Мета уроку:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Корекційна:
- корегувати сприйняття, запам'ятовування;
- корекція вмінь виконувати різноманітні дії під час процесу навчання;
- корекція зорового навантаження;
- корекція емоційно-вольової сфери;
- корекція просторової орієнтації, кольоросприйняття, мілкої моторики.
Обладнання: зошит; підручник; індивідуальні цифрові картки та лічильні палички; картка «Цифра 7»; наочний лічильний матеріал; Білосніжка і сім гномів (малюнки); книжка «Білосніжка і сім гномів»; музична фізкультхвилинка; таблиця «Склад числа 7»; прищіпки; магніти; індивідуальні картки «Порівняння у межах 7»; картки зі знаками «більше», «менше», «дорівнює».
Хід уроку
І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку
(Корекція емоційно-вольової сфери)
1. Привітання, побажання хорошого настрою
Встаньте всі скоріше, діти,
Посміхніться всім миліше.
Пролунав дзвінок: “ Дзелень”.
Привітайтесь: “ Добрий день”.
2. Самовизначення учнів (створення умов для “хочу” і “можу”)
Ми вже, діти, не малі,
Ми у школі — школярі!
Ми вчимося вчитися
Й залюбки трудитися.
Наш девіз: “Граючись — навчаємось!”
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Бесіда
- З яким числом ми познайомилися на попередньому уроці? (7)
- А ви знаєте, що число 7 магічне? Це пов’язувано з тим, що людина сприймає навколишній світ через 7 отворів в голові. Давайте порахуємо:
- Тиждень складається із семи днів,
- у яскравому вбранні веселки виграють 7 кольорів,
- азбука музики також має 7 нот.
- Число 7 чарівне. Воно використовується в казках і міфах стародавнього світу.
- Скажіть, а в назвах яких казок зустрічається число 7?
- («Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і сім гномів», «Казка про мертву царівну та сімох багатирів» О.С. Пушкіна)
- Сьогодні до нас завітали гості чудової казки Білосніжка і 7 гномів.
2. Робота з числовим рядом (Корекція раніше здобутих знань)
- Першого гномика звуть Понеділок. Він дуже серйозний, бо відповідає за весь наступний тиждень. Скільки у тижні днів?
(на дошці зображення Гномика та кульок з числами)
(показувати відповіді за допомогою карток з числом-відповіддю)
- Що зображено на кульках? (Числа. Числовий ряд. Ряд натуральних чисел)
- Скільки кульок на дошці? (10)
- Давайте їх хором порахуємо.
Розгляньте уважно ряд чисел. Що ви помітили? (Число 8 стоїть не на своєму місці. Числа 5 та 8 потрібно поміняти місцями)
(Усний рахунок від 1 до 7, від 7 до 1, від 3 до 7, від 2 до 7 )
3. Гра «Мовчанка»
— Покажіть числа, наступні до чисел 2; 4.
— Покажіть числа, попередні до чисел 7; 5.
— Назвіть “сусідів” числа 3.
— Яке число стоїть між числами 1 і 3?
4. Повторення вивченого про число 6
— Розкажіть все, що ви знаєте про число 6. (Число 6 стоїть за число 5, між числами 5 та 7, число 6 більше числа 5 на 1, 6 – це 1 та 5, 2 та 4, 3 та 3)
— Гномик записав на кульці вираз на додавання, який дорівнює 6. Вгадайте, який вираз записав Гномик.
(Учні називають можливі варіанти складу числа 6, а вчитель записує їх на дошці: 1 + 5, 2 + 4, 3 + 3, 4 + 2, 5 + 1)
— Чи всі випадки складу числа 6 ви назвали? (Так)
Це означає, що один з цих варіантів записаний на кульці у Гномика. Поглянемо.
(Перевертаю кульку з числом 6, там записаний вираз 3 + 3)
— Хто вгадав числовий вираз Гномика? Кому сьогодні пощастило найбільше?
— Які знання та вміння вам знадобились, щоб виконати завдання Першого гномика? (Вміння рахувати, знання послідовності чисел, склад числа 6)
— Для чого потрібно знати склад числа? (Для того, щоб вміти швидко розв’язувати приклади та задачі)
5. Робота в парах. (Математична мозаїка)
(Корекція просторової орієнтації, кольоросприйняття, мілкої моторики)
- Візьміть стрічечки. Вгорі кожної стрічки стоїть число. Розташуйте числа від найменшого до найбільшого і ви отримаєте малюнок.
- Молодці! Гномик дуже задоволений вашою дружньою роботою та правильними відповідями.
6. Повторення вивченого про число 7
- Другого гномика звуть Вівторок.
Він винахідник і любить конструювати з геометричних фігур. І ось які завдання він підготував для нас.
- На яку цифру схожа ця фігура?
- Назвіть фігури із яких складається цифра 7.
- Розкажіть все, що ви знаєте про число 7.
- Пропишіть цифру 7 у зошитах.
-Напишіть стільки сімок, скільки вам років.
7. Фізкультхвилинка
- Як звуть першого гномика? Другого? А третього гномика звуть Середа.
Він дуже непосидючий і полюбляє танцювати.
Фізкультхвилинка під музику.
(Корекція фізичних навичок та координації рухів та слуху. Корекція вестибулярного апарату)
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
Постановка проблеми
- Як утворюється число 7?
- А ви можете сказати як ще можна утворити число 7?
- А в чому проблема?
- Так яку проблему ми повинні розв'язати сьогодні на уроці?
- Тож ми будемо досліджувати склад числа 7.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.«Відкриття» дітьми нових знань.(Корекція уяви, мислення)
Робота в парах
-Осінь багата врожаєм. Гном-садовод виростив яблука і приніс вам.
- Порахуємо скільки яблук?
- Гномик пропонує вам розкласти 7 яблук ліворуч і праворуч від яблуні.
- Перевіряємо, що у вас вийшло. ( Учні називають випадки складу числа 7, а вчитель записує приклади на дошці.)
- Що ви назвали? (Всі випадки складу числа 7)
- Скільки таких випадків вийшло? (6)
- Давайте прочитаємо хором всі випадки складу числа 7.
2. Робота з підручником
- Як звуть гномиків, з якими ми вже познайомилися?
Четвертого гномика звуть Четвер.
Він книголюб, любить читати книжки.
Відкриваємо підручники по закладинах.
П: с. 35 №1. Робота за малюнком у підручнику (усно).
Пальчикова гімнастика
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Складання прикладів на додавання за малюнками
Запис прикладів у зошити.
Повторення складу числа 7 за таблицею «Склад числа 7»
2. Порівняння чисел у межах 7
Індивідуальна робота за картками.
Повторення імен гномиків. П’ятого гномика звуть П’ятниця .
Він дуже невпевнений : не знає, який знак поставити між числами – менше, більше чи дорівнює. Треба його підтримати.
Офтальмологічна хвилинка (корекція зорового навантаження)
3. Гра “Доповни до 7” (Корекція пам’яті та вмінь використовувати набуті знання)
- Як звуть наших гостей? Шостого гномика звуть Субота. Він грайливий, веселий. І ми пограємо.
(Гра з прищіпками, магнітами).
4. Повторення назв днів тижня
- Сьомого гномика звуть Неділя.
- Він відповідальний, бо йому треба підвести підсумки за тиждень і відпочити.
- Назвіть всіх гномиків за іменами.
- Як назвати ці дні одним словом?
- Який день тижня був вчора? Позавчора? Сьогодні? Завтра?
- Білосніжка «веде» всіх гномиків відпочивати.
- Який день тижня останній, перший, третій?
- Які дні вихідні?
- Прочитайте у вільний час книжку «Білосніжка і сім гномиків»
VІІ. Підсумки уроку. Рефлексія.
- Білосніжка роздала «личка»,
- Якщо вам було цікаво на уроці, то поставте
позначку ,
- якщо ні – то