Попередня робота вивчення назв будівельної спецтехніки.Закріплення назв будівельної спецтехніки, закріплення назви знайомих професій та вивчення нових, конструювання з Lego.
Конспект інтегрованого заняття
на тему: ПРОФЕСІЇ
Програмовий зміст:
- збагачувати словник дітей новими словами до теми та закріплювати раніше вивчені; продовжувати учити розуміти семантичні відношення слів різних частин мови в єдиному семантичному полі: будівельник будує дім тощо;
-закріпляти формули мовленнєвого етикету подяки: "Дякую", "Спасибі";
-сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності;
Словник: професії, будівельник, продавець, шофер, будувати, водити, продавати, турботливий та інші.
Матеріал: попердня робота ( будівельна спецтехніка) предметні картки або слайди ( 2 будівельники різного віку) на мультимедійній дошці. конструктор LEGO DUPLO, загадки про професії
Хід заняття:
Розподілення ролей ( Грайлик, Марійка, Розумничка).
– Добрий день, дітки.
– Добрий день, Грайлику.
(Відповіді дітей).
– Пригадайте, про що ми розмовляли на минулому занятті?
(– Про професії).
– Хто ж працює в дитячому садочку, назвіть їхні професії.
(– В дитячому садочку працюють вихователі (помічники вихователів, лікарі, кухарі тощо). Гарні професії вибрали ці люди).
– Щось хоче Грайлик сказати.
– Він говорить, що коли виросте, то хоче працювати… А ким він хоче працювати дізнаєтесь, коли загадку відгадаєте. Згодні?
(– Так (авжеж)). Тоді уважно слухайте.
В дитсадок приїхав КРАЗ.
Чорнозем привіз для нас,
Іграшковим самоскидом підморгнув –
І геть майнув.
(– Він хоче працювати на КРАЗі. (Грайлик хоче працювати водієм)).
– Молодці, дітки, здогадались.
Грайлик додає:
– Швидко відгадали, бо на попередньому занятті всі були дуже уважними і зрозуміли, що слово шофер частіше вживається, коли мова йде про вантажний транспорт, а коли про легковий, то вживають слово водій.
– Сьогодні ви дізнаєтесь ще й про інші професії.
Вихователь звертає увагу дітей на малюнки із зображенням продавця, будівельника. Звертається із запитаннями до дітей. У разі необхідності допомагає з відповідями.
– Дітки, хто зображений на малюнку?
(– Продавець).
– А це хто?
(– Будівельник).
– І продавець, і будівельник, і шофер багато працюють. Вони турбуються про інших людей.
– Що робить продавець?
(– Продає іграшки, одяг, продукти).
– Що робить будівельник?
(– Будує будинок (дитячий садок, крамницю тощо)).
– Діти, зверніть увагу на цю картину. Якого віку тут зображені будівельники?
(– Це старий (молодий) будівельник).
– Так, ці люди різного віку, але всі вони гарно, старанно працюють, знають свою роботу, тому про них можна сказати, що вони гарні майстри. Запам’ятайте це слово. Наприкінці заняття ми про нього згадаємо.
– Грайлик просить ще раз повторити, хто вони, ці люди. Допоможеш, Марійко?
(– Це майстри).
– І молодий хлопець – майстер?
– Так, і молодий хлопець майстер, бо він гарно будує.
– Дітки, гарно будує молодий майстер?
(– Молодий майстер будує гарно).
(Ще декілька дітей повторюють нове слово і запам’ятовують).
– А зараз, нагадує Грайлик, настав час відпочинку (проводиться фізхвилинка).
Діти стають одне за одним і рухаються за вихователем.
Їде поїзд через гай,
Я гукаю: – Постривай!
Він, почувши, не тікав,
Нас, маляток, почекав:
– Ту-ту-ту, – гуде гудок,
Їдем всі у дитсадок. А. М’ястківський
– Розумничка пропонує пограти у гру "Нове слово". Я вам буду називати слово, а ви мені професію. Наприклад: лікує хто? Лікар.
– Виховує дітей
(вихователь).
– Водить машину?
(водій).
– Працює на пошті?
(поштар).
– Меблі робить?
(мебляр).
– Працює у лісі?
(лісник).
- Будує будинок?
(будівельник).
Діти відгадайте загадку:
Рівно цеглу викладає,
Дах старанно покриває…
Каменяр і покрівельник
Носять назву… будівельник.
– Молодці, дуже добре впоралась із завданнями. А тепер спробуйте самостійно скласти речення, яке повинно починатися із слів "для того щоб".
Якщо у дітей не виходить, вихователь наводить приклад.
– "Для того щоб мати професію, треба багато вчитись"
– "Для того щоб працювати кухарем, треба вміти куховарити"
-«Для того щоб працювати будівником, треба вміти будувати будинки».
– Діти, Грайлик запитує, ви пам’ятаєте гру "Раз, два, три, чотири, п’ять"? Пограймо.
Проводиться гра.
Конструювання будинків (з конструктора LEGO DUPLO).
- Діти,із чого будемо будувати хатинку?
Показ вчителя:
- Дивіться, який в нас вийшов будиночок!
Хто в хатинці цій живе?
Хто у гарній цій живе?
Це хатинка для лисички,
Для вродливої сестрички.
( Вчитель ставить поруч іграшку - лисичку.)
- Діти,а ви вже вирішили,для кого будуватимете хатинки? Тільки пам'ятайте, що треба брати лише ті деталі, які вам потрібні для будівництва, поступатися один одному, Допомагати товарищу порадою. Дивіться, а ось і звірі. (Вчитель дістає із коробки звірят, діти обирають собі іграшку.)
Побудуємо хатини
Для звірячої родини.
Щоб узимку вони жили,
Один до одного в гостини ходили.
- Що ж,а тепер ви побудуйте своїм звірятам теремочки.
- Що ви спочатку будете робити?
( Діти будують, а вихователь спостерігає за їх працею, якщо необхідно, допомагає порадою. )
- Які гарні вийшли будиночки, а скільки їх багато, які вони різнокольорові ! Цікаво, хто де живе ?
- Максим, а для кого ти побудував свій будинок? ( Для ведмедика. )
- Який же він гарний. А з яких частин він складається? ( Із стін та даху. )
Ти, Максимко, працював
Для ведмедика дім збудував.
- Єгор,а для кого ти збудував свій будинок? ( Для зайчика.)
- А чому ти вирішив зробити його таким великим?
( Відповідь дитини.)
Поруч дім ти збудував,
Щоб зайка тут стрибав.
( Вчитель переходить від будинка до будинка. Діти розповідають, для кого вони побудували хатку.)
- А давайте зараз пограємо із нашими звірятами.
( Поступово діти переходять до сюжетної гри.)
Далі діти прощаються з Розумничкою.
1