Конспект уроку "Ознайомлення з віршами "Сонечко" Л. Цілик та "Сонечкова донечка" Г. Манів"

Про матеріал
Розробка уроку української мови (навчання грамоти) до підручника Українська мова. Буквар : підруч. для 1 кл. закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Ч. 2 / М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко з використанням технологій для розвитку критичного мислення.
Перегляд файлу

Тема. Читання віршів «Сонечко», «Сонечкова донечка»

Мета: формувати ключові вміння; розви­вати мовлення, фонематичний слух; виховувати бажання вчитися.

Тип уроку: комбінований

ХІД УРОКУ

ВСТУП

  1. Організація класу
  2. Актуалізація опорних знань
  1. Загадка

Ця червона намистинка
Має крильця у краплинках,
Невеличка, гарна дуже,
Упізнай її, мій друже —
На твою долонечку
Прилетіло…(сонечко).

  1. Багатозначні слова ( дослідження)

Сонечко – комаха, сонечко – на небі, сонечко – лагідне слово

  1. Кубування

Опиши

  • Колір
  • Розмір
  • форма

Порівняй

  • на що схожа

Підбери асоціації

  • що спадає на думку

Проаналізуй

  • Де мешкає

Як використати?

  • Що корисного приносить.

«За» і «Проти»

Чи потрібна в природі.

 

ОСНОВНА ЧАСТИНА

1) Робота над віршем «Сонечко» Лариси Цілик

1. Вправа «Передбачення».

— Розгляньте малюнок.

— Про кого поетеса склала вірш?

2. Читання вірша вчителем.

— Чи справдилися ваші очікування?

3. Читання учнями.

4. Опрацювання тексту за технологією «Ромашка Блума».

Прості. Про кого йдеться у вірші?

Уточнювальні. Я можу помилитися, але, здається, діти викликали небесне сонечко.

Інтерпретаційні. Чому комаха подумала, що то її викликають?

Творчі. Яку веснянку знали Марійка та Оксанка?

Оцінювальні. Чи можете ви пояснити значення слова «сонечко»?

Практичні. Коли ми вживаємо слово «сонечко»?

Фізкультхвилинка

Відео «Сонечко»

2) Робота над віршем «Сонечкова донечка» Галини Манів

1.Вправа «Передбачення».

— Прочитайте заголовок вірша.

— Про що у ньому може йтися?

2. Читання вірша вчителем.

— Чи справдилися ваші очікування?

3. Робота зі словами. Збагачення словникового запасу.

— Розкажіть, як ви розумієте вислів «у цяточку цятка». (Стіна слів: у цяточку цятка.)

4.Читання вірша учнями вголос.

5. Самостійне напівголосне читання.

3) Гра «Слово у слові».

Квасоля — квас, Оля.

Перукарня — перука, рука.

4) Робота над прислів’ями.

Яблуко від яблуні далеко не котиться.

5) Гра «Хатка для джміля». Робота в групах.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ

1. Вправа «Обмін думками»

— Якою буквою позначаємо ці два звуки? (Буквою «Яя».)

— Послухайте і скажіть, де ви чуєте злиття [йа] — на початку, в середині чи в кінці у таких словах: язик, шия, баян, уявіть, зів’яли, ясно.

— Який ще звук може позначати буква Яя?

— Доберіть слова зі злиттям ля, тя, ря.

2. Цеглинка настрою

— З яким настроєм минув урок? Покажіть його на цеглинці зі смайликом.

У КВІТНИКУ

 

В квітнику сьогодні свято —

Зацвіло квіток багато.

Заблукав тут джміль вусатий —

Між квіток шукає хату.

Надія Антипова

 

Знайти і підкреслити квіти, які містять букву я

Слова для довідок: лілія, піонія, ромашка, тюльпан, троянда, ряст, звіробій, нарцис, майори, орхідея, дзвоники, шавлія.

 

 

 

 

САД

Вибери правильну букву.

Біл(я, а) школи маленький сад. У ньому ростуть (а, я)блун(а, я), вишн(а, я) та персик. Навесні сад зацвів. (А, Я)рослав та Наді(а, я) спостерігали за бджолами. Вони сідали у квіточки, немов у коли­сочки. Далі комахи полетіли на клумбу. Там квітнуть лілі(а, я), тро(а, я)нди, нарциси. Красиво до­вкола.

docx
Додано
15 березня 2021
Переглядів
1021
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку