Даний конспект уроку передбачає застосування інтерактивних форм роботи, містить завдання компетентнісного характеру. До уроку розроблено мультимедійну презентацію.
НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» м.Горохів
Конспект
уроку математики
у 1-А класі
Розробила і провела
учитель початкових класів
Марія Миколаївна Ковальчук
Тема. Усна нумерація чисел 21—100. Утворення двоцифрових чисел з десятків і одиниць . Лічба десятками. Складання і розв’язування задач.
Мета: закріплювати знання усної нумерації в межах сотні, уміння користуватися десятком як лічильною одиницею, уміння складати задачі за малюнками й розв’язувати їх; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати самостійність.
Обладнання: таблиця чисел першої сотні, таблиці для усних вправ, презентація, набір цифр, картки для індивідуальної роботи, роботи в парах .
Хід уроку
2. Очікування.План уроку.
-- З яким настроєм розпочинаєте урок?
- Чого хочете навчитися на уроці?
- Що потрібно для досягнення успіху? (Старанно працювати, думати, спостерігати)
Я бажаю вам бути на уроці уважними, швидко міркувати, чітко відповідати, красиво писати, щоб сказати у кінці,що у 1-а класі діти просто «МОЛОДЦІ!»
А працюватимемо за планом: «Повторюємо», «Удосконалюємо», «Вивчаємо» «Закріплюємо», «Підсумовуємо»
Відомий вчений висловлювався про математику так: «Математику тому слід вивчати,що вона розум до ладу приводить» (слайд 2)
- Розминка для розуму- усний рахунок (слайд 3)
- А що це за наука «математика» ? (Це наука про числа і геометричні фігури)
- Що таке число? ( кількість предметів при лічбі, результат вимірювання величини)
- За допомогою яких знаків позначаємо число на письмі?(за допомогою цифр)
- Скільки є цифр ,щоб записати всі числа, навіть мільйони?
- Назвіть їх.
Вправа «Яке число зайве?» (слайд 4 )
23, 56, 78, 4, 91, 72, 40
-Чому ти так вважаєш?
-Які числа одноцифрові? Двоцифриві?
- Якими цифрами скористаємося, щоб записати дату сьогоднішнього уроку?
Яке це число?
Запишемо каліграфічно цифри 1 та 8.
3.Каліграфічна хвилинка
4.Актуалізація знань.
- На урок завітав Знайко і приніс завдання (слайд 5 )
- Що це за таблиця? (числа першої сотні)
- Повторюємо і удосконалюємо вміння читати числа першої сотні, правильно їх називати.
- Назвіть числа, в яких 6 одиниць.
- Що ці числа об’єднує? (Вони мають 6 одиниць)
- Чим відрізняються? (кількістю десятків)
В якому порядку прочитано числа? ( В порядку зростання)
- Перевірка виконання (слайд 7)
-Чи може допомогти таблиця чисел перевірити правильність виконання?
-Допоможіть гному засвітити усі ліхтарі. (таблиця 30)
Самостійна робота.(слайд 8)
Завдання від бджілки . Запишіть пропущені числа ( на індивідуальних картках)
41 |
42 |
|
44 |
|
46 |
47 |
|
49 |
|
71 |
|
73 |
74 |
75 |
|
77 |
78 |
|
80 |
21 |
22 |
|
24 |
|
26 |
|
28 |
29 |
30 |
Перевірка виконаного.(слайд 9 )
- Які вміння вдосконалили? ( читати і називати числа першої сотні)
5. Фізкультхвилинка
1.2.3.4.5. – час прийшов відпочивать
Раз- підняли руки вгору, ніби глянули на зорі,
А тепер всі руки в боки, як зайчата, скоки,скоки.
10.9.8.7.- час за парти нам усім.
6. Вивчення нового матеріалу.
- На минулому уроці ми вивчили цікаву лічильну одиницю - десяток. Що таке десяток? (слайд 10 )
- Що зручно лічити десятками?( дрібні предмети , яких є багато)(слайд 11 )
- Що зручно лічити десятками? (Гудзики, таблетки, марки, яйця, навіть гроші)
-Робота з підручником. С.112, вправа 27.Усні вправи.
Прочитайте, як лічать десятками до ста.
Полічіть ґудзики на малюнку (вправа 28)
Скільки всього копійок на кожному малюнку (вправа 30)?Скільки всього?
Допоможіть полічити вітаміни у блістерах (слайд 12, )
Господиня для випікання смачної пасочки купила кілька десятків яєць. Полічіть, скільки десятків яєць купила господиня? А скільки всього?
За покупку вона розрахувалася такими купюрами. ( Слайд 13 )
Скільки десятків гривень коштують яйця? Скільки всього гривень?
Допоможіть вовчику порахувати гроші. (таблиця 24)
- Яке число утворили? (65)
- Скільки у ньому десятків?
- Скільки одиниць?
Хто може записати, як утворилося число 65?(запис на дошці, у зошитах)
60+ 5 = 65
-Запишемо ще кілька виразів,
30+ 7 = 37
50+ 2 = 52
40 + 4 = 44 (Самостійно , перевіряємо)
- З чого утворюються двоцифрові числа?
-Яка цифра в записі числа показує кількість десятків, одиниць?
- У якому числі 4 дес.3 од., 3дес.6од., 7 дес.7 од.(слайд 14 )
- Назвіть числа, які мають однакову кількість десятків і одиниць.
7. Фізкультхвилинка «Зарядка для малят» ( музична)
8. Робота над задачами.
- У яких завданнях, крім виразів, зустрінемо двоцифрові числа?(у задачах)
- З чого складається задача?
- Прочитаємо задачу, яку нам пропонує Вінні Пух (Слайд 16 )
У Вінні Пуха було 20 банок липового і 3 банки гречаного меду.
1. Скільки кошичків малини зібрав Вінні Пух?
2. Скільки залишилося банок меду?
3. Скільки всього банок меду було у Вінні Пуха?
-Чому вибрали саме це запитання?
-Розв'яжіть задачу усно. Які підказки уже є?
-Якого типу ця задача? Серед схем знайди ту, яка відповідає умові і запитанню.
Робота з підручником. Задача від Білочки (вправа 31)
–Чи можна назвати цей запис задачею?
-Розв'яжіть задачу. (Письмово)
-Перевіримо 10 + 3 = 13
-Яке число зайве?
-А можете сказати , скільки горіхів у Кіри і Тимка?
Складання задачі за малюнком. Вправа 32.
Аналіз задачі, запис розв’язання.
Якого типу задача? Обери схему.
Як знайти невідомий доданок?
(записати розв’язання у зошит, 1 учень – на дошці)
9. Підсумок уроку.
-З якими числами працювали на уроці?
-Чого ви навчились на уроці?
- Що було важко? Що було легше виконувати і чому?
- Чи збулися ваші очікування від уроку?
- Хто сьогодні старанно тренував розум?
- Хто охайно писав у зошиті?
-Роботу з яким завданням ви хотіли би продовжити на наступному уроці?
Дякую вам за урок, за вашу активність і старання.
Мені було приємно працювати з вами.
Учись, лічи, складай задачі,
Не зупиняйся ні на мить,
Хто математику полюбить,
Тому в навчанні пощастить.