Конспект уроку на тему "Вуглеводи"

Про матеріал
План-конспект уроку на тему "Вуглеводи: глюкоза. сахароза, крохмаль. целюлоза"
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

План – конспект уроку на тему: 

«Вуглеводи: глюкоза, сахароза, крохмаль і целюлоза»

10 клас, рівень стандарт

 

 

                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку підготувала:

Смичок Ірина Юріївна, вчитель хімії

Нетішинського академічного ліцею

 

 

 

 

           

Тема уроку: Вуглеводи: глюкоза, сахароза, крохмаль і целюлоза

Мета уроку: розширити знання учнів про вуглеводи, їх класифікацію на прикладі вивчення будови, фізичних та хімічних властивостей глюкози, сахарози, крохмалю та целюлози

Тип уроку: урок формування умінь і навичок

Форми роботи: групова

Технології навчання: «перевернуте навчання», «впізнай речовину», «мозковий штурм», «закінчи речення»

Засоби навчання: програми Thinglink My Interactive Image, LearningApps, Study Stack

Обладнання і реактиви: штатив з пробірками, спиртівка, пробірко тримач, 0,1 М розчини: Купрум ( ІІ) сульфату (CuSO4), Натрій гідроксиду (NaOH),  спиртового розчину Йоду (І2), планшетка

 

Структура уроку

 

Зібратися разом - це початок,

      Триматися разом - це прогрес,

    Працювати разом - це успіх!

Генрі Форд

1.     Організаційний етап

 

Доброго дня ! Американський винахідник Генрі Форд сказав:

Зібратися разом - це початок,

Триматися разом - це прогрес, Працювати разом - це успіх!

Ми зібралися,тримаємося разом і починаємо працювати. Отож, бажаю усім успіху, цікавої інформації та задоволення від спільної діяльності!

  

2.     Конкретний досвід

 

«Перевернуте навчання»

На попередньому уроці вам було дано посилання на інтерактивне зображення (https://www.thinglink.com/scene/1165376555258478593/editor).

Користуючись, відомими вам позначеннями, опрацювати інформацію, що там запропонована, здійснити необхідні записи у зошити.

Отож, давайте з'ясуємо, як ви впоралися з домашнім завдання, що нового дізналися. 

«Впізнай речовину»

Знати всі «за» і «проти» – значить бути попередженими. Ця речовина дуже корисна і необхідна нам з вами. Вона підтримує імунну систему і допомагає вироблятися антитілам;  забезпечує захист від рентгенівського випромінювання і покращує загоєння ран; позитивно впливає на кишкову мікрофлору, стимулює ріст корисних бактерій і виконує низку інших не менш потрібних для людей завдань. 

-Як, ви, гадаєте про яку речовину іде мова? Що відомо вам про цю речовину? 

3. Розумові спостереження 

 

«Мозковий штурм»  

1.     До якого класу органічних речовин належить лактоза?

2.     Що таке вуглеводи?

3.     Як класифікують вуглеводи? Наведіть приклади

Які ще бувають вуглеводи пропоную пригадати виконавши вправу

LearningApps, що є на нашому інтерактивному зображенні

4.     Чому глюкозу називають альдегідоспирт? 

5.     Які хімічні властивості глюкози підтверджують наявність у її складі карбонільної групи?

6.     Чому глюкозі притаманні властивості спиртів? (Відповідь підтвердіть рівнянням хімічної реакції)

7.     Як виявити глюкозу серед решти органічних речовин? (Відповідь підтвердіть рівнянням хімічної реакції)

8.     Що таке фруктоза? Чому її можна вживати лише людям, хворим на цукровий діабет?

9.     Яка хімічна формула сахарози?

10.Чому сахароза є представником дисахаридів?

11.Які речовини утворюються під час гідролізу сахарози? (Відповідь підтвердіть рівнянням хімічної реакції)

12.Що таке лактозна непереносимість?

13.Що спільного і відмінного у крохмалю і целюлози?

14.Як виявити крохмаль серед решти органічних речовин? (Відповідь підтвердіть рівнянням хімічної реакції)

 

4. Абстрактна концептуалізація

Перед початком уроку кожен з вас обрав відповідну геометричну фігуру (квадрат, коло, трикутник, прямокутник). Пропоную вам об'єднатися відповідно до обраних фігур у  4  групи. З допомогою власних ґаджетів пройти за посиланням https://www.studystack.com/editdata-3011051&saved , яке з'явилось на інтерактивному зображенні  і виконати відповідні вправи (Програма для створення інтерактивних вправ Study Stack)

1 група (квадрати) Matching 2 група (кола)  Type Ln 3 група (трикутники) Quiz

4 група (прямокутники) Test

 

На виконання вправи вам відводиться 5 хв. Оцінку за виконану вправу, необхідно записати в зошити.

Перевірка правильності виконання вправ, обговорення допущених помилок

 

5. Активне експериментування

 

Перед виконанням наступного завдання, пригадаймо правила техніки безпеки під час роботи з реактивами та лабораторним обладнанням. Лабораторний дослід

Користуючись матеріалом підручника М.М. Савчин «Хімія 10 клас» ст. 100 виконайте завдання Завдання 1 групи (№1)

Завдання 2 групи (№2)

Завдання 3 групи – доведіть експериментально, що у пронумерованих пробірка міститься крохмаль

Завдання 4 групи – визначте експериментально, чи є крохмаль у білому хлібі, вареній ковбасі та йогурті

Представлення і обговорення результатів

Робота з підручником

Виконайте завдання 

Завдання 1 групи - ст.103 № 5

Завдання 2 групи - ст.103 № 6 Завдання 3 групи – ст.107 № 7

Завдання 4 групи - ст.107 № 8

 

6. Оцінювання

 

Представлення розв'язків завдань. Оцінювання  роботи кожної групи.

 

7.Дебрифінг

 

 «Закінчіть речення»   Я зрозумів,що….

  Мені сподобалося….

  Мені  пригодиться….

  Я б змінив….

image  Питання,на які бажаю знайти відповідь….   Я не зрозумів….

 

8.Повідомлення домашнього завдання 

-   опрацювати §20 - 21

-   користуючись програмою https://www.mindomo.com/ru/,   здобутими знаннями, гаджетами, інтерактивним зображенням, підручником, створити інтелект-карту на тему «Вуглеводні» - письмово виконати завдання ст.107 №8, №9

 

 

 

 

         

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.          Савчин М.М. Хімія (рівень стандарту) підруч. для 10 кл. закл. заг. серед. освіти/ - К.: Грамота, 2018.- 208 с., іл..    

2.          Дишлєва С. ІКТ-технології та їх роль в навчально-виховному процесі» / С. Дишлєва [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://qoo.by/2Cu .

3.          Пилипчук О. «Перевернене» навчання інформатики / О. Пилипчук [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://qoo.by/2Bl .

4.          Приходькіна Н. О. Використання технології «переверненого» навчання у професійній діяльності викладачів вищої школи / Н. О. Приходькіна

[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://qoo.by/2Bk

5.          https://irina-smuchok.blogspot.com

6.          https://www.thinglink.com/scene/1165376555258478593/editor

7.          https://learningapps.org/6245962

8.          https://www.studystack.com/flashcard-3011051

9.          https://www.mindomo.com/ru

 

  

 

pdf
Пов’язані теми
Хімія, 10 клас, Розробки уроків
Додано
18 грудня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку