Конспект уроку "Множення раціональних чисел"

Про матеріал
Розробка уроку "Множення раціональних чисел" до підручника: Тарасенкова Н.А. - математика 6 клас. Мета уроку: - сформулювати в учнів поняття добутку від’ємних чисел та чисел з різними знаками, навчити учнів множити раціональні числа з однаковими та різними знаками; - розвивати зацікавленість математикою, пам'ять, уяву, увагу, зв’язне логічне мислення; - виховувати спостережливість, старанність, відповідальність та наполегливість.
Перегляд файлу

Тема уроку: Множення раціональних чисел

 Мета уроку:

  • сформулювати в учнів поняття добутку від’ємних чисел та чисел з різними знаками, навчити учнів множити раціональні числа з однаковими та різними знаками;  
  • розвивати зацікавленість математикою, пам'ять, уяву, увагу, зв’язне логічне мислення;
  • виховувати спостережливість, старанність, відповідальність та наполегливість

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Формулювання теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Із 5 відомих дій

Дві ми вивчили, та стій!

Залишилося ще три.

Як же добуток знайти?

ІІІ.  Актуалізація опорних знань

  1.          Аналіз контрольної роботи
  2.          Усні вправи

1) Обчислити:

 0,2 4;    2,1 3;   0,7 10;   0,5 2;  0,25 4

 2,4 3;   3,02 7;    0,24 1000;  0,2 0,1;   2,7 100;

2)  Знайдіть модулі чисел:  -2;  5;  -5,7;   8,3;   -3,47.

IV. Засвоєння нових знань

Щоб помножити два числа з різними знаками, треба помножити їхні модулі та перед отриманим добутком поставити знак «-».

Щоб помножити два від’ємних числа, треба помножити їхні модулі.

Добуток двох від’ємних чисел – число додатне.

 

 

 

Особливі випадки множення

 

Множення раціонального числа на 0:

При множені числа на (-1) отримуємо число протилежне даному:

При множені числа на 1 отримуємо дане число:

 

Визначення за знаком добутку знаків множників:

 

 

а) добуток додатній:

якщо числа і мають однакові знаки, то добуток є додатним. І навпаки, якщо добуток є додатнім, то числа і мають однакові знаки.

б) добуток від’ємний:

якщо і   мають різні знаки, то добуток є від’ємним. І навпаки. Якщо добуток є від’ємним, то числа а і в мають різні знаки.

в) добуток дорівнює нулю:

Якщо хоча б одне із чисел або дорівнює нулю, то добуток дорівнює нулю. І навпаки. Коли добуток дорівнює нулю, то хоча б один з чисел  або дорівнює нулю.

 

При будь-яких значеннях х вирах набуває тільки невід’ємних значень:

 

V. Закріплення знань, умінь і навичок

№ 1

Сформулюйте ці ствердження:

a · 1 = a;                          1· a  = a;                

Перевірте кожне з них при  а = -1; -1/2; -3/2; -10.

 

 

№ 2

 

Подивіться на рівності:

(-1)-1 = -1;           (-1)2 = 1;          (-1)3 = -1;         (-1)4 = 1;         (-1)5 = -1…

Яке загальне правило можна сформулювати?

Обчислити (-1)99,    (-1)1986 = -1;       (-1)2000 = -1.

 

№ 1245

  1.            .
  2.            .
  3.            .
  4.            .
  5.            .
  6.            .
  7.            .
  8.          

 

№ 1253

№1254

VI. Підсумки уроку

1. Не виконуючи дії, скажіть, який знак має значення числового виразу:

а) (-3,1) • (-2,1) • (-1);

 б) (2,6) • (-5,2) • (-1,1) • 4,1 • (-3/7) • (-0,2);

 в) (-1,2) • 6,3 • (3,7) • (-2,5) ;

2. 1) Як помножити два числа з різними знаками?

    2) Як помножити два від’ємні числа?

    3) Які знаки повинні мати два числа, щоб їхній добуток був додатним числом? Від’ємним числом?

    4) У якому випадку добуток дорівнює нулю?

VIІ. Домашнє завдання

П. 28, № 1246, № 1249.

 

 

doc
Додано
23 лютого 2022
Переглядів
1440
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку