Тема: Органи виділення
Навчальна мета: пояснити учням структуру органів виділення та значення процесів виділення , познайомити з методами дослідження органів виділення.
Виховна мета: продовжити формування наукового світогляду.
Розвивальна мета: продовжити формування вмінь працювати з підручником; застосовувати проблемні методи й питання для обмірковування, розвивати творче мислення, мовлення.
Обладнання: таблиця „Схема будови органів виділення”, модель нирки
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка присутніх.
3. Перевірка готовності до уроку.
Скажи мені , і я забуду.
Покажи мені , і я запам'ятаю.
Дай можливість діяти самому , і я навчуся.
Як ви розумієте цей вислів?
ІІ Актуалізація опорних знань
Біологічний диктант
Правильна відповідь =1 бал
1Засновник гігієни харчування ( Авіцена)
2Найважливіший принцип харчування ( енергетичний баланс)
3Чим визначається потреба людини в поживних речовинах (її масою. віком, руховою активністю)
4Чим компенсується нестача амінокислот, вітамінів в окремих продуктах ( вживанням різноманітних продуктів)
5Чому сприяє різноманітна їжа( стимулює апетит, поліпшує засвоєння)
6 Скільки разів на день потрібно харчуватись(40
7Скільки % має становити обід(35%)
8Ця речовина належить до баластних речовин( клітковина)
9Коли краще споживати м'ясні та рибні страви( в першій половині дня)
10До чого призводить недостатнє харчування( зниження імунітету, хвороби)
11До чого призводить надмірне харчування( ожиріння, цукровий діабет, менше живуть).
Робота з картками
Місткий кошик.
В зошиті учні малюють кошик, на якому пропонується написати терміни. Потрібно заповнити кошик. Потім один з учнів зачитує слова. Учні викреслюють назви, які повторюються в їх записах. Переможець той, у кого більше записано термінів
Термінологічна розминка
обмін речовин гігієна харчування
білки
жири вуглеводи
цукровий діабет
вітаміни
енергетичний баланс
ІІІ Вивчення нового матеріалу
Розповідь, вході якої учні заповнюють таблицю
« Органи виділення людини»
Органи виділення | Особливості будови | Функції |
Нирки | ||
Легені | ||
Шкіра | ||
Печінка |
Ⅳ Узагальнення знань
Самостійна робота учнів
Дати відповіді на запитання:
1Порівняйте видільні системи риб, амфібій, рептилій, птахів і ссавців.
2Яке значення має подвійна капілярна мережа в нирках?
Ⅴ Домашнє завдання
параграф53, відповіді на запитання на ст. 170
* Повідомлення
« Камені у нирках» ,
« Лікарські рослини, що використовуються для лікування захворювань нирок».
Тема: Органи виділення
Навчальна мета: пояснити учням структуру органів виділення та значення процесів виділення , познайомити з методами дослідження органів виділення.
Виховна мета: продовжити формування наукового світогляду.
Розвивальна мета: продовжити формування вмінь працювати з підручником; застосовувати проблемні методи й питання для обмірковування, розвивати творче мислення, мовлення.
Обладнання: таблиця „Схема будови органів виділення”, модель нирки
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка присутніх.
3. Перевірка готовності до уроку.
Скажи мені , і я забуду.
Покажи мені , і я запам’ятаю.
Дай можливість діяти самому , і я навчуся.
Як ви розумієте цей вислів?
ІІ Актуалізація опорних знань
Біологічний диктант
Правильна відповідь =1 бал
1Засновник гігієни харчування ( Авіцена)
2Найважливіший принцип харчування ( енергетичний баланс)
3Чим визначається потреба людини в поживних речовинах (її масою. віком, руховою активністю)
4Чим компенсується нестача амінокислот, вітамінів в окремих продуктах ( вживанням різноманітних продуктів)
5Чому сприяє різноманітна їжа( стимулює апетит, поліпшує засвоєння)
6 Скільки разів на день потрібно харчуватись(40
7Скільки % має становити обід(35%)
8Ця речовина належить до баластних речовин( клітковина)
9Коли краще споживати м’ясні та рибні страви( в першій половині дня)
10До чого призводить недостатнє харчування( зниження імунітету, хвороби)
11До чого призводить надмірне харчування( ожиріння, цукровий діабет, менше живуть).
Робота з картками
Місткий кошик.
В зошиті учні малюють кошик, на якому пропонується написати терміни. Потрібно заповнити кошик. Потім один з учнів зачитує слова. Учні викреслюють назви, які повторюються в їх записах. Переможець той, у кого більше записано термінів
Термінологічна розминка
обмін речовин гігієна харчування
білки
жири вуглеводи
цукровий діабет
вітаміни
енергетичний баланс
ІІІ Вивчення нового матеріалу
Розповідь, вході якої учні заповнюють таблицю
« Органи виділення людини»
Органи виділення |
Особливості будови |
Функції |
Нирки |
|
|
Легені |
|
|
Шкіра |
|
|
Печінка |
|
|
Ⅳ Узагальнення знань
Самостійна робота учнів
Дати відповіді на запитання:
1Порівняйте видільні системи риб, амфібій, рептилій, птахів і ссавців.
2Яке значення має подвійна капілярна мережа в нирках?
Ⅴ Домашнє завдання
параграф53, відповіді на запитання на ст. 170
* Повідомлення
« Камені у нирках» ,
« Лікарські рослини, що використовуються для лікування захворювань нирок».