Конспект уроку "Природні зони України. Степи."

Про матеріал
Урок за проєктом " Інтелект України".Я пізнаю світ 4 клас. Урок комбінований . Обладнання : телевізор, ноутбук, ІКТ, карти природних зон світу і України , таблиця.
Перегляд файлу

Урок за проєктом "Інтелект України". Я пізнаю світ. 4 клас

Тема: Природні зони України.Степ.

Мета: формувати уявлення учнів про дивовижний рослинний і тваринний світ степів, розпізнавати степи на карті; формувати потребу у пізнанні навчальної діяльностіових знань і вмінь; застосовувати ці вміння на практиці; розвивати пізнавальні інтереси: уяву, пам'ять, мислення, спостережливість, зв’язне мовлення; формувати навичку раціонального читання; виховувати пізнавальний інтерес до природи;  формувати почуття гордості за себе, як патріота України.

Обладнання: телевізор, комп’ютер, ІКТ, карта природних зон України та природних зон світу, таблиця, підручники.

Тип уроку: комбінований.

                                                 Хід уроку

І. Організаційний момент.

-Афірмації

 II Мотивація  навчальної діяльності

Емоційне налаштування

  - Закрийте очі. Послухайте вірш. Скажіть, що уявили?

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо.

Ліна Костенко

Які природні зони ми вивчили?

А  про яку природну зону йдеться в вірші?

III Повідомлення теми і мети уроку.

- Прочитайте тему уроку. Поставте  завдання до уроку.

- Дізнаємося де розташована степова зона в Україні?

 - Де охороняють найбільшу ділянку справжнього степу?

- В яких природних зонах розташована Україна?

- Рослинний і тваринний світ степу.

- Яку частину території  України займає степ.

- Бажаю вам успіхів у досягненні знань.

  1. Помилуйтеся степами України з піснею ,, Мандрівка Україною,,
  2. № 2 тестова робота( перевірка вивченого матералу)

  IV  Вивчення нового матеріалу

1.Згадати за картою світу природні зони світу.

2.Робота за картками на дошці.

      3.Опрацювання правила ( аудіо запис, тричі самостійно, один одному)

Руханка «Україна

4.  №6 Опрацювання матеріалу в зошиті , а потім за картою.

 - Далі ми здійснимо подорож степоповою природною зоною.  Дізнаємося про рослинний і тваринний світ степу , географічне положення, особливості рельєфу, клімат, грунти , водойми, природоохоронні території.

5.Опрацювання таблиці № 5

Незаймані ділянки степу охороняються у заповідниках, а саме переглянемо відео про заповідник « Асканія –Нова». Хто згадає і назве область в якій він розташований?

6.  Презентація про « Асканію Нову».

VI Закріплення вивченого

№ 7 конкурс « Питайлик ».Робота в парах.

№ 8 оберіть правильну відповідь .Тестові завдання.

№ 9 за допомогою стрілочок скласти ланцюжок живлення степових організмів.

Миша польова, трава, орел степовий, гадюка степова.

Хвилинка математики.

№10  Розв’язати приклад  і вставити відповідь у речення про степового орла.

8.  Нейробіка від БУ-БУ

9. Підготуємось до читання вірша ,,Степ»

-Читають пошепки з диктором

- Називають ознаки  пір року, згадані у вірші.

- Підкреслити порівняння.

- Виділити епітети.

-Уявити себе поетом, поеткою і відновити послідовність рядків в останній строфі вірша Олександра Олеся про зимовий степ.

10. Релакс

V Закріплення отриманих знань.

Оцінювання своєї роботи за допомогою LEGO.

Тестові завдання в зошиті для домашніх завдань.

VI Підсумок уроку

- З якою інформацією ви поділитесь з друзями, батьками?

- Діти називають навчальні одиниці по темі , одне речення.

- Сподіваюсь цей урок був для вас корисним. Бажаю вам бути справжнім другом природі, берегти її, охороняти, дбати про неї. Адже кожен з нас є її частинкою. Ще багато нового матеріалу мибудемо вивчати на наступних вроках .

VIIДомашнє завдання

Уроки 175- 176

 

docx
Додано
11 лютого
Переглядів
216
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку