Урок побудовано у вигляді гри-подорожі. Використані загадки, розроблено маршрут, а також створена презентація. Учням пропонуються цікаві завдання від морських жителів:розташувати числа в порядку зростання,математичний диктант, цікаві задачі, вправи на знаходження значень виразів, порівняння виразу і числа.
Тема: Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10.
Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета: Закріпити і узагальнити вивчений матеріал, перевірити рівень
обчислювальних умінь і навичок, вміння розв’язувати прості задачі.
Розвивати логічне мислення, творчу уяву, вміння аналізувати.
Виховувати інтерес до уроку.
Обладнання: підручник, карта-маршрут, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Нумо, діти, підведіться,
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми пригадаємо послідовність чисел у межах 10, повторимо таблиці додавання і віднімання, спробуємо відновити загублені числа та знаки математичних дій, будемо розв’язувати веселі задачі, порівнювати вирази. Але щоб все це виконати відправимось у подорож. Проте спробуйте відгадати , куди наша мандрівка і на чому?
На «м» починається, на «е» кінчається.
Любимо з батьками влітку
Залюбки там відпочити. ( Море)
Їду, їду нема сліду.( Корабель).
Отож вирушаємо в море на кораблі.
Девізом нашої подорожі будуть слова:
Працювати швидко, активно, старанно,
Щоб ні хвилини не тратити марно.
ІІІ. Закріплення знань.
1.Каліграфічна хвилинка
Вправа« Розташуй числа в порядку зростання»
Наш корабельна якорі і відправиться він у дорогу лише, коли розташуємо запропоновані числа в порядку зростання:
7, 2, 9, 5,4,8, 1, 6, 3, 10.
Гарно справилися із завданням, то ж відпливаємо.
2.Математичний диктант.
Нам дуже зраділа золота рибка і пропонує таке завдання:
Золота рибка дуже вами задоволена і бажає вам веселої подорожі.
3.Веселі задачі
Веселі задачі пропонує вам рак:
5 рибо к у Даші,
2 рибки у Саші.
Допоможіть полічити
Скільки разом рибок, діти?
Під кущем уздовж ріки
поселилися жуки.
Син і донька,
Батько й мати.
Спробуй всіх порахувати.
Швидко їде Федя
На велосипеді.
А за ним ще 5 хлоп’ят.
Скільки їде цих малят?
4. Робота з геометричним матеріалом.
Риба- голка побачила різні геометричні фігури іхоее, щоб ви допомогли їх впізнати.
Маю я три сторони
І три кути.
Чи мене назвати
Зможеш ти?
(Трикутник)
Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини.
(Квадрат)
На квадрат я дуже схожий.
Маю теж чотири сторони.
Тільки дві з них протилежні —
Однакової довжини.
А сусідні — різні.
(Прямокутник)
Він у сторони простяг
Рівненькі відрізки,
Поміж них у нього —
Чотири кути-ріжки.
(Квадрат, прямокутник)
Не стоїть і не стрибає
Жодного кута не має
(Круг)
( Діти у зошиті будують квадрат і прямокутник)
ІV. Фізкультхвилинка
Рибки хочуть разом із вами відпочити:
1, 2 – усі пірнаєм,
3, 4 – виринаєм.
5, 6 – на воді
Кріпнуть крильця молоді.
7, 8 – що є сили
Всі до берега поплили.
VІ. Продовження роботи.
5. Перевірка обчислювальних вмінь і навичок
Акула теж приготувала завдання. Обчисліть вирази:
6+3-2= 3+7-4= 8-5+1=
7+2-3= 10-5-2= 5+2+3=
2+8-6= 6-3-3= 9-0-6=
6. Розв’язування задач
Краб вирішив перевірити, чи вмієте ви розв’язувати зщадачі:
На пристань спочатку прибуло 4 кораблі,
А потім ще 3.
Скільки усього прибуло кораблів?
На кораблі пливло
4 було в каюті,
А решта – на палубі.
Скільки звірят на палубі?
На воді плавало 9 каченят і 4 гусенят.
На скільки більше каченят, ніж гусенят плавало на воді?
7. Порівняння виразу і числа.
Морська зірка теж має вам завдання:
5+3*9 9-2*5 2+6*8
10*6+3 3-2*0 7-7*4
1+8*10 6+1*7 2+7*5
VІ. Підсумок уроку
Наша подорож успішно завершена. Ми прибули у порт. Морським жителям було з вами приємно. Ви успішно, правильно виконали всі завдання. Молодці!