ЯДС
Тема . Як упізнати літо?
Мета . Вчити учнів спостерігати за сезонними змінами в природі влітку; розвивати навички дослідницької діяльності , вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті; формувати звички здорового способу життя; навчити висловлювати свою думку,слухати співрозмовника; взаємодіяти з однокласниками; виховувати у дітей інтерес до літніх явищ у природі; бережливе ставлення до довкілля.
Обладнання . Підручник, робочий зошит№4, ноутбук, малюнки «Літо», розмальовка «Пори року», відеоматеріали, малюнок Боніфація.
ХІД УРОКУ
Гра « Ми йдемо до сонечка»
( Діти утворюють коло , тримаючись за руки)
Ми йдемо до сонечка ,ля-ля-ля( йдуть по колу)
Щоб погрітись трішечки , ля-ля-ля ( плескають)
Нумо ,дітки, не баріться ( піднімають руки до сонечка)
І до сонця усміхніться,
Долоньки всі разом з’єднайте ,( беруться за руки)
Весело покружляйте,( кружляють)
А тепер присіли – встали ( присідають і підводяться)
Усміхнулись , заспівали : ля-ля-ля.
Повідомлення синоптиків
Тема дня « Як упізнати літо?»
--- Діти, подивіться ,хто сьогодні в нас в гостях!
Ви впізнали цього героя? ( Боніфацій)
---- Правильно , це лев , який на час канікул їде відпочивати до своєї бабусі.
---- Як ви вважаєте , який час наближається, якщо Боніфацій їде у відпустку?
Молодці, звичайно ,що Боніфацій їде у відпустку влітку.
Загадка
Теплий довгий-довгий день
Повна миска черешень,
Достигає жовтий колос,
Демонструє коник голос,
І суничка дозріває.
То ж коли таке буває?( Улітку)
--- Які відчуття , спогади викликає у вас літо?
---- Як упізнати літо?
( Діти розглядають малюнок)
--- Як ви вважаєте , чому літо називають « смачним»?
---- Які дарунки вам подобаються?
---- За що ви любите літо?
Гра « Я люблю літо , тому що ……..»
(Діти по колу продовжують речення)
(Групи отримують розмальовки «Пори року» . Потрібно знайти літо і розфарбувати)
Перегляд відео « Мудрі казки тітоньки Сови. Шматочок літа.
Бесіда.
(Діти під музику виконують рухи)
--Прочитайте вірш ( с.115)
--- Уявіть заквітчане Літо. Що вам хочеться робити разом з казковим Літом?
( Відповіді дітей)
--Яку картину ви б намалювали?
V. Робота над картиною про відпочинок на морі.
( Звучить музика « Шум моря»)
--Що ви згадуєте дивлячись на картину?
--Де дітки?
--А що вам подобається робити на пляжі?
--Уявіть ,що ви опинилися у картинці. Які звуки можна почути?
--Що влітку трапляється?
--Чи подобається вам літо ? Чому?
VI. Робота у робочому зошиті.
--Позначне зеленим олівцем те, що буває влітку.
--Розв’яжіть вирази. Розфарбуйте зображення відповідними кольорами.
Жовтий-56, червоний-75, синій-47, оранжевий-84,зелений-22,рожевий-90.
--Закресліть літери , яких немає в українській абетці.
WБдvжоsлиjnраzдіsqцвіhту, hлюfдиw- gлhіzтdу.
--Що вам дарує радість влітку?
VII. Підсумок уроку. Рефлекція.
Створення асоціативного куща « Літо» з прикметників.