Конспект уроку математики для 2 класу

Про матеріал
Конспект уроку математики для 2 класу. Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Складання задачі на суму двох добутків. Точки і пряма.
Перегляд файлу

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Складання задачі на суму двох добутків. Точки і пряма.

Мета: закріплювати знання табличних випадків множення числа 8; формувати вміння розв'язувати задачі; повторити і систематизувати знання учнів про порядок виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати уважність.

Обладнання: картинки з прикладами,відеоматеріал,картка із завданням.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

- Доброго дня,діти! Мене звати Аліна Володимирівна і сьогоднішній урок математики буду проводити я.

- Чи всі готові до уроку? У всіх є підручники та робочі зошити?

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 130, завдання 867; 868)

Завдання 867

— Скільки кілограмів вівса дають коневі на добу?

— Скільки всього кілограмів кормів дають коневі на добу?

Завдання 868

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Усна лічба

1) Математична «доріжка».

8 • 2 = 16
8 • 3 = 2    8 • 5 = 40
8 • 6 = 48  8 • 4 = 32
8 • 7 = 56  8 • 9 = 72
8 • 8 = 64


2) Розв'язування задач.

• На одну жіночу сукню потрібно 4 м тканини. Скільки тканини потрібно на 3 сукні? на 4? на 6? на 8?

• У 3 однакових пакетах 6 кг борошна. Скільки кілограмів борошна в одному пакеті?

• Скільки потрібно трилітрових банок, щоб розлити 15 л соку?

 

3. Математичний диктант

• Число 28 зменшити в 7 разів.

• Другий множник — 8, а добуток — 40. Записати перший множник.

• Число 70 зменшити на добуток чисел 8 і 6.

• Добуток чисел 8 і 9 на 12 більше, ніж число...

• Перший доданок — добуток чисел 8 і 7, другий доданок — 44. Записати суму.

• Є два добутки: 6 ∙ 6 і 6 ∙ 8. Записати суму.

Відповіді: 4; 5; 22; 60; 100; 84.

 4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді математичного диктанту в порядку спадання.

Відповідь: 100; 84; 60; 22; 5; 4.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені випадки табличного множення .

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 130-131)

Завдання 869

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

image097.jpg

Завдання 870. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 871

Учні з місця за малюнком добирають кількість предметів для покупки і складають задачу за схемою розв’язання.

Завдання 872. Усне виконання завдання

Учні називають точки, що лежать поза прямою. Вимірюють відстань між точками К і М. Визначають, у скільки разів довжина відрізка ВС менша за довжину відрізка АС.

2. Фізкультхвилинка

 

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Знаходження значень виразів, у яких остання дія — віднімання

28 - 18 : 2      

42 + (37 - 18)

56 : 7 - 7

(80 - 17) : 7   

42 - (17 + 18)

(72 - 9) : 7

номер.jpgномери.jpg

2. Розв'язування задач

— Визначте, якій задачі яка схема розв’язання відповідає.

1) Купили 6 банок білої фарби, по 3 кг в кожній, і 4 банки зеленої фарби, по 5 кг в кожній. Якої фарби купили більше і на скільки кілограмів?

2) Горобець за кормом літав 3 дні по 59 км і 2 дні по 60 км. Скільки кілометрів пролетів горобець за ці дні?

Схеми розв’язань:

не.jpg

задача.jpg

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

 

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 131, завдання 873; 874.

 

docx
Додано
22 січня 2020
Переглядів
1589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку