Конспект уроку на тему:" Тотожні перетворення раціональних виразів".

Про матеріал
Конспект уроку на тему: Тотожні перетворення виразів" для учнів 8 класу. Домогтися засвоєння учнями змісту поняття «тотожні пере­творення раціональних виразів» та схеми (алгоритму) перетворення раціонального виразу на раціональний дріб.
Перегляд файлу

Тема уроку. Тотожні перетворення раціональних виразів.

Мета. домогтися засвоєння учнями змісту поняття «тотожні пере­творення раціональних виразів» та схеми (алгоритму) перетворення раціонального виразу на раціональний дріб.

Тип уроку. засвоєння знань та первинних умінь.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

Зібрати зошити учнів із виконаним домашнім завданням на пе­ревірку.

III. Формулювання мети і завдань уроку

Учитель повідомляє учням мету і завдання уроку

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

Виконання усних вправ

  1. При яких значеннях змінних дріб не має змісту?

; ; ; ; ; ; .

При яких значеннях змінних цей дріб дорівнює нулю?

  1. Подайте вираз у вигляді дробу: а) ; б) ; в) ;

г) ; д) ; є) ; ж) ; з) .

  1. Які з рівностей є тотожностями. Чому?

а) ; б) ;

в) ; г) ?

V. Засвоєння знань

Тотожні перетворення раціональних виразів

  1.     Перетворення будь-якого раціонального виразу можна звести до дода­вання, віднімання, множення та ділення раціональних дробів.
  2.     Суму, різницю, добуток і частку раціональних дробів завжди можна
    подати у вигляді раціонального дробу.
  3.     Будь-який раціональний вираз можна подати у вигляді раціонального
    дробу. Для цього:

а) встановлюємо (визначаємо), які дії з раціональними дробами слід виконати, виходячи з умови завдання;

б) виконуємо ці дії або у порядку спадання дії, або користуючись законами (властивостями) арифметичних дій (перестановка + і; сполучна + і; розпо­дільна) та властивостями раціональних дробів (основною властивістю дробу)

Приклад 1. Довести тотожність

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp

Розв’язання. Спростити ліву частину рівності:

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp

За допомогою тотожних перетворень звели ліву частину рівності до правої. Отже, рівність є тотожністю.

Приклад 2. Спростити вираз

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp

Розв’язання. Спочатку подамо вирази у кожній з дужок у вигляді дробів, а потім потім виконаємо ділення:

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp

Запис розв’язання можна подати інакше:

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmpC:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Новый рисунок.bmp 

Відповідь:

Поданий у прикладі вираз звели до раціонального дробу

 

Взагалі, кожний вираз, що містить суму, різницю, добуток та частку раціональних дробів, можна подати у вигляді раціонального дробу.

 

VI. Засвоєння вмінь

 

Виконання усних вправ

  1. Яка послідовність дій у виразі ?
  2. Прокоментуйте виконання дій у виразі .

1) ; 2) ; 3) .

Відповідь. .

  1. Розкладіть на множники вираз:

а) тп – пk; б) т2п – тk; в) 9т2п – 6тk; г) т2 – п2; д) т2 – 1; є) т24n2;

ж) т34m; з) т3 + 8; и) m44m3 + 4m2.

Виконання письмових вправ

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\112.jpg

 

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\112.jpg

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\114.jpg

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\114.jpg

 

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\117.jpg

VII. Підсумки уроку

В якому з випадків правильно вибрана послідовність дій із раціо­нальними виразами?

а) ;  б) ;  в) .

VIII. Домашнє завдання

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\115.jpg

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\115.jpg

 

C:\Users\ОКсанка\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\115.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Істер О. С.)
До уроку
Розділ 1. Раціональні вирази
Додано
10 березня
Переглядів
630
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку