Укрок:Я досліджую світ
2-В клас
Лютий 2024
Кольорові сторінки природи:весна
Мета:ознайомити учнів із життям звірів восени, зі змінами, що відбуваються в їхньому житті, розвивати спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати, збагачувати словниковий запас учня, виховувати шанобливе ставлення до природи, бажання оберігати тварин, формування ключових компетентностей (спілкування державною мовою, уміння навчатися впродовж життя), компетентності в природничих науках і технологіях.
Обладнання: ілюстрації тварин, відеоролик, пісня, картки для індивідуальної роботи.
Освітні галузі: природнича, мовно-літературна, інформатична
Хід уроку
Навесні мала вербичка
Одягнула рукавички.
Ще стоять холодні ночі –
Застудитися не хоче.
Вітання. Вправа «Емоційне налаштування» (5хв)
Мета: створити позитивний емоційний настрій, згуртувати дітей.
Діти стають у коло і вітають сьогоднійшній день.
1.1.Гра “Сонечко”(емоційне налаштування)
Сідають на місця.
-Козина настрою.(клеють квіточки відповідний колір до настрою.)
1.2.Фенелогічна хвилинка
Гра “Синоптик-Нептун”
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Який день тижня?
-Яке число?
-Що можемо сказати про температуру повітря?
-Чи були і є опади?
-Який стан неба?
Вступна частина
Із якими словами (подіями, явищами, кольорами, предметами) можна асоціювати (поєднати) слово Весна.
(на дошці слово весна, вчитель прикріплює за відповідями учнів зображення листочка, дощика, хмарки, урожаю,квіти,пташки …)
- (Включається музика заходить дівчина-весна)
- Що з весною настає?
- -Сніг у полі розтає.
- А чому то так буває?
- Сонце його пригріває.
- Що ж синіє на землі?
- Ніжні проліски малі.
- А що пнеться з-під листа?
- То травичка вироста.
- А над полем,що бринить?
- Любий жайворон дзвенить.
-Діти,а хто це до нас завітав?Так,це весна і сьогодні вона наша гостя.
-Відгадайте загадку.
У лісах стрімки пустила
Землю травами встелила
Перші квіти принесла
Чаріна моя…
-Які слова загадки допомогли вам знайти відповідь?
- Сьогодні ми відкриваємо кольорові сторінки природи, а саме сторінки прекрасної пори року – весна.
- Пригадаємо вивчене.
- Які прикмети весни ви знаєте?
- Чим пахне весна?
Гімнастика для очей
Інтерактивна технологія «Творча лабораторія»
Завдання. Відновити назви й послідовність весняних місяців.
ВЕНЬТРА ТЕНЬКВІ ЗЕНЬРЕБЕ
Де сніг з острівками, з дощем загуде,
Ще вітер зимовий блищить де-не-де,
Береза сережки свої розпускає.
Чи ви здогадались коли це буває?(березень)
Що відбувається в природі в березні?
Вже пташки повернулися в наш край,
Про весну співає поле й гай.
Ніжаться на сонці трави, квіти,
Вже настав ласкавий місяць…(квітень)
Що відбувається в природі в квітні?
А в цім місяці підряд маємо багато свят
Зеленіють буйно трави – то іде веселий…(травень)
Що відбувається в природі в травні?
Фізкультхвилинка.
-Бесіда про посаджену цибулю.(Оксана)
- Які зміни відбуваються в житті тварин навесні? Перевіримо.
- Чим відрізняється життя свійських і диких тварин?
- Які весняні роботи в полі та в саду виконують люди.
Робота в зошиті (сторінка 29)
-Тепер пропоную попрацювати в робочому зошиті.В нас є цікаве завдання повязане з змінами у неживій природі навесні.
Заключна частина. Рефлекс
Інтерактивна технологія .”Мікрофон”
Мені подобається весна тим, що …
VІІІ. Підсумок уроку
Інтерактивна технологія «Вірю-не вірю» . ЛЕГО
Кожне запитання починається словами: «Чи вірите ви, що …». Якщо учні погоджуються з цим твердженням - показують зелену цеглинку ЛЕГО, ні – червону цеглинку.