Тема . Презентація виробів, оздоблених аплікацією.
Мета. Презентувати вироби , виготовлені власноруч, актуалізувати знання учнів з теоретичного матеріалу, виготовити колективну аплікацію.
Розвивати естетичний смак, зорове сприйняття , увагу, творчі здібності.
Виховувати посидючість , охайність, дружнє ставлення один до одного.
Обладнання : виготовлений виріб із аплікацією , ілюстрації та зразки виробів з інших матеріалів, комп’ютер, дошка мультимедійна, дошка фліпчарт.
Інструменти та матеріали: фетр, ножиці, клей, скотч, ватман
Об’єкт праці: виріб, оздоблений аплікацією
Тип уроку: урок- звіт
Хід уроку
І. Організаційний момент. Привітання з класом.
Перевірка наявності учнів , підготовленості їх до уроку.
Створення позитивного робочого настрою.
Учитель. Щоб нині робота у нас кипіла, працювати ми будемо дружно та вміло.
Девіз. Сидимо рівно,
Працюємо – швидко та вправно,
Слухаємо уважно,
Відповідаємо – точно.
Оголошення плану уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Вчитель. Діти , про який вид мистецтва ми говорили на минулому уроці?
Да. Дійсно ми говорили про аплікацію і вчились її виготовляти.
А сьогодні настав час презентувати свої роботи.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Презентація виробів, виготовлених аплікацією .
ІV. Актуалізація знань учнів.
V.Фронтальне опитування з використанням презентації.
Інструменти й матеріали , які ми використовували , давайте впізнаємо в загадках.
2. Загадки.
3.Вправа « Що в названому переліку зайве?» Робота в групах, кожна група отримує листок, на якому зображено 4 картинки , необхідно вилучити зайву, відповідь обгрунтувати.
Аплікація з тканини, аплікація з мушлів , сюжетна аплікація, декоративна аплікація.
Із запропонованих літер скласти слово ( літери можна прикріпити до цукерок)
НРДЕКОАТИВА (ДЕКОРАТИВНА) Чому зашифроване це слово?
Робота учить – а лінь мучить;
Працюй ударно- дні пройдуть не марно;
Хто не любить працювати- любить пліткувати;
Праця- це честь
V. Презентація власного виробу.
Діти по черзі виходять на клас, показують свої аплікації і розповідають про них.
VІ. Складання колективної аплікації
Діти вирізають за шаблонами деталі аплікації і прикріплюють на ватман двостороннім скотчем.
VІІ. Рефлексія.
VІІІ. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх в журнал, щоденники
ІХ. Домашнє завдання. Повторити поняття «Деталь крою», «Розкроювання» Високий рівень :підібрати загадки про найпростіші знаряддя праці.
Х. Прибирання робочого місця.