КОНСПЕКТ УРОКУ
06.03.2026 року
Тема: Розподільна властивість множення
Мета. Сформулювати розподільну властивість множення відносно додавання і віднімання, закріпити знання про переставну і сполучну властивості множення. Удосконалювати вміння і навички застосовувати властивості множення до розв’язування вправ. Формувати ключові компетентності: спілкування державною мовою, розвивати логічне мислення, математичне мовлення, математичної, інформаційність, соціальної. Виховувати відповідальність, уважність, культуру співпраці.
Очікувані результати:
Учні застосовують розподільну властивість множення;
виконують обчислення раціональних чисел;
пояснюють спосіб розв’язання;
працюють у парах та самостійно.
Інструктаж з БЖД:
Дотримання правил безпечної поведінки під час роботи в парах.
Хід уроку
І. Організація класу.
Криголам «Який/яка ти сьогодні єдиноріг?»
Онлайн вправа «Таблиця множення»
Девізом нашого уроку нехай стануть слова французького математика Р. Декарта «Недостатньо мати тільки добрий розум, головне раціонально його використовувати».
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальна перевірка домашнього завдання.
1) Стан виконання інтерактивної вправи.
2) Правила застосування в обчисленні виразів переставної та сполучної властивостей множення.
2. Усний рахунок, з повторенням правил множення раціональних чисел.
1) –3 · 4
2) 5 · (–2)
3) –6 · (–3)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Формула: a · (b + c) = a · b + a · c
Розгляд прикладу: –3 · (4 + 2)
Порівняння двох способів обчислення.
У загальному випадку: (а + b) · с = ас + bс — розподільний закон множення відносно додавання. Виведемо правило: Щоб помножити суму на число, можна помножити на це число кожний доданок і ці добутки додати.
У загальному випадку: (а – b) · с = ас – bс — розподільний закон множення відносно віднімання. Прочитаймо рівність правилом: Щоб помножити різницю на число, можна зменшуване і від'ємник помножити на це число і від першого добутку відняти другий.
с. 92 № 1304 (1,2,3) – колективне виконання з поясненням, декілька учнів біля дошки.
ІV. Закріплення нового матеріалу.
2. ФІЗХВИЛИНКА «РИТМ»
3. Які можуть бути вправи на застосування розподільної властивості множення:
- розкрити дужки;
- винести спільний множник за дужки.
4. Робота з підручником с. 92 № 1305
V. Підведення підсумків уроку.
1. Рефлексивна бесіда.
У чому полягає розподільна властивість множення?
Що означає «розкрити дужки»?
Що означає «винести спільний множник за дужки»?
2. На закінчення давайте складемо квітку «МІЙ УСПІХ НА УРОЦІ»
VІ. Домашнє завдання
Обов’язкове: с. 91 № 1301.
Додаткове (високий рівень): Обчислити найзручнішим способом: –8 · (25 + 75) та пояснити.
Критерії оцінювання домашнього завдання:
Правильність – 6 балів
Пояснення – 2 бали
Охайність – 2 бали