Конспект уроку. "Написання малої букви о." за освітньою технологією "Росток"

Про матеріал
Конспект уроку за темою «Написання малої букви о» за освітньою технологією «Росток», 1 клас. За підручником «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; спрямований на допомогу вчителям при поясненні нової теми. Даний матеріал стане добрим помічником у проведенні цікавих та змістовних уроків "Українська мова. Навчання грамоти: навчання письма". Автор: Бурилкіна Людмила Вікторівна.
Перегляд файлу

                                                                          Підготувала: Бурилкіна Л.В.

Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас

За освітньою технологією  «Росток»

Тема. Написання малої букви о.

Мета:

навчальна: вчити правильно писати малу рукописну літеру о та поєднувати її у буквосполучення; відрізняти друковану букву від рукописної; закріплювати вміння писати малі букви я, ь та інші вивчені рукописні літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, вміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;

 

розвивальна: розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати графічний матеріал;

 

виховна: виховувати старанність.

 

Обладнання: підручник  «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.

 

Хід уроку

 І. Самовизначення до діяльності.

 Організація уроку.

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.

1.Казкова сторінка. Кольоропис.

Знайди і закресли букву, яка «заблукала» і не потрапила на свій листочок. Поясни свій вибір. Наведи інші букви кольоровим олівцем.

1.Гра «Буква заблукала»

 

      я ь о а б

    б і ф

 

 

2. «Оживи» на малюнку букви ю, б, о, перетворивши їх на істот.

 

 Занятие олимпиадной группы (03.01.2018). Новости 7 "Д". Средняя ...    Буква Б. Картинка — скачать и распечатать. Развитие речи и грамота ...       АМЕК - Дървена буква Ю

 

 

ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.

1.Придумай казку про дружбу букв о, б, ю.

 

ІV. Побудова проєкту виходу з утруднення.

1.Розмалюй казкову галявину буквами о, б, ю.

 

C:\Users\pc\Desktop\20200406_214344.jpg

 

Пальчикова гімнастика

ДРУЖНІ ПАЛЬЧИКИ

Вихідне положення: пальці однієї руки ви­прямити, притиснути один до одного та утриму­вати напружені пальці до рахунку 10. Виконува­ти спочатку кожною рукою по черзі, а потім обома руками одночасно. Після вправи — стрях­нути кисті рук.

Пальчики живуть в сім’ї,

Це помічники мої.

 

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

1.Дай поради звірятам щодо правильного письма букв о, б, ю. Напиши ці літери в зошитах звірят.

2.Запамятай правильне написання букви. Який звук позначає ця літера?

 

C:\Users\pc\Desktop\20200406_214356.jpg            C:\Users\pc\Desktop\20200406_214408.jpg

 

Розгляньте уважно  схему (с. 42 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букви о.

- Сьогодні ми навчимося писати малу літеру о.

 

Алгоритм написання рядкової букви о

Рядкова буква о складається з одного елемента — овалу.

 

Буква о

 Буква о схожа на коло, але воно видовжене, як овал. Чи писали ми вже з вами такий елемент? Отже нам легко буде навчитися писати літеру о.

Писати малу букву о починаємо трохи нижче верхньої рядкової лінії, ведемо вгору до лінії, заокруглюємо ліворуч, потім униз, теж заокруглюємо. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до зустрічі з початком букви.

 

* «Письмо в повітрі» під рахунок.

Написання рядкової букви о

Пишемо під рахунок  «і-раз-і».

 

*Письмо на дощечках.

 А тепер спробуйте самостійно записати букву о на дощечках.

 

*Письмо на тренажерах для письма  букви (6 р.)

Діти пишуть букву о на тренажерах.

 

VІ. Самостійна робота.

Написання літери о  у  «Прописах»:

  • по слабонаведених лініях;
  • по пунктирних лініях;
  • самостійне письмо у другому  рядку.
  • Яких правил потрібно дотримуватися під час письма?

(Перед початком письма в зошитах потрібно повторити правила, яких слід дотримуватися під час письма. Учні озвучують, як правильно сидіти під час письма; правильно розміщувати зошит; правильно тримати руки на парті та ручку.)

Виконай письмове завдання.  (с.43)

  • малу букву о;
  • склади оч, ок, ол,ом, мо, ко, но, ло;
  • слова: око, окунь.

 Фізкультхвилинка

 Руки в сторони та вгору —

 На носочки піднялись.

 Підніми голівку вгору —

 Й на долоньки подивись.

 Присідати ми почнемо,

 Добре ноги розімнемо.

 Раз — присіли, руки прямо.

 Встали — знову все так само.

 Повертаємося вправно,

 Все виконуємо гарно.

 Вліво-вправо повернулись

 І сусіду усміхнулись.

 

VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.

Продовження роботи в зошиті.

Знайди  і закресли букви, які написані неправильно.

1. Вправа «Знайди помилку».

 

2.Назвати друковані букви і дописати  рукописні. Спиши слово.

т  я  ь  о                   очі

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Які букви навчилися писати на уроці?

- Що нового дізнались на уроці?

Добре того навчати, хто хоче все знати!

Поаплодуємо собі за хорошу роботу

Бо у нашім першім класі

Діти — просто молодці!

 

Вправа «Сонечко»

  • Як  Сонечко оцінило б вашу роботу? Намалюйте його настрій від вашої роботи на своєму листочку?

 

docx
Додано
13 січня 2021
Переглядів
1107
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку