Тема Мода і медіана. Середні значення
Мета
Навчальна :
-
ознайомити учнів із центральними тенденціями вибірки –модою, медіаною та середніми значеннями : середнім арифметичним та середнім квадратичним;
-
вчити учнів будувати полігон, гістограму розподілу частот та знаходити середні значення - середнє арифметичне та середнє квадратичне.
Розвивальна:
-
формувати в учнів навички знаходити моду, медіану середні значення
використовуючи програмний засіб GRAN 1 ;
-
розвивати практичні навички роботи з комп’ютерними програмами;
-
формувати навички застосовувати теоретичні знання на практиці;
Виховна:
-
виховувати всебічно розвинуту людину, яка здатна синтезувати знання з різних предметних галузей для розв’язання існуючих завдань.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: програмний засіб GRAN1, комп’ютери .
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
-
Бесіда за запитаннями § 50 ст 278, № 229
Використовуючи програмний засіб GRAN 1, учні за алгоритмом будують гістограму та полігон
Алгоритм побудови
-
запустити GRAN 1;
-
встановити тип задання функціональної залежності Stat
-
у пункті « Об’єкт» вибрати « Нова вибірка»
-
у діалоговому вікні вибрати «Частоти з клавіатури»
-
ввести даний розподіл;
-
натиснути F2 або клікнути мишкою по опції ЗАП.
-
у вікні «Вибір» появиться S1, а у вікні “Функція» запис « Стат. Вибірка»
і деякі хар-ки вибірки;
-
введіть ліву і праву межі проміжку та кількість відрізків розбиття;
-
зверніться до пункту меню «Стат»
-
виберіть опцію «Тип графіка – Гістограма або полігон»
-
потім у пункті меню «Графік- Побудувати».
-
ІІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності.
До класу заходять учні у різному одязі.
Запитання : Щоб це значило? Твоя думка…
ІV Повідомлення теми і мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу ( міні-лекції з використанням комп’ютерних презентацій)
-
Презентацію «Мода Медіана»
Учні слухають та записують в зошит
Розвязування вправ на закріплення матеріалу за допомогою пр зас. GRAN 1, використовуючи алгоритм
-
Презентація «Середні значеня»
Розвязування вправ на закріплення матеріалу (ст. 208 ГП Бевз) 627. 632
VI. Підсумок уроку
Четвертий етап проекту «Результати»
Зміст діяльності учнів:
-
аналіз інформації:
-
формулювання висновків.
Функція вчителя:
-
корекція підсумкових матеріаліа;
-
спостереження за ходом обробки результатів та аналізу інформації.
VII.Домашнє завдання
§ 51-52. запитання і завдання для повторення , №635 (Г П Бевз)
Учні вдома працюють над V етапом роботи над проектом- « Оформлення звіту. Підготовка до презентації робіт » :
-
Узальнити і систематизувати зібраний матеріал;
-
Підготовити презентаційні інформативні матеріали;
-
Скасти сценарій презентації та створити її використовуючи один із трьох способів (за допомогою майстра автозмісту, шаблона. або створення пустої презентації )
Вчитель консультує керівників групп, кореагує дії учнів у группах.