План-конспект уроку
Тема: Додавання двох від’ємних раціональних чисел.
Мета:
- сформувати уявлення про додавання двох від’ємних раціональних чисел; домогтися засвоєння правила додавання від’ємних чисел та навчитися використовувати отримані знання на практиці;
- розвивати математичні вміння, пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, коригувати вимову;
- виховувати зацікавленість до пізнання нового.
Очікувані результати: учні повинні засвоїти правило додавання двох від’ємних раціональних чисел, виконувати додавання двох від’ємних чисел.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
- Добрий день!
- Сіли рівно.
- Як ви мене чуєте?
- Подивіться на екран та виберіть смайлик який відповідає вашому настрою на початок уроку.
- Сьогодні черговий звук [г-к].
- Який сьогодні черговий звук?
Математика- це мова, на якій написана книга природи.
Галілео Галілей
- Прочитай речення.
- Прочитай слова зі звуком [г].
- Прочитай слова зі звуком [к].
Мозковий штурм
|
а) ні додатне, ні від’ємне б) знаком «-» в) відстань від початку відліку до точки, що зображує це число на координатній прямій г) числа, які використовують при лічбі д) знаком «+» е) цілих та дробових чисел є) пряма, що має початок відліку, одиничний відрізок та напрям |
- Яким було письмове завдання?
С.32 №2,3
- Подивіться на хмаринки. В центрі ми бачимо фразу «Від’ємні числа». З якими словами або фразами вона у вас асоціюється? Чому?
-
- Які числа ми називаємо від’ємними?
- Сьогодні ми з вами навчимося додавати два від’ємних числа.
- У зошитах запишіть сьогоднішнє число, класна робота та тему уроку.
Робота з правилом
Щоб додати два від’ємних числа, треба:
- знайти модулі доданків; (Що таке модуль?)
- додати модулі доданків;
- перед отриманим числом поставити знак «-».
- Як додати два від’ємних числа?
Робота з підручником
С.34
Гра «Математичні сходинки»
-3+(-5)= …+(-12)=
…+(-8)=
…+(-2)=
…+(-23)=
- Діти, давайте повернемося до наших смайликів. Який у вас зараз настрій? Чи змінився він за час уроку?
- Якою була тема нашого уроку?
- Що нового ви дізналися?
- Як додати два від’ємних числа?
Вивчити правило про додавання двох від’ємних раціональних чисел, с.34 №1023
- Яке ваше домашнє завдання?
- На цьому урок закінчено. До побачення.