Конспект уроку математики у 6 класі на тему " Знаходження дробу від числа "

Про матеріал
Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму знаходження значен¬ня дробу від числа (відсотків від числа) як добутку даного числа на цей дріб (відсотки, які виражені дробом); повторити способи розв'язування інших видів задач на множення дробів; розвивати пам'ять,увагу, уміння аналізувати; виховувати наполегливість. Тип уроку: застосування знань, умінь.
Перегляд файлу

Тема. Знаходження дробу від числа

Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму знаходження значен­ня дробу від числа (відсотків від числа) як добутку даного числа на цей дріб (відсотки, які виражені дробом); повторити способи розв'язування інших видів задач на множення дробів; розвивати пам'ять,увагу, уміння аналізувати; виховувати наполегливість.

Тип уроку: застосування знань, умінь.

Хід уроку

І Організаційний етап

ІІ Перевірка домашнього завдання

ІІІ Формулювання теми мети і завдань уроку

VІ. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. Скоротіть дроби: ; ; ; ; .
  2. Розв'яжіть задачі:

а) Число збільшили у рази. Яке число дістали?

б) Пішохід рухається зі швидкістю км/год. Яку відстань він подо­лає за год?

в) Печиво коштує 8 грн. Скільки буде коштувати кг цього печива?

  1.    Виразіть десятковим, а потім звичайним дробом 1 %; 2%; 10%; 25%; 50%.

V. Формування знань

 

 

 

Задачі на множення дробів

1. S = v · t.

2. Вартість = ціна · кількість.

3. Якщо а збільшити у b разів, дістанемо c = ab.

4. Щоб знайти від а, треба .

5. Щоб знайти р % від а, треба

а · 0,01 р або р % перевести у , а потім .

Приклади 1. v = 12 км/год; t = год;

(км).

4. Знайдіть від 1.

.

5. Знайдіть 38 % від 1.

1·0,38 = ·0,38 = 0,38 : 2·3 = 0,14·3 = 0,57

 

VІ. Засвоєння вмінь

Усні вправи

  1. У саду 20 дерев, з них яблуні. Скільки яблунь у саду?
  2. У саду 20 дерев, з них 0,6 — яблуні. Скільки яблунь у саду?
  3. У саду 20 дерев, з них 60% — яблуні. Скільки яблунь у саду?
  1.  1 кг печива коштує 4 грн. Скільки коштують кг; кг цього печива?
  2. Знайдіть: а) 15% від 24; б) 40% від 15; в) 24% від 1,5; г)8% від .

Виконання вправ із підручника

№№ 406,  409,  411, 422

VІІ. Підсумки уроку

Тестові запитання

На дошці записане число. Наприклад,

Учитель швидко читає запитання, а учні записують у зошити відпо­віді (1 або 2 учні працюють за відкидними дошками).

1) від числа;   2) 50 % від числа;  3) від числа;

4) 25 % від числа;   5) половина числа;  6) числа.

VІІI. Домашнє завдання

Вивчити параграф 2; пункт 12; №413 ,423

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
8 грудня 2018
Переглядів
518
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку