Дата Урок Математика 3 кл.
Тема. Віднімання трицифрових чисел виду 600 - 270. Задачі, що передбачають суми трьох і двох доданків. Периметр трикутника (№№ 580-589).
Мета. Вчити учнів віднімати трицифрові числа виду 600-270; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати вміння знаходити периметр трикутника; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми задач.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Психологічне налаштування
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Гра «Шифрувальник»
- Обчисліть значення виразів. За допомогою стрілок з'єднайте прямокутники в порядку спадання значень виразів.
- Дізнайтеся, яку тварину називають річковим конем.
Відповідь: гіпопотам.
3. Гра «Мисливець»
4. Робота за картками індивідуального контролю
б) Графічний диктант.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота (с 90, завдання 580)
2. Пояснення нового матеріалу (с. 91, завдання 581)
- Розгляньте записи.
- Поясніть обчислення. 600-270=... (600 - 200 400; 400 -70- 330)
- Який спосіб використали під час розв'язання цього прикладу? (Послідовне віднімання)
3. Первинне закріплення (с. 91, завдання 582)
Учень біля дошки пояснює розв'язання прикладу аналогічно до попереднього.
800-320 = ... 800-300=500 500 - 20 = 480
Фізкультхвилинка
VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Обчисліть приклади самостійно (с 91, завдання583)
- Перевірте розв'язання. Учні пояснюють прийоми обчислень.
2. Робота над задачею (с. 91, завдання584)
- Прочитайте задачу.
- Скільки було трилітрових банок? (6)
- У банки якої місткості перелили сік? (У дволітрові банки) 6 банок по 3 л? банок по 2 л
- Про що дізнаємося спочатку? (Скільки літрів соку всього.)
- Чи можемо ми другою дією відповісти на питання задачі? (Так)
- Якою дією відповідатимемо на питання задачі? (Діленням) Сильніші учні розв'язують задачу самостійно виразом, усі решта — подіях.
Розв'язання 1) 3•6 = 18 (л) — соку всього 2)18:2 = 9(б.)
Відповідь: узяли 9 дволітрових банок. Перевірка виконаної роботи.
3. Робота з геометричним матеріалом (с. 91,завдання 586)
Робота за рядами
1-й ряд обчислює периметр першого трикутника;
2- й ряд обчислює периметр другого трикутника;
3-й ряд обчислює периметр третього трикутника.
- Виміряйте сторони трикутника. Знайдіть його периметр. Що таке периметр?
- Як обчислити периметр прямокутника?
4. Фронтальна робота над задачею (с. 91,завдання585)
- Прочитайте задачу.
- Яка відстань від Києва до Полтави? (200 км)
- Від Львова до Полтави? (680 км)
- Від Києва до Харкова? (430 км)
- Що треба зробити, щоб знайти відстань від Полтави до Харкова?
430-200 = 230(км)
- Знайдіть відстань від Львова до Києва. 680-200 = 480 (км)
5. Завдання з логічним навантаженням (с 91, завдання 587)
- Прочитайте задачу. Чи можемо ми дізнатися, скільки коштує 2 кг цукерок по 9 грн? 9•2= 18 (грн.)
- Як дізнатися, скільки коштують 4 кг цукерок по 6 грн? 6•4 = 24 (грн)
- Скільки всього грошей витратили? 18+24 = 42 (грн)
- За скільки кілограмів заплатили 42 грн? (2+4 = 6 (кг)
- Чи можемо ми відповісти на запитання задачі?
42:6=7 (грн) — коштує 1 кг суміші
VІI. ПІДСУМОК УРОКУ.
- Що називається периметром?
- Як називається фігура, у якої три сторони і три кути?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 92, завдання 588; 589.