Урок математики в 1 класі
Тема: Число і цифра 4. Чотирикутники.
Мета: формувати поняття числа і цифри 4,
ознайомити з ознаками чотирикутника;
розвивати каліграфічну навичку, логічне мислення;
виховувати комунікативні компетентності, вміння працювати в команді.
Хід уроку
-Діти, який урок розпочався?
-Чого ви хотіли б навчитись на цьому уроці?
У кінці уроку кожен з вас оцінить свою роботу за допомогою цеглинок лего (проговорюються критерії самооцінювання учнів на кінець уроку)
2. Актуалізація опорних знань
1) Вправа «Долоньки»
Діти об'єднуються в пари. На рахунок «один» - плескають у свої долоні, на рахунок «два» - у долоньки сусіда. Таким чином повторюється рахунок до десяти.
2)Усний рахунок.
Вправа «Доповни до числа 3».
Вчитель кидає м'яч учню і називає число, учень доповнює його іншим числом до суми 3.
Розв'яжіть задачу:
Скільки чобіток Надійка купила,
Щоб киця ніжок не замочила?
-Хто здогадався, з яким числом ми познайомимось сьогодні на уроці?
На дошці закріплюється і проговорюється малюнковий план уроку.
5. Вивчення нового матеріалу
1) Ознайомлення з відео «Сонечко і равлик. Утворення числа 4»
Практична робота: діти разом з Равликом за допомогою паличок засвоюють утворення числа 4.
2) Ознайомлення з цифрою 4
Вивчення віршика про цифру:
Ось четвірка жартівливо
Вигинає лікоть вліво
3) Опрацювання образу цифри 4
4) Вправа на ідентифікацію цифри з кількістю предметів.
На магнітній дошці закріплено картки доміно, предмети та цифри 1,2,3,4. Треба поєднати їх лінією.
5)Робота в зошиті з друкованою основою за програмою «Росток»
Прописати цифру 4 за зразком на с.35.
Перед вправою учні перевіряють правильну посадку за плакатом «Сиди правильно».
Учні діляться на 4 групи. Кожна група повинна зібрати цифру її команди – 1,2,3,4 (цифри прикріплені в класі на меблях, вікнах, дверях)
6. Застосування набутих знань на практиці
Робота в зошиті с. 35 №23
Згрупувати фігури за формою та скласти відповідні рівності:
учні викладають на парті 3 трикутники і 1 квадрат, групують їх та записують у зошитах рівності:
Т+К=Ф 3+1=4
К+Т=Ф 1+3=4
Ф -Т=К 4-3=1
Ф -К=Т 4-1=3
7. Робота з геометричним матеріалом
1) Практична робота
- У якій геометричній фігурі є 4 елементи?
Діти викладають з цеглинок лего чотирикутник.
- Скільки в чотирикутнику сторін, вершин, кутів?
2) Робота в зошиті
С.35 №1креслення чотирикутника
-Які предмети в класі мають форму чотирикутника?
8. Підсумок уроку. Рефлексія.
Написання у повітрі цифри 4.
Впізнавання цифр-шершавчиків 1, 2, 3,4 з заплющеними очима.
Самооцінювання учнів за допомогою цеглинок лего.