Односкладні речення
Мета уроку: формування компетентностей:
предметної (мовної, мовленнєвої):
а) знаннєва складова: засвоєння видів односкладних речень, їх виражальних можливостей;
б) діяльнісна складова: розрізнення двоскладних та односкладних речень; визначення видів односкладних речень (із головним членом підметом і присудком); розрізнення односкладних і неповних двоскладних речень; конструювання односкладних речень визначених видів;
в) ціннісна складова: усвідомлення виражальних можливостей односкладних речень та потреби вживання їх у текстах різних стилів;
Формувати ключові компетентності:
1. Спілкування державною мовою: володіти всіма видами
мовленнєвої діяльності.
2. Інформаційну: застосовувати інформаційно-комунікаційні технології, алгоритмічне мислення, аналізувати
мовні явища, розвивати медійну грамотність.
3. Комунікаційну: формувати мовленнєву компетентність
особистості, вміти доводити власну позицію.
4. Уміння навчатися впродовж життя: здатність до
пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і
навичок, уміння визначати навчальні цілі та способи їх
досягнення.
5. Соціальну і громадянську: уміння працювати з іншими
на результат, усвідомлювати важливість збереження звичаїв і
традицій українців.
6. Загальнокультурну грамотність: глибоке розуміння
власної ідентичності.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь
Прийоми: інтерактивна гра «Вітрила», гра «Супермаркет»,
Обладнання: відеопрезентація, міні-підручник, картка «Рука допомоги», картки з критеріями для само оцінювання, реквізити до «Супермаркета»
Епіграф уроку: Любіть Україну, як сонце любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
В. Сосюра
Перебіг уроку
І. Мотивація
Доброго дня усім. Сьогодні у нас відкритий урок. У класі сидять учні, вчителі. Усі ми з вами різні за віком, за статтю, зовнішністю,за характером, темпераментом, але давайте попробуємо знайти те, що нас об’єднує.
Рідний край
Одного разу цар лісу вирішив очистити місце, яке заросло бур’яном і було загиджене в лісі. Цар наказав всім, хто проживав там, покинути це місце, так як він пустить по ньому вогонь, який все очистить. Всі тварини розбіглися, і цар запалив вогонь по цій місцевості.
Коли все згоріло, цар раптом почув жалібні стогони. Глянувши на землю, він побачив напівобгорілу змію.
– Чому ти не покинула це місце? Хіба ти не чула моїх попереджень? – Запитав цар-лев.
– Чула я твої попередження, але в цьому місці прожили сім поколінь моїх предків. Як же я могла покинути свою батьківщину? – відповіла змія.
PS: Як би не хотіли винищити народ з його території, але він все одно буде повертатись на рідну землю, бо вона рідна і дорога серцю. Українці, завжди повертатимуться на свої території, про це свідчить історія.
Що нас об’єднує?
Ми українці, і у нас є своя рідна мова, яку вивчаємо та любимо. Свою любов за Україну, за рідну мову зберігаємо глибоко у своїх серцях. Я хочу вам подарувати символічні сердечка, які допоможуть вам бути впевненими,старанними, активними. Хочу, щоб ви пишалися своєю країною, любили свій народ, берегли мову і з гордістю говорили «Я з України»
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Метод «Вітрила»\
Визначити вид односкладних речень
Любіть Україну.
Все буде Україна.
Батьківщину, як і батьків, на чужині не знайдеш.
Нема на світі другої України, немає другого Дніпра.
Про Україну заговорили на весь світ.
Калинова, барвінкова моя Україна.
ІІІ. Узагальнення і систематизація теоретичних знань із теми.
Презентація
IY. Виконання системи практичних завдань на узагальнення
практичних умінь і навичок.
Тести
Гра «Супермаркет» (Давня мудрість: «Скажи мені - і я забуду.
Покажи мені – і я запам’ятаю. Залучи мене - і я навчуся!»)
Робота з підручником
Y. Підведення підсумків уроку.
Рефлексія. «Мікрофон»
YІ. Домашнє завдання.п.20-21. Вправа 195 або203