Тема: «Міфи слов’янських народів»
Мета: продовжити ознайомлення учнів з міфами; ознайомити зі слов’янськими міфами, дати уявлення про їх витоки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати бажання вивчати історію свого народу.
Хід уроку
І. Організація класу
- Давайте кожен із вас уявить себе маленьким промінчиком, що тягнеться до сонечка – джерела знань.
ІІ. Мовленнєва розминка
Над квіткою сидить бджілка,
Сидить в житі перепілка,
На черешні горобець,
А хто зловить – молодець!
ІІІ. Актуалізація опорних знань
IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Сприймання й усвідомлення матеріалу
1. Слухання та читання тексту
(учні по – черзі читають текст та відповідають на запитання)
- Послухайте, будь – ласка, міф та скажіть, про яких птахів у ньому йдеться. Та чому їх вважали не просто птицями?
- Що є символом життя у деяких слов’янських племен? Та чи збереглися ці уявлення дотепер?
- Звідки взялися на землі люди?
- Який міф вас вразив найбільше?
- Які слова були незрозумілими?
2. Словникова робота
Дивовижні – надзвичайні
Перлова роса – роса, схожа на перли
Перли – перламутрові зерна кулястої або неправильної форми, що утворюються в черепашках деяких морських та прісноводних молюсків; використовуються як коштовна прикраса
Корінні – постійні жителі певної місцевості
Божественний – церковний; пов'язаний з релігією
Роїлися – скупчуватися, утворюючи рій
Подоба – істота
Плем’я – група людей, об’єднаних якою – небудь спільною ознакою.
- Я помітила, що ви трошечки втомилися, тож давайте відпочинемо.
Фізкультхвилинка
- Ось ви трішки відпочили, заспокоїлися. Сідайте на свої місця.
3.Читання стовпчиків слів «буксиром»
- Прочитайте слова разом зі мною.
Давнішим |
Корінні |
Уявленнями |
Магічну |
Християнство |
Міфології |
Божественний |
Першочоловік |
4.Гра «Рибки»
Повторне читання міфу учнями мовчки
5.Аналіз змісту міфу з елементами вибіркового читання
- Знайдіть і прочитайте опис світового дерева.
- Як у міфології називається таке дерево?
- Хто був найголовнішими істотами на ньому?
- Хто був утілений у птицях?
- Якими були уявлення праслов’ян про світове яйце?
- Що символізує зараз яйце у християн?
- Що можна побачити на великодніх писанках?
- Звідки взялися на землі люди?
- Що розповідається у міфах праслов’ян про появу людей на землі?
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
Конспект
пробного уроку з предмету «Літературне читання»
проведеного в 4 – А класі
студенткою – практиканткою
Макаренко Вікторією Олегівною
Дата проведення: 25. 09. 2019
Тему одержала: 18. 09. 2019
Консультацію одержала:
У вчителя Т. М. Олійник : 18. 09. 2019
У методиста Л. С. Люльки : 20. 09. 2019
До проведення допускають:
Вчитель ____________
Методист___________
Оцінка за урок:
Методист: ______________