Урок – казка.
Тема: Підсумковий урок з теми «Табличне множення і ділення»
Мета: Поглибити знання учнів з математики,закріпити табличне множення і ділення. Розвивати мислення, увагу, пам’ять. Виховувати зацікавленість, допитливість, інтерес до математики.
Обладнання: ілюстрація до казки «Колобок», таблиці, картки.
Тип уроку:
Хід уроку.
І. Організація учнів до роботи.
Сьогодні у нас незвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз
І знову вона завітала до нас.
ІІ. Вступне слово вчителя.
- Діти, відгадайте назву казки.
Я по засіку метений,
Я на яйцях спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік.
Разом з героями казки «Колобок» ми повторимо табличне множення і ділення.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
- Отже, хто ж є головним героем казки? . Так, Колобок, тому він перший пропонує вам своє завдання.
1.Вправа «Мозковий штурм»
-Молодці, діти, справились із завданням. Колобок задоволений вами і тому весело котиться далі.
Покотився Колобок
З двору стежкою в лісок.
І кого в ліску стрічав,
Всім завдання роздавав.
Ось під кущиком зайченя-
Довгі вушка,сірі лапки.
Й колобка хотіло з’їсти.
Колобок сказав Зайчаті:
«Досить, друже, пустувати.
Треба усно рахувати.»
На дошці ви бачите завдання. Знайдіть помилку.
5х5+25=5х10 |
18:3+12=54:9 |
27:3=36;4 |
6х9=30+24 |
7х6+18=60 |
45-5:8=25:5 |
63:7=72:8 |
Покотився Колобок
Далі стежкою в лісок.
І зустрівся ненароком.
На узліссі з сірим вовком:
«Вовче, не їж мене, будь ласка,
Виконай завдання краще!»
Лисичка потай від хазяїв з’їла курочку, а потім гусочку. Маса обох –
12 кг. Маса гуски – 9 кг. У скільки разів маса курки менша від маси гуски?
- Молодці, дітки. Добре попрацювали, треба відпочити.
4.Фізкультхвилинка.
Покотився Колобок,
В лісі перебрів струмок.
Раптом чує. що хтось тупцює,
То Ведмідь-набрідь танцює.
Мовить Колобочок нишком:
«Ти ходи,Мишко, як мишка,
Пострибай неначе Зайчик.
Та легенько, наче м’ячик.
Вправо-вліво повернися
Кругом себе обернися.
І забудеш, що незграбний.
Завжди будеш дуже гарний.»
Покотився Колобок
Далі стежкою в лісок.
І побачив між квитками
Колобочка з гілочками.
Доторкнувся і злякався,
У травиці заховався.
Їжачок йому на те:
«Колобочку, не лякайся,
Краще в гру з нами пограй».
5. Гра «Не скажу»
Учні рахують від 20 до 50 по одному, але замість чисел, що діляться на 5 , вони говорять «не скажу». Ці числа вчитель записує на дошці.20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 і т.д.
6. Гра “Естафета»
Клас ділиться на дві команди. На дошці записано стільки прикладів, скільки учнів присутніх на уроці. Приклади містять табличне множення і ділення, додавання та віднімання в межах 100. За сигналом перші учні виходять до дошки, записують відповідь і передають крейду іншому. Якщо учень бачить помилку гравця своєї команди він може виправити неправильну відповідь, коли прийде його черга. Після розв’язування всіх прикладів перевіряється правильність виконання завдань і визначаються переможці.
6х7= 87-45=
81:9= 85+7=
67+19= 54:9=
64:8= 4х8=
9х4= 45:5=
- Так загрався, що не бачить, йде Лисичка
І несе смачні кислички.
- Щоб продовжити цю казку,
Ти не їж мене, будь ласка.
Краще з нами ти пограй
І таблицю множення згадай.
У рядок – записані числа – добутки.
14, 21, 35, 42,45, 49, 63.
Потрібно визначити, яка це таблиця, яке число зайве, яких добутків бракує. (28, 56)
.
Цікаві задачі.
На дереві сім гнізд було,
По вісім птахів в них жило.
Не полохайте ви їх,
А порахуйте. Скільки всіх? (8х7=56)
9 стрічок у Марічки,
Втроє менше у сестрички.
Скільки стрічок
У двох сестричок? (9:3+9=12)
9 олівців у Валі.
Більше вчетверо у Галі.
Порахуйте зразу. Скільки буде разом? (9х4+9=45)
Сім стручків гороху взяли,
По сім зернин ми з них дістали.
Усі міркуйте, як один,
Скільки буде горошин? (7х7=49)
V. Підсумок уроку.
- Зробимо останній крок –
Підсумуємо урок.
Гості в нас були чудові –
І завдань у них доволі.
Та додому вже пора.
Вам, спасибі, дітвора!