задачі, ставити запитання, записувати розв’язання.
Розумові операції: спостереження, аналіз, синтез, порівняння, аналогія, узагальнення.
Демонстраційний матеріал: герої казки «Рукавичка», склад чисел на ялинках, малюнок рукавички, таблиці «додати 4», «відняти 4».
Роздатковий матеріал: картки з малюнками рукавички і прикладами.
Технічне забезпечення уроку: комп’ютер, проектор.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Подивилися на мене
Посміхнулися усі
Хто готовий до роботи?
Хто бадьорий ?
Молодці!
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності.
Каліграфічна хвилинка : написання числа 4.
ІІІ. Виявлення причин утруднень і постановка навчальних завдань.
IV. Побудова проекту виходу з утруднення.
Рукавичка невеличка
Трішки менша черевичка
Трішки ширша ніж листок
Трішки нижча ніж пеньок
Трішки вища ніж опеньки
Звеселила гай темненький
1+4=5 |
5-4=1 |
2+4=6 |
6-4=2 |
3+4=7 |
7-4=3 |
4+4=8 |
8-4=4 |
5+4=9 |
9-4=5 |
6+4=10 |
10-4=6 |
V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.
- До рукавички прийшла жабка. Змерзла жабка, щоб їй поселитись у рукавичці потрібно завчити таблиці.
Учні в парах запитують один одного.
VI. Самостійна робота з самоперевіркою за еталоном.
Самоперевірка:
Фізкультхвилинка.
1 + 4 – скільки разів хлопаєм?
8 – 4 – скільки разів топаєм?
4 + 3 – скільки разів кліпаєм?
5 – 4 – скільки разів присідаєм?
9 – 4 скільки разів крокуєм?
VII. Введення в систему знань і повторень.
Б |
А |
Н |
К |
А |
3 |
4 |
5 |
1 |
2 |
Кабан прийшов до нас з подарунками . Складемо про них задачу за малюнком в підручнику.
7-4=3(п.)
7-7=0
VIII. Рефлексія.
Світ – велика рукавичка
Для людей і для звірят,
І любов – як Божа свічка –
Всім тепло дає і лад.