Конспект уроку математики для 2 класу з теми "Вступ.Лічба в межах 100. Розв'язання виразів. Складання задач".

Про матеріал
Мета уроку:створити у дітей радісний настрій; ознайомити учнів з підручником; повторити лічбу, назви, запис і порівняння чисел в межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел в межах 100, розвивати обчислювальні навички, логічне мислення; сприяти розвитку пізнавальної діяльності; на основі диференційованих завдань формувати предметну компетентність; викликати зацікавленість до математичних завдань; виховувати бажання навчатись.
Перегляд файлу

Розробка

уроку математики

в 2  класі

 

Тема:Вступ. Лічба в межах 100.

            Знаходження значень виразів.                              

            Складання і розвязання задач.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок №1.

Тема: Вступ. Лічба в межах 100. Знаходження значень виразів.                              

           Складання і розвязання задач.

Мета: створити у дітей радісний настрій; ознайомити учнів з підручником;

           повторити лічбу, назви, запис і порівняння чисел в межах 100;       

           розглянути випадки додавання і віднімання, повязані з нумерацією

           чисел в межах 100, розвивати обчислювальні навички, логічне

           мислення; сприяти розвитку пізнавальної діяльності; на основі

           диференційованих завдань  формувати   предметну компетентність;

           викликати  зацікавленість до  математичних завдань;  виховувати

           бажання  навчатись.       

Очікувані результати:учні готові до навчання; вміють рахувати  в межах

          100, правильно  називають, записують, порівнюють числа; роблять

           правильний вибір відповіді; розвязують задачі різного рівня; 

           володіють  обчислювальними навичками; мають уявлення про

           геометричні фігури; вміють працювати в колективі.                     

Обладнання: підручник для 2 класу «Математика» (автор

           М.В.Богданович), презентація,таблиця «Розрядні одиниці», картки

           для індивідуальної роботи, картки з цифрами 1.2,3; картки казкових

           героїв: Червоної шапочки, Цапа, Пса, горішок; осінні

           листочки різної  форми з кольорових  аркушів, ноутбук, телевізор для

           показу  презентації.

Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь та навичок.

                                               Хід уроку

  I.Організаційний момент.

  Вчитель                Увага, друзі!

Пролунав уже дзвінок.

Починаємо урок математики.

Нагадаю вам, що

І сувора, й соловїна

Математика – країна.

Праця тут іде завзято

Вмій лиш спритно рахувати.

Вмій  додавати, віднімати

Порівнювати й переставляти.

Вмій кмітливо все збагнути

Першим в відповіді бути.

Вирушаймо ми у путь,

Нас цікаві речі ждуть.

- Діти, пригадуєте, в 1 класі ми подружилися з учнями Лісової школи. Деякі з них були гостями на наших уроках. Лісова поштарка – сорока принесла нам телеграму.  Подивимося, що ж у ній? Прочитаємо? (слайд3)

Дорогі друзі!

Бажаємо вам бути справжніми знавцями математики.

                                                                          Учні Лісової школи.

  • Подякуємо учнів Лісової школи за побажання.

То ж  озброїмося увагою, старанністю - і вперед до знань.

II. Мотивація навчальної діяльності

  • Сьогодні нам доведеться закріпити  знання, які отримали в 1класі,  впоратися

зі всіма завданнями і довести, що математику ми знаємо і полюбляємо.

Допомагати  у вивченні цього предмету нам буде підручник.

1.Знайомство з підручником.

- Нехай  «Математика» буде вашим другом і супутником.

Цього навчального року ми будемо вивчати таблицю множення та ділення, розвязувати задачі на дві та, навіть, три дії.

2. Запис дати, класної роботи.

- Ручку всі до рук взяли

   І роботу почали.

  Запишіть число, класна робота.

III. Актуалізація опорних знань

    - Ви дізналися чимало на уроках у 1 класі, і ці знання нам допоможуть на сьогоднішньому уроці. То ж згадаймо вивчене про числа, дії. Прошу робити охайні записи в зошитах.

1. Нагадування про каліграфічне письмо

- Пишіть каліграфічно

У кожній клітинці

Цифра – знак

Свій неповторний

Долає шлях.

Їі шляхом ми пройдемось.

2.Математичний диктант (слайд 4)

    - Перше завдання «Математичний диктант».

Спочатку треба завдання виконати усно, а відповідь записати у зошиті через кому. Перший у цьому році математичний диктант будемо записувати і на дошці.    

     Кожен назве , бо кожен  знає:

  1. Всі рахунки, всі таблички

Починають з (одинички).

                               2.Без початку і кінця круглобока цифра ця (0).

                               3.Серед інших цифр одна

                                   Можу всіх заплутать я.

                                   Бо якщо перегорнусь,

                                   То на «6» перетворюсь. (9)

                               4.Два кружечки поряд стали.

                                   Що за дивні окуляри? (8).

III. Закріплення та застосування знань, умінь та навичок.

 1.Повторення нумерації чисел. Усна лічба (слайд 5)

    - Впевнена, що всі вміють лічити до 100.

  1. Назвіть  всі числа від другого десятка.
  2. Назвіть  всі числа четвертого десятка.
  3. Назвіть  всі числа десятого десятка.
  4. Назвіть  числа, що містять: 2дес.5 од., 5 дес.1од.,9дес. 9од.,6 дес. 4од.
  5. Назвіть  сусідів кожного числа

…10…, …29…,…85….

  2.Самостійна робота ( слайд 6)

      - Треба трохи самостійно потрудитись

Кожне з поданих чисел запиши у вигляді суми розрядних одиниць:

1 ВАРІАНТ : 36,84.

2 ВАРІАНТ: 48, 66.

  3. Самоперевірка ( на дошці записані вирази)

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка в нас незвична,

Вона сьогодні буде геометрична.

Вправи виконуй стільки разів,

Скільки фігура має кутів.

Вправа «Пташка», «Годинник», «Вітрячок», «Ножиці»

 (слайд 7,8.9.10).

4. Робота за підручником

Завдання  №6. «Запиши приклад та обчисли значення».

Учитель називає завдання ,а учні складають вираз та обчислюють його.

Розвязування  прикладів №7 с. 4 з коментуванням (біля дошки, «ланцюжком»).   

(у цей час 3 учнів працюють індивідуально за картками).               

5. Індивідуальна робота за картками (3 учнів за бажанням).

Пропоную учням по 3 картки, пояснюю про складність задачі: 1 –середнього рівня, 2 – достатнього, 3 – високого;учень обирає за бажанням  одну з них.

Записати  в зошиті розвязок до задачі. За правильну відповідь надаються горішки, які скоштують білочки (слайд11).

Задача №1

Лісом до бабусі йшла

Червона Шапочка мала.

В лісі вовчика зустріла

Пиріжками пригостила.

Ще лишилося в онуки

Пиріжків 4 штуки.

А було спочатку 7.

Скільки сірий вовчик зїв?    (7 – 4 = 3)

Задача №2

Цап  Коземир навантажив на віз

7 капустин і додому привіз.

Вдома було ще 17 у нього.

Скільки в цапка капустинок усього?        (17 + 7 = 24)

Задача №3

Волохатий, головатий

Пес Оверко біля хати

Цілий день рахує мухи,

Що дзижчать йому на вухо.

46і 27. Додамо тепер усі.       (46 + 27 = 73)

6.Перевірка індивідуальних завдань  (учитель зачитує текст задачі, учень -розвязок задачі).

IY. Контроль і корекція знань.

 1.Тестування  ( слайд 12)

- Я бачу, що з математикою у вас все гаразд. Тому пропоную вам тестові завдання за варіантами.  Будьте уважними. Бажаю вам успіху! 1. Яке число є найбільшим?

1 варіант

а) 98; б) 99;  в) 88.

2 варіант

а) 62; б) 63; в) 77.

2.Знайди правильну відповідь.

1варіант

46 + 12=        а) 16;       б) 42;      в) 58.

2 варіант

58 – 3=      а) 27;       б) 55;      г) 39.

3.Який з виразів відповідає розв’язанню задачі?

1 варіант

У магазині за день продали 15 сумок, а портфелів на 7 більше. Скільки  портфелів продали?

а) 37;   б) 28;   в) 22.

2 варіант

В одній коробці 17 кольорових  олівців, в другій – на 3 менше. Скільки  кольорових олівців в другій коробці?

а) 19;    б) 20;   в)14.-

- Кому щось  незрозуміле?

2.Перевірка виконання завдання та корекція.

 (Перші 2 учнів з різних варіантів записують відповіді на дошці).

Y. Підсумок уроку. Рефлексія. (слайд 13)

- Ми виконали всі завдання. Хто засвоїв урок?

- Яке завдання було найцікавішим?

- А яке було важким для виконання?

- Ви прийдете додому і розповісте своїм матусям та татусям, що ми робили на уроці. Про що розповість… ( запитую у 3 учнів).

- Закінчується наш урок. І на згадку про нього я хочу побажати вам:

Дорогі учні!

Працюйте завжди залюбки,

Діліться радощами з другом.

Ходіть до школи, малюки,

І хай вона вам домом буде!

Дарую вас осінні листочки з записами днів народження. Дякую за роботу!

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
31 серпня 2019
Переглядів
4124
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку