Тема. Паралелограм. Властивості паралелограма
Мета: сформувати поняття паралелограма; домогтися розуміння та засвоєння властивостей паралелограма. Розвивати увагу, пам’ять, математичну мову. Виховувати культуру спілкування на уроці.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: таблиця, підручник, геометричні приладдя, конспект уроку.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
№3, 1)14 см; 2) 31 см; 34 мм.
6) 54 см; 25 см; 25 см; 27 см; 14 см
Варіант 1
1. Якими геометричними фігурами є сторони чотирикутника?
А) Прямими. Б) Променями. В) Відрізками. Г) Точками.
2. Як називаються сторони чотирикутника, які мають спільну точку?
А) Сусідні. Б) Протилежні. В) Дружні. Г) Рівні.
3. Як називається відрізок, який з'єднує протилежні вершини чотирикутника?
А) Діаметр. Б) Дінамометр. В) Діагональ. Г) Діапазон.
4. Три кути чотирикутника дорівнюють 80°, 40е, 100°. Знайдіть величину четвертого кута.
А) 180°. Б) 240°. В) 90°. Г) 140°.
Варіант 2
1. Якими геометричними фігурами є вершини чотирикутника?
А) Кутами. Б) Кругами. В) Точками. Г) Відрізками.
2. Як називаються сторони чотирикутника, які не є сусідніми?
А) Супротивними. Б) Дальніми. В) Протилежними. Г) Ворожими.
3. Як називається відрізок, який з'єднує протилежні вершини чотирикутника?
А) Діагональ. Б) Діапозитив. В) Діаметр. Г) Діамант.
4. Три кути чотирикутника дорівнюють 50°, 110°, 65°. Знайдіть величину четвертого кута.
А) 115°. Б) 135°. В) 85°. Г) 145°.
III. Актуалізація опорних знань Виконання усних вправ
1. |
|
Дано: ВС = AD, 1 = 2. Довести: ΔАВС = ΔСDA |
2. |
|
Дано: АО = ОС, 1 = 2. Довести: ΔAOD = ΔСОВ |
3. |
|
Дано: AС = CD, 1 = 2. Довести: AB || CD |
|
|
|
IV. Вивчення нового матеріалу
План вивчення теми
Означення паралелограма.
Властивості паралелограма:
а) рівність протилежних сторін;
б) рівність протилежних кутів;
в) поділ діагоналей навпіл точкою їх перетину.
3. Означення висоти паралелограма.
V. Закріплення нових знань і вмінь
Виконання графічних вправ
Проведіть дві паралельні прямі. Позначте на одній з них точки А і D і проведіть через ці точки дві інші паралельні прямі, які перетинають другу пряму в точках В і С відповідно.
а) Поясніть, чому чотирикутник ABCD є паралелограмом.
б) Виміряйте кут А паралелограма ABCD. Користуючись властивостями паралелограма, знайдіть градусні міри інших його кутів. Перевірте результати вимірюванням.
Виконання письмових вправ
1. Робота з підручником: № 42, 43, 44, 45, 46.
2. Додаткове завдання
Бісектриса тупого кута ділить протилежну сторону паралелограма у відношенні 2:1 (рахуючи від вершини гострого кута). Чи може одна зі сторін паралелограма дорівнювати 5 см, якщо його периметр дорівнює: а) 40 см; б) 50 см; в) 100 см?
VI. Підбиття підсумків уроку
Для перевірки засвоєння змісту вивчених на уроці понять пропонуємо учням розв'язати усні вправи.
Виконання усних вправ
VII. Домашнє завдання
Завдання за підручником:§2, № 47, 51.