Розробка уроку
за темою
Множення раціональних чисел
Мета уроку:
Навчальна: закріпити уміння і навики учнів застосовувати правила множення раціональних чисел.
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, культуру математичного мовлення.
Виховна: виховання самостійності, взаємоповаги, інтересу до математики.
Обладнання: картки із завданнями, комп'ютерна презентація.
Тип уроку: комбінований
Форми роботи на уроці:
Епіграф до уроку:
«Освіта є те, що залишається, коли все вивчене вже забуте».
М. Лауе
Хід уроку
I Організація класу (5 хв)
І. - Доброго ранку, учні! Я рада вас вітати.
- Розпочинаємо наш урок.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Класна робота
Тема нашого уроку «Множення раціональних чисел». (Слайд 1. Додаток 1)
Минуле і майбутнє… Таємниці історії великих відкриттів і сучасні досягнення науки. Різні області застосування знань… Усе хочеться побачити і про все довідатися. А найкращій спосіб пізнання – це подорож.
Сьогодні ми з вами відправляємось у захоплюючу подорож до країни Раціональних Чисел, де ми поринемо у хвилі цікавих задач під вітрилами невирішених проблем.
Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких виражається не грішми. А чим? Ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш.
(ЗНАННЯ)
Правильно, вартість путівок виражається вашими знаннями. Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і просто гарний настрій.
З кожної подорожі мандрівники повертаються з приємними враженнями та везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець – оцінку за урок. Ви теж зможете , якщо будете себе доброчесно оцінювати. Для цього вам потрібно після кожного етапу уроку виставляти оцінки за кожне завдання в гул формі https://forms.gle/Fy3r62neKRx3pA2v8
Максимальна оцінка за кожний етап завдань — 2 бали.
ІІ Перевірка домашнього завдання (5 хв)
- Оголошую аукціон розпродажу путівок.
- Хто перевірить виконання д/з і знайде помилки , той отримає путівку до нашої подорожі.
Додому вам було виконати №1161, 1168, 1175. Див слайд. 3 (додаток 3.)
№ 1161
1) 42*(-3)= - 126; 2) (-27)*13=-351;
3) -5,7*(-2,4)= - 13,68; г) (8,05)*(-4,2)=33,81
№ 1168
а)
; б) ; в) .
№ 1083
а) Якщо m=3,8, то (-5)*m=(-5)*3,8= - 19;
б) Якщо m= - 4,4, то (-5)*m=(-5)*(-4,4)=22;
в) Якщо m= - 0,72, то (-5)*m=(-5)*(-0,72)=3,6.
ІІІ Актуалізація опорних знань (5 хв)
Перша зупинка «Спортивна»
Давайте пограємо в нашу улюблену гру «матембол». Учні діляться на дві команди і по черзі задають запитання учасникам іншої команди.
IV Мотивація навчальної діяльності (10 хв)
Ми прибули на зупинку «Історичну». На цій зупинці нам спочатку потрібно розгадати ім’я відомого вченого та країну де він народився. Виконаємо вправу за посиланням.
https://learningapps.org/watch?v=p84pngnmj20
Не забудьте натиснути ок!
Випереджувальне завдання. Доповідь про вченого Брамагупта
Слайд.№6(додаток 5)
Брамагупта – це ім’я індійського математика, який жив у 7 столітті . Він вивчав раціональні числа і додатні називав – друг, від’ємні – ворог. І він перший вивів правила множення раціональних чисел.
Друг мого друга – мій друг
Друг мого ворога – мій ворог
Ворог мого друга – мій ворог
Ворог мого ворога – мій друг.
V. Застосування вмінь і навичок (5 хв)
Не менш цікавою є і зупинка «Наукова». Де ми з вами попрацюємо із нашим підручником та розв’яжемо № 1183 , 1189
Думаємо колективно,
Працюємо оперативно,
Сперечаємося доказово –
Це для всіх обов’язково.
А тепер ми позмагаємось хто перший добіжить до зупинки «Classtime»
Тому перейдемо по посиланню https://www.classtime.com/library/question-sets/5125df05-9535-4e74-8a58-128b5044a747 і виконаємо завдання
Цікаві місця ми відвідали й вийшли біля річки «Дружби». (Слайд 9. Додаток 8). Ви бачите що по одну сторону річки розташовані вирази , а по іншу їхні значення. Тому нам потрібно їх об’єднати стрілочками.
VІ Домашнє завдання.
- Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостях гарно, а вдома краще. Або: Вдома і стіни допомагають. Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно. Запишіть у щоденники:
Параграф 32
№ 1087 № 1090, №1098
VІІ Оцінювання учнів.
- Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додому з гостинцями не забудьте заповнити форму https://forms.gle/Fy3r62neKRx3pA2v8
Я сподіваюсь на вашу доброчесність?
VІІІ Підсумки уроку
Ми так добре попрацювали, що мені не хочеться з вами прощатися.
Додаток 1.
Додаток 2.
Додаток 3.
Додаток 4.
Додаток 5.
Додаток 6.
Додаток 7.
Додаток 8.
Додаток 9.
Додаток 10.
Настрій на початок уроку
Веселий Сумний
Оціночний лист учня ____________________________ |
Настрій в кінці уроку
Веселий Сумний Нічого не зрозумів
Додаток 11. Картка 1
1) · (- )= 2) 0 ·(- 5,6) = 3) · =
4) ( -3 )3 = 5) (- 0,5) ·(- 2) = 6) · (- )=
7) (- )2 = 8) (- 1) · 1 = 9) 5,6 · (- )=
10) ( -) ·(- 2) = 11)
12) 13)
14) 15)
Додаток 12 . Картка 2
1 група.
2 група.
3 група.
4 група.
1