Тема: УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520+340. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: Формувати ключові компетентності:
компетентність уміння вчитися:
– виконувати розумові операції й практичні дії;
загальнокультурна компетентність:
– культура міжособистісних відносин;
інформаційно- комунікативну компетентність:
– уміння здобувати нові знання на основі наявних;
– уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;
здоров’язбережувальна компетентність:
– уміння долати труднощі;
Формувати предметні компетентності:
- ознайомити учнів із додаванням трицифрових чисел виду 520 + 340;
- формувати вміння розв'язувати розширені задачі на зведення до одиниці;
- вдосконалювати обчислювальні навички;
- розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння працювати в групах,самостійно;
- створювати умови для розвитку пізнавального інтересу;
- міжпредметні зв'язки;
- виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, любов до математики, уважність.
Обладнання: картки для опитування, приклади на дошці.
Хід уроку
Кожна ділова людина в сучасному економічному світі повинна чимало знати, добре володіти мовою ділової людини. Тому зараз ми проведемо економічну розминку.
Контроль, корекція і закріплення знань.
А) Усна лічба
Дуже важливо знати секрети успішного ведення бізнесу. Після того, як ви обчислите приклади ви дізнаєтесь їх.
Правила бізнесмена:
4 * 9 * 1 Все залежить тільки від мене самого.
15 : (2 + 3) Хочеш досягти успіху – ризикуй.
9 * 0 + 5 Тримай слово.
323 + 1 Успіх супроводжує освічених.
1000 – 1 Не біжи за згасаючим днем.
16 : 2 * 5 Завтра все буде інакше.
400 + 80 Бережи здоров′я.
90 + 70 Не впадай у розпач через негаразди... І прокинешся босом!
450 + 320
530 + 260
Як легко і швидко обчислити приклади?
А) № 492
520 + 340
250 + 710
Б) правило (читання) .77
В) обчислення прикладів
№ 494 (з коментуванням)
Г) Робота в парах (приклади на кульках)
1. Розв'язування розширеної задачі на зведення до одиниці
- Прочитайте задачу.
- Давайте запишемо умову до задачі в таблиці.
- Що нам відомо?
- Якщо нам відомо, що майстерня відремонтувала за 6 днів 42 парасольки, то про що звідси можна дізнатися?
- Яку дію для цього треба виконати?
1) 42 : 6 = 7(п.) – відремонтує майстерня за 1 день;
- Якщо нам відомо, скільки парасольок відремонтувала майстерня за один день, і відомо, що вони почали працювати краще і кожного дня ремонтуватимуть на 2 парасольки більше, то про що тоді зможемо дізнатися?
- Якою дією про це дізнаємося?
2) 7 + 2 = 9 (п.) – буде ремонтувати за 1 день;
- Якщо нам відомо, по скільки вони будуть ремонтувати за один день, то про що зможемо дізнатись?
- Яку дію для цього треба виконати?
3) 9 * 3 = 27 (п..) ;
Вираз: (42 : 6 + 2) * 3 = 27
Відповідь:27 парасольок відремонтує майстерня.
Фізкультхвилинка
2. Творча робота над задачею №497
Нерідко бізнесменам доводиться проявляти творчість у своїх справах, що приносить їм додатковий успіх і дохід.
Технологія: 2 – 4 – всі разом
3. Самостійна робота
Б. - 150 р.
С. - ? на 220 р. довша
П. - ? на 20 р. >
1) 150 + 220 = 370 (р.)
2) 370 + 20 = 390 (р.)
Відповідь: 390 років
Обчислити периметр геометричних фігур
300 мм
50 мм
200 мм 200 мм
200 мм 200 мм
Д/з: с. 77 №499, №500